0V+- Het woord aan raadslid Clement Remijnse Wijktijd in Nieuw Middelburg en Middelburg Zuid Nieuwjaarsreceptie in stadhuis Wijzigingen ophalen huisvuil VOORKOM WONINGINBRAAK! ZIET U IETS VERDACHTS? BEL 112 Raadsvergadering in stadskantoor Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen Gratis parkeren rond feestdagen Verwijderen en afsluiten afvalbakken MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem. Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Het echte leven Meer en meer zijn we ons bewust van grote veranderingen in de verbinding tussen mensen. Door de wereld dichtbij; steeds minder regels; anders kopen en verkopen; nieuwe vormen van afspraken; het samengaan van technieken en industrieën; en daarbij ook nog eens verbindingen overal dwars doorheen, is er veel veranderd. Er is sprake van groepen mensen die sneller dan vroeger ingewikkelde veranderingen doormaken. Deze gemeenschappen lijken met hun bestaande manieren van doen niet langer meer alle antwoorden of oplossingen te hebben en lijken daarbij te vragen om een nieuwe (oude) moraal. Ook in de politiek ziet men dit steeds duidelijker. Vluchtelin genstromen, krimpende kerken, Foto Aart van Belzen vergrijzing en 'het grote IK' zorgen daarbij voor nieuwe problemen en nieuwe mogelijkheden. Hierbij ont wikkelt de manier waarop we met elkaar in contact zijn en elkaar op de hoogte houden via het internet en onze mobieltjes razend snel en zeer ingrijpend. Al deze ontwik- Heeft u een vraag, klacht, suggestie of compliment over uw wijk? U bent dan van harte welkom op het spreekuur 'Wijktijd' in Nieuw Middelburg en Middelburg Zuid. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreek uur te bezoeken. De eerste editie van Wijktijd Nieuw Middelburg is op woensdag 20 december tussen 14.00 en 15.30 uur in Grand café Willem aan de Oranjelaan 17. Het spreekuur in Middelburg Zuid is op dinsdag 19 december van 10.00 tot 11.30 uur in wijkcentrum Palet. Hierbij is ook een bijzonder opsporingsamb tenaar (handhaving) aanwezig. Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreventie en verkeersveiligheid eveneens samen acties georganiseerd. Zaterdag 13 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stad huis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Rond 17.00 uur houdt burgemeester Harald Bergmann zijn nieuwjaars toespraak. Het huisvuil van maandag 25 de cember (Eerste Kerstdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 23 december opgehaald. En het huisvuil van dinsdag 26 december (Tweede Kerstdag) wordt vier dagen later, zaterdag 30 december, opgehaald. Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op zaterdag 6 januari opge haald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Mid delburg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. OFFICIËLE PUBLICATIES kelingen zouden volgens veel ge leerden moeten leiden tot nieuwe manieren van dienstverlening en nieuwe vormen van samenleven en samenwerken. Bij al deze veranderingen en met onze honger naar 'het nieuwe' lopen we wel het risico dat we eeuwenoude woorden over hoe we omgaan met onze naasten 'met het badwater' weggooien. Woorden die de basis vormen voor christelijke kerken, kerkverban den en kerkgemeenten. Mogelijk kunnen zij ons nog iets leren over het bij elkaar brengen van mensen met al hun talenten en hulpvragen. Mensen die mogen leven naar een eeuwenoude moraal die nog altijd staat. Leven in geloof, hoop en liefde. Clement Remijnse Raadslid Christenunie De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid. nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Damplein ll A en l C, Riltenburg, fase 2 (Etty Hillesumstraat), Titus Brandsmakwartier 26, Wilgenhoekweg 41. Verleende omgevingsvergunningen Bezaanschuit 1 (Arnemuiden), Bluesroute 134, Etty Hillesumstraat 8, Griffioenpad (volkstuincomplex), Lange Noordstraat 24, Slaak 12 (Arnemuiden) Kennisgeving verlengde beslistermijn J.C. Mathiasstraat, J. Magnusstraat, J.W. Thibautstraat, M. de la Palmastraat, Poortershave, Radenhove, Renlmeesterlaan, Spinhuisweg en Statenlaan Verleende exploitatievergunning Koudekerkseweg 139-141 Collectieve ontheffing sluitingsuur horecabedrijven binnenstad Middelburg Kerstnacht en jaarwisseling Collectieve festiviteit (geluidhinderbepalingen) Kerstnacht en oudejaarsnacht De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 18 december om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op maandag 25 en dinsdag 26 december. Op nieuwjaarsdag maandag 1 januari zijn de balies ook gesloten. Op maandag 8 januari gaan de gemeentelijke balies open om 10.00 uur. Vanaf vrijdag 22 december tot dinsdag 2 januari is het parkeren in Mid delburg gratis. Ook kan er in diezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnen stad rond de feestdagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afgesloten. De afvalbakken in de parken worden in de week van 11 december verwij derd. In de week van 1 januari 2018 worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 29 december afgeslo ten of weggehaald. Op dinsdag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op zaterdag 30 december afgesloten en worden op dinsdag 2 januari weer opengezet. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststofafval af van zaterdag 30 december 15.30 uur tot maandag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse textielcontainers worden donderdag 28 december tot donderdag 4 januari afgesloten. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval en de kunststof afvalcontainers die te openen zijn met een sleutelhanger of afvalpas blijven voor de gebruikers geopend.

de Faam | 2017 | | pagina 9