r Het woord aan raadslid Inge Tupanwel OFFICIËLE PUBLICATIES Presentatie nieuwe bomenroute tijdens festival stadsnatuur Middelburg Winterstad Commissievergaderingen Gemeentelijke balies eerder dicht controlebericht NL-Alert Onderzoek gebruiksvriendelijkheid middelburg.nl MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Aandacht voor huurders Er wordt flink gebouwd in de gemeente, kijk naar Rittenburg, Hazenburg II en Essenvelt waar de plannen voor klaar liggen. Nieuw bouw op ooit duur aangekochte gronden. Die percelen moeten flink opleveren dus. We zagen eerder al hoe de Veerse Poort werd voltooid zonder één sociale huurwoning. Ook in de huidige plannen is er, met uitzondering van wat appartemen ten nauwelijks ruimte voor sociale woningbouw. Voor gezinnen die willen verhuizen naar een eengezinswoning zijn er volgens Woongoed 150 extra woningen. Klinkt mooi, maar dat zijn veelal oudere (zeer) matig geïso leerde woningen. Nieuwe sociale eengezinswoningen komen er niet. Dus zitten huurders die willen verhui zen vanwege het huis of de buurt in een vacuüm. De SP is voorstander van gemengde wijken met groen en speelruimte, waar buren uit verschillende inkomensklassen samen de buurt vormen. Het baart ons zorgen dat Woongoed 500 woningen gaat liberaliseren en er 50 wil verkopen. De wens om alle woningen op ener- gielabel B te brengen is mooi, maar helaas wordt de woning dan ook duurder. Verbetering leidt immers tot meer punten en punten bepalen de huur. Liever zien wij dat vocht, tocht en onderhoudsproblemen aan gepakt worden zonder huurverho ging. Daar strijden wij voor, hopelijk samen met u! Inge Tupanwel Foto Aart van Belzen Raadslid SP Op woensdag 13 december vindt in de burgerzaal van het stadhuis het festival Natuur in de stad plaats. Tijdens dit sym posium wordt de vernieuwde bomenwandeling in Middelburg gepresenteerd. Met films, lezingen, posters en een fototentoonstelling komen verschillende onderwerpen aan bod, waaronder het ecologisch beheer met schapen, het initiatief Cityseeds waar buurtbewoners waar UCR-studenten aan hebben gewerkt. Het festival stadsnatuur duurt van 13.30 tot 16.30 uur. U kunt zich voor deze middag opgeven via gezamenlijk groente en fruit telen, stadsnatuur@ucr.nl. en tientallen kleine projecten Schaatsen met het stadhuis als decor, leuke evenementen en sfeervolle terrassen. Laat u deze winter betoveren door Middelburg Winterstad, op verschillende locaties in de binnenstad! De Markt is tot 15 januari omge toverd tot een sfeervolle ijsbaan. Naast schaatsen en curling is er volop entertainment. De schaats baan is elke dag geopend. Je kunt er schaatsen huren en natuurlijk ook iets warms eten of drinken. Op woensdag 29 november wordt de ijsbaan officieel geopend. Gratis schaatslessen Gemeente Middelburg, Rotary Club Middelburg en Schaats- en skeelerclub De Poel bieden, in samenwerking met Stichting Zeeland houdt van Schaatsen, de bovenbouw van de Middelburgse basisscholen de mogelijkheid om kosteloos gebruik te maken van de ijsbaan op de Markt. Dit alles in het teken van Middelburg 800 jaar en de Rechten van het kind. Om deelname van alle kinderen mogelijk te maken zet de ge meente Middelburg het Kindpak ket in. Winterstad Middelburg Winterstad vindt dit jaar plaats op verschillende pleinen in de binnenstad. Op de Markt vind je de ijsbaan met het stadhuis als decor. Bij de ijsbaan vind je de wintertent en de blok hutten waar je terecht kunt voor een hapje en drankje in winterse sfeer. Hier vinden regelmatig mu- ziekoptredens en andere activitei ten plaats. Op 3 december staat de NPO Top2000 stembus op de Markt, hier kunnen alle inwoners stemmen voor de top 2000. Ook op de Pottenmarkt vind je verschillende overdekte winterse terrassen. Op Plein 1940 staat er vanaf 13 december een tubehel ling, waar je Extra koopzondagen en gratis parkeren Er zijn extra koopzondagen op 17, 24 en 31 december. Van vrijdag 22 december tot en met dinsdag 2 januari kunnen bezoe kers gratis parkeren in Middel burg. Zie voor het programma en meer informatie de website www. middelburgwinterstad .nl met een band vanaf kunt glij den. Rondom de tubehelling vind je van 14 tot en met 17 december ook food- trucks en een kerststal Het Damplein vormt tijdens Winterstad WINTERPRET IJSBAA SFEERVOL WINKELEN WINTERBIERFESTIVA TERRASSE" een evene mententer rein, waar je deze winter terecht kunt voor onder andere het evenement De Smaek van Winter en Wijn (9 decem ber) en het winterbierfes- tival (15/16 december). De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Verkeersbesluiten Intrekking gehandicaptenparkeerplaatsen: De Ruyterstraat en Vrijlandstraat. Toewijzing: Prinsenlaan 18, Olmenhof 4 en Stadsschuur 30 Aangevraagde 44, Kruitmolenlaan 60, Lange Delft 94, Nederstraat 29-31Noordweg 442, Oude Koudekerkseweg 67, Vlasmarkt 54-56, Zusterstraat 15 Verleende omgevingsvergunningen Cordeschuit 1 (Arnemuiden), Johan van Reigersbergstraat 15, Langstraat 57(Ar- nemuiden), Noordweg 442, President Kennedylaan 9, Prins Bernhardstraat 17, Waldammeweg 2, Wijngaardstraat 17 Kennisgeving verlengde beslistermijn Noordweg 412, Oostperkweg 7 t/m 25 (oneven nrs.) De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehou den op woensdag 6 december. Op maandag 11 december verga dert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 12 december. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 18 december. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op dinsdag 5 december sluiten de gemeentelijke balies in het stadskan toor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. De ge meentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit deze dag om 15.30 uur. Op maandag 4 december zendt de overheid rond 12.00 uur een NL-Alert controlebericht uit in heel Nederland. Aan de hand van dit controlebericht kan je nagaan of je mobiel juist is ingesteld om NL-Alert te ontvangen. Als je het controlebericht op 4 december ontvangt, weetje zeker datje mobiel juist is ingesteld. In het be richt is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat je niets hoeft te doen. NL-Alert is het alarmmiddel van de overheid voor op je mobiele telefoon. Met NL-Alert kan de overheid je heel gericht waarschuwen en informeren tijdens een (dreigende) noodsituatie bij jou in de buurt. In het bericht staat wat er aan de hand is en wat je op dat moment het beste kan doen. NL-Alert instellen Steeds meer mobiele telefoons zijn automatisch ingesteld om NL-Alert te ontvangen. Op sommige toestellen, zoals de iPhone, moet je dit zelf doen. Doorloop hiervoor de instelhulp op www.crisis.nl/nl-alert. Zeeland Veilig Wat kan jij zelf, voor je eigen veiligheid en dat van anderen, doen in een (dreigende) noodsituatