100% Wonen Vloeren en wanden als perfect decor voor het interieur Klassiekers tapijt en behang zijn terug van weggeweest Hoogedeure verhuist Vakkanjers aan de slag 33 WOENSDAG 13 DECEMBER 2017 Dat het meubilair naar de nieuwe woning mee zou verhuizen stond voor Janny Roelse al bij voorbaat vast. En geef ze eens ongelijk. De uitstraling van haar landelijk romantische woonmeubelen is prachtig. De combinatie met de nieuwe vloer, wan den en plafond maakt het helemaal af. VLISSINGEN - De vorige eige naren van de woning aan de Vliedberg in Vlissingen had den een andere smaak dan de familie Roelse. De woning was traditioneel klassiek ingericht, met bijpassende kleuren voor de wanden en het plafond. Er lag ook vloerbedekking. Net jes, maar niet direct kleuren en materiaal dat past bij de robuuste crèmewitte meube len, met natuurlijk houten af- dekbladen, die Janny en haar man zo graag willen houden. Net echt hout "Vloerbedekking is niet zo mijn ding. Ik vind dat stoffig. Ik heb liever een pvc vloer met een houtdecoratie, dat past goed bij ons meubilair. Pvc in houtdecoratie heeft een war me en heel natuurlijke sfeer,je kan zelfs als het ware de nerf voelen. Het is net echt hout, maar het is wel slijtvast en ge makkelijk schoon te houden", vertelt Janny. Ze spreekt uit ervaring, in de vorige woning lag er ook al een pvc vloer. Vloeren, wanden, plafond en aanverwante zaken zoals ko zijnen, plinten en lijsten zijn voor een interieur wat een lijst De warme sfeer van een pvc vloer met houtdecoratie pas perfect in een landelijk romantische stijl. De ideale omlijsting voor het meubilair van de familie Roelse. FOTO'S: Chantol de Later De trappen naar de eerste en naar de tweede verdieping zijn helemaal op maat gemaakt. Een stukje vakwerk waarbij Peter Blankenburgh en specialist Dennis de naden hebben afgedicht met een nieuw profiel dat ze net op de beurs hadden gevonden. vooreen schilderij is. Landelijk romantische meubelen schit teren op een vloer met een natuurlijke uitstraling, je legt er nog hooguit een vloerkleed. Goed advies Uitgangspunt voor de nieuwe inrichting was de lange muur in de woonkamer. Janny: "Die zag ik helemaal voor me in de kleur Early Dew". Early Dew is een grijsgroene tint die mo menteel erg populair is. Met Early Dew en een pvc vloer met houtdecoratie in gedach ten ging de familie Roelse shoppen. De andere wanden en het plafond moesten licht contrasteren en de kleur van de vloer moest ook nog geko zen worden. Janny: "We zijn op diverse adressen wezen kijken,- maar we kwamen haast vanzelfsprekend terecht bij Blankenburgh wonen. Dat is op de Mortiere boulevard in Middelburg. In ons vorige huis heeft Blankenburgh pvc vloe ren gelegd en.rolgordijnen op gehangen. Dat was een goede ervaring en ook nu werden we goed geholpen. Peter Blan kenburgh luistert goed en hij durft het ook te zeggen wan neer een bepaalde combinatie niet zo'n goed idee is. Dat vind ik prettig. Je doet best een in vestering, dan is goed advies en vakmensen die de boel netjes installeren gewoon be langrijk". Trap in pvc Blankenburgh heeft zowel be neden als boven de pvc vloe ren gelegd, inclusief de trap pen! "Een trap in pvc had ik nog nooit gezien, maar ze hebben echt vakwerk afgele verd. De houten jaloezieën hebben we ook door Blanken burgh laten ophangen. De kleur komt bijna honderd pro cent overeen met Early Dew. De woning is nu een geheel, ik ben erg blij met het resultaat". Na het Scandinavische sober en wit, mag het nu weer aaibaar en kleurrijk. Vergeet de Scandinavische interieurs met hun bleke houten vloeren en spierwitte muren. De jongste interi eurtrend bekleedt je huis met patroonrijk behangpapier en aaibare tapijten in bordeauxrood of pauselijk paars. Je had het enkele jaren gele den misschien niet durven voorspellen, maar behangpa pieren ja, zelfs vast tapijt slui pen stilaan onze woonkamer en slaapkamer binnen. Het oubollige imago dat ze jaren lang met zich meezeulden, is verleden tijd. Er is genoeg be wijs: van de elegante, Engelse plattelandsstijl tot sexy Itali