DUURZAAM ENAANGENA Kritisch kijken naar nieuwe technologie Pw Marinissen Photography PROGRAMMEERLESSEN MIDDELBURG - De inter nationaal bekende celebri ty- en reclamefotograaf Rob Marinissen is in janua ri weer even terug uit Mos kou in zijn geboorteplaats Middelburg. Op woensdag 10 januari 2018 geeft hij van 19.30 tot 21.30 uur een le zing in ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland over zijn werk. Toegang 10 euro, studenten 7,50 euro. Zaterdag 13 januari 2018 geeft hij een masterclass fotografie: Compositie en licht. Toegang 50 euro, stu denten 25 euro. Marinissen slaagde cum laude aan de School voor Fotografie in Den Haag en kreeg twee prijzen voor zijn eindexa menwerk dat gericht was op de muziekindustrie. Een dag na zijn eerste kennis making met Muziekkrant Oor fotografeerde Marinis sen zijn eerste cover en in de periode die volgde werkte hij met grote na men uit de muziekindus trie: Lenny Kravitz, Pearl Jam, Bon Jovi, Philip Glass, lan Dury, Bob Geldof en de NITS, Tröckener Kecks, De Dijk. Kaarten zijn te koop bij de klantenservice van ZB of via www.dezb.nl In het klaslokaal van groep 6 zijn de leerlingen druk in de weer met laptops. Tussen de joelende kinderen staat Els Goedhart-de Vos. Zij geeft programmeerlessen op verschil lende openbare basisscholen op Walcheren, onder andere op OBS Het Talent in Middelburg. MIDDELBURG - Sinds twee jaar is Els Digicoach. Haar taak houdt in dat ze een impuls wil geven in het ICT-onderwijs. Dit bestaat uit drie onderde len, programmeren, 3D prin ten en een stukje mediawijs- heid. 'Het leren programmeren streeft, naast dat het leuk is om met robots en games be zig te zijn, een heleboel ande re doelen na. Denk hierbij aan kritisch denken en het proble men oplossen in het vermo gen van kinderen,' vertelt Els. De Digicoach heeft de kinde ren uit groep 6 een eerste pro- grammeerles gegeven, ze legt uit wat het inhoudt en waar je het tegen kan komen. 'Het zit niet alleen in je laptop maar Geconcentreerd zijn de leerlingen bezig met hun game ook in je rekenmachine, mag netron of GPS. Ik wil de kinde ren een inkijk geven hoe de spelletjes die ze spelen in el kaar zitten.' Programma Els heeft haar diensten aange boden tijdens het directeu- renoverleg van de archipel scholen 'Ik heb verteld wat ik kan komen doen op je school en toen geroepen: Wie zich aan wil melden, die meldt zich aan,' lacht Els. Ze is vorig jaar begonnen met zes nieuwe scholen, dit jaar zijn er weer drie bijgekomen. Ze begeleidt de scholen om de ICT impuls uit te bouwen. 'Ik geef de aan zet en ik start wat dingen op, maar de bedoeling is dat school daar zelf het jaar er op mee verder gaat.' De lessen die Els aanbiedt zijn voor ver schillende groepen beschik baar. 'De programmeerlessen die ik nu geef zijn voor groep 6 en 7, maar het 3D printen wat ik ook op scholen laat zien is vanaf groep 1.' Verschil Els legt aan de verschillende Els Goedhart-de Vos is digicoach en legt hier aan een aantal kinderen vaan groep 6 uit hoe ze moeten programmeren. TEKSTEN FOTO: MARITJANSEN VAN GALEN gie in onze maatschappij. Ook met deze kinderen gaat ze aan de slag, maar laat ze wel een ingewikkelder 3D ontwerp maken. Doel Uit haar tas haalt Els een 3D geprint robotje. 'Dit is het logo van de 3D printer. De beentjes zijn afgebroken en toch be waar ik het, zo kunnen kinde ren zien wat voor sterke struc tuur het heeft. Ze vindt het belangrijk dat kinderen het nut zien van de technologie en kritischer worden in de dingen die ze zien en horen. 'Kinderen enthousiast maken, dat is echt leuk.' Ze hoopt met haar ken nis alle scholen op Walcheren te bereiken en zo de provincie te laten zien dat werken met computers erg leuk kan zijn. groepen uit wat een 3D printer inhoudt. 'In groep 1 laat ik zien hoe een 3D printer werkt en dan print ik een robot voor ze uit zodat ze de printer aan het werk kunnen zien,' legt de Di gicoach uit. De jonge kinderen maken dan een tekening wat hij of zij graag zouden willen printen. Bij de bovenbouw groepen praat Els meer over het 3D printen en de technolo- 'Het is belangrijk dot kinderen het nut zien van de technologie en kritischer worden in de dingen die ze zien en horen.' Fraai, comfortabel en slim. Voor nu en later. ALKU kunststof kozijnen zijn energiebesparend, onderhoudsvriendelijk en verkrijgbaar 'in vele kleuren, stijlen en structuren. Aangenaam duurzaam dus. Maak gebruik van het ALKU adviesteam voor specialistisch advies. Helemaal op maat. ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Duurzame geveltoepassingen

de Faam | 2017 | | pagina 17