13/12/17 Gefuseerde haven is impuls voor Zeeland Uitnodiging: Komt u ook naar onze Nieuwjaarsbijeenkomst op vrijdag 12 januari 2018? rifzj Zeeland Zeeuwse economie in stroomversnelling: 'Wind op Zee' Kom ook naar de statenvergadering ovine Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? de Provincie Zeeland. Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad In het Investeringsprogramma Zeeland in Stroomversnelling (commissie Balkenende) staan zes projecten die de Zeeuwse economie kunnen versterken. Er is het afgelopen jaar hard gewerkt aan de realisatie daarvan. Een project dat op volle snelheid zit, is 'Wind op Zee'. Het ontving van het Rijk één miljoen euro. Energy naar Zeeland te haten. Inmiddels ondersteunen al ruim dertig grote markt partijen dit initiatief. Het Center is gericht op het versterken van HBO praktijkgericht onderzoek. Dat levert 'voeding' voor het onderwijs voor het opleiden van profes sionals waar de markt behoefte aan heeft. Zo spelen ze in op de groeiende vraag naar arbeidskrachten (12.000 in 2023). Fieldlab Nederland investeert de komende jaren fors in wind op zee. Maar de groei kan alteen doorzetten als de sector echt rendabel wordt. Een fieldlab (praktijkomgeving waarin bedrijven en kennisinstellingen oplossingen kunnen ontwikkelen, testen en implementeren) kan ontwikkelingen versnellen. Verschillende partijen werken daarom met het Center of Expertise aan het 'Wind op Zee' fieldlab. Zeeland heeft een sterke positie op het gebied van energie opwekking verkregen door 'Wind op Zee'. De Zeeuwse havens spelen al jaren een belangrijke rol bij de aanleg van windparken op de Noordzee. Overheid, onderwijs en bedrijfsleven hebben het samenwerkingsverband Energy Port Zeeland opgericht om de leidende rol van Zeeland te behouden. Zo ontwikkelde Scalda de opleiding Wind Technicus voor het relatief nieuwe beroep tot offshorewindmonteur. Center of Expertise De HZ University of Applied Sciences is druk bezig om het Centre of Expertise Water Vanaf 15.30 uur staan de deuren van de Nieuwe Kerk wijd open, waarna om 16:00 uur Han Polman, commissaris van de Kon ing, zijn nieuwjaarstoespraak zal houden. De muziek wordt verzorgd door het Blazersensemble van Het Zeeuws Orkest. Ook worden de Zeeuwse Complimenten uitgereikt tijdens de nieuwjaarsbijeen- Met het bekendmaken van de nieuwe naam op 8 december kwam er een einde aan een traject dat ruim een jaar geleden begon, en dat leidde tot het ontstaan van een haven die in de top 10 van grootste havens in Europa terechtkomt. North Sea Port voegt het beste samen van Zeeland Seaports en Havenbedrijf Gent. De grensoverschrijdende samenvoeging is niet minder dan een historisch moment volgens gedeputeerde Carla Schönknecht: "Het is goed voor de werkgelegenheid in Zeeland, het zal een stimulans zijn voor de leefbaarheid in de regio en een impuls voor het onderwijs. Ik vind het fantastisch dat we met alle betrokkenen in relatief korte tijd deze grote stap hebben weten te zetten." Top 10 De haven is een belangrijker speler voor de Zeeuwse economie. North Sea Port komt terecht in de top 10 van grootste havens in Europa. En dat biedt kansen vol gens Schönknecht. "Met 85 werknemers is Zeeland Seaports zelf misschien niet zo'n grote werkgever, maar de bedrijven op en rond de haven zijn goed voor 15.000 directe banen en 32.000 indirecte. Ik reken erop dat dit er met de fusie alleen maar meer gaan worden. De gefuseerde haven wordt voor bedrijven immers een nog interessantere vestigingsplaats." Traditiegetrouw organiseert het provinciebestuur van Zeeland elk jaar een nieuwjaarsbijeenkomst in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De komende editie zal plaatsvinden op vrijdag 12 januari 2018. Wij nodigen u van harte uit. komst aan mensen die een bijzondere prestatie voor Zeeland verrichten. Aansluitend vindt van 17:00 tot 18:30 uur de nieuwjaarsreceptie plaats in de sfeervolle Kloostergangen en Wandelkerk. Aanmelden De nieuwjaarsbijeenkomst is bedoeld voor alle inwoners van Zeeland en is vrij toegan kelijk. Graag tot ziens op 12 januari 2018. Komt u ook? Meldt u zich dan aan via. www.nieuwjaarsbijeenkomstzeeland.nl Volg ons voor meer informatie op www.facebook.com/provinciezeeland. via Twitter op @provzeeland. www.instagram.com/provinciezeeland en www.zeeland.nl. De maandelijkse openbare Provinciale Statenvergadering is op vrijdag 15 december 2017 vanaf 9.30 uur in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg. U kunt de Statenvergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, maar ze is óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via www.zeeland.nl. Op de agenda staat het Statenvoorstel Kadernota Omgevingsvisie. Hieronder leest u twee uitspraken van Statenleden over dit voorstel. "De nieuwe Omgevingswet is uitgesteld door het Rijk tot 2021 (in plaats van 2019) zodat de nieuwe Provinciale Omgevingsvisie nu alsnog meer het karakter van een omgevingsplan krijgt. Het zal een uitdaging worden om toch zoveel mogelijk recht te doen aan de geleverde input door allerlei Zeeuwen. De nieuwe Omgevingsvisie gaat tenslotte over de leefruimte van elke Zeeuw." Joan van Burg (SGP) "Met de nieuwe omgevings wet krijgen gemeenten in 2021 een zwaardere rol in het omgevingsbeleid. Voor de kaderstelling blijft de inbreng van de Provincie echter essentieel. De nieuwe Omgevingsvisie, waarvoor we 15 december 2017 de kadernota gaan vaststellen, is daarvoor de opmaat." Anton van Haperen (PvdA) Provinciehuis gesloten Het provinciehuis is gesloten van maandag 25 december 2017 tot en met maandag 1 januari 2018. Veel werk gaat gewoon door zoals de gladheidbestrijding, indien nodig, en de bediening van bruggen en sluizen. Het provinciebestuur van Zeeland wenst u prettige feestdagen! Opnieuw openstelling regeling jonge landbouwers Twaalf jonge Zeeuwse landbouwers ontvingen eerder dit jaar samen 212.044,05 euro uit handen van gedeputeerde Jo-Annes de Bat. Goed nieuws: de regeling is er weer met daarin een bedrag van 318.610 euro. De openstelling duurt tot 15 januari 2018. De agrarische sector is één van de belangrijkste sectoren voor Zeeland. Dankzij deze regeling kunnen jonge boeren tot en met 40 jaar nog duurzamer of efficiënter investeren in hun bedrijf. Bijvoorbeeld door de plaatsing van zonnepanelen en precisiebemesting. Meer informatie leest u op www.zeeland.nl/subsidie-aanvragen/pop-3 COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland. Verbrugge. Reageren op deze uitgave van Provinciewede? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewede verschijnt 17 januari 2018. Provinciewede leest u ook via www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk. Provincie

de Faam | 2017 | | pagina 12