aanse glam. In tegenstelling tot Nederland zijn behangpapier en vast ta pijt in het Verenigd Koninkrijk een constante factor in vele huiskamers. Verhuizen de Britten, dan wordt het oude tapijt er als eerste uitgetrok ken en kbmt er steevast een nieuw in de plaats. Hetzelfde geldt voor behangpapier. Vast tapijt geeft een instant gevoel van gezelligheid zonder datje er zelf al te veel moeite voor hoeft te doen. Wie zijn twee linkerhanden klammig voelt worden bij het idee een muur te behangen, kan het best voor een niet-ge- weven papier gaan. Hierbij breng je de lijm rechtstreeks aan op de muur in plaats van op het papier. Het zorgt voor iets minder geklungel. Al blijft het een klusje dat wat geduld en een paar helpende handen vraagt. De verleiding is vaak groot om gewoon met de verfroller aan de slag te gaan. Maar enkel een kleurrijke ac centmuur geeft niet de persoonlijkheid aan ons huis die we al zo lang missen. Met behangpapier kun je een ruimte helemaal eigen ma ken. Het liefst trek je het be hang door naar elke muur van de kamer. Schoenen uit Een trend die ons nog het meest verbaasde, is de come back van het vaste tapijt. Tex tiel in de vorm van plaids, kus sens en kamerbrede tapijten doen het al een tijdje goed in ons interieur, maar steeds meer interieurstudio's wagen zich aan tapijt als permanent onderdeel van de kamer. Niet alleen de beige of lichtgrijze varianten worden nieuw le ven ingeblazen, bordeauxrode of purperen vloeren worden moeiteloos gecombineerd met grafisch behangpapier en gordijnen in jungleprint. We moeten eerlijk zijn. De voor- «...3 Behangen is een precies klusje, maar als je het goed doet is het ook echt de moeite meer dan waard. FOTO: PR oordelen die rond vast tapijt hangen, zijn niet helemaal onterecht. Het wordt al snel onhygiënisch als je gasten niet vraagt om hun schoenen uit te doen. Vast tapijt in de keuken zouden we niet aanraden, maar het leent zich wel perfect voor de slaapkamer of woonkamer als knusse cocon. Het effect ervan is niet te onderschatten. Beiden ge boren en getogen in Oost- kapelle, de makelaars Jan-Willem Hoogedeure en Manon Kluijfhout van Hoogedeure Makelaars Taxateurs. 'We zijn dan ook in onze nopjes dat we in dit mooie en voor ons ver trouwde kustdorp, ons nieuwe kantoor kunnen openen'. Hoogedeure Ma kelaars Taxateurs is reeds jarenlang een gevestigde naam op Walcheren en daar buiten. 'We groeien en na de uitbreiding van ons team in de zomer van dit jaar met Tamara Ro- mahn, waren we toe aan een nieuwe stap'. Het nieuwe kantoor is gehuis vest in een voormalige ruimte van restaurant Anno Nu aan de Dorps straat in Oostkapelle. Dat kreeg een grondige meta morfose, waarbij het ge bouw van binnen werd ge stript en aan de buitenkant een nieuwe aanzicht kreeg met eigen entree. Jan-Wil lem en Manon zijn blij met het resultaat. Op 18 decem ber opent het nieuwe kan toor van Hoogedeure Ma kelaars Taxateurs haar deuren. Vmbo'ers en mbo'ers van zo'n 120 scho len door heel Nederland bedenken dit schooljaar slimme oplossingen om wateroverlast tegen te gaan. Dat doen ze in op dracht van de Unie van de Waterschappen. De ko mende maanden werken de Vakkanjers op school aan hun opdracht. Jongens en meiden ontdekken en ontwikkeien zo hun vak manschap. Tijdens de Vak kanjer Challenge werken de deelnemers in teams aan een technische maat schappelijk relevante op dracht, elk jaar voor een nieuwe opdrachtgever. Vo rig jaar was dat het Rode Kruis, dit jaar is dat de Unie van Waterschappen. De waterschappen zorgen voor droge voeten, schoon water en voldoende water in Nederland. "Het regent steeds vaker en harder in Nederland", zegt dijkgraaf Hetty Klavers van de Unie van Waterschappen. "Dat water proberen we op al lerlei manieren op te van gen en af te voeren, om overstromingen te voorko men. Daarom roepen we de hulp in van de Vakkan jers. Met hun technisch in zicht en creativiteit kunnen ze met een frisse blik op lossingen bedenken voor ons werk. We zijn heel be nieuwd waar ze mee gaan komen."

de Faam | 2017 | | pagina 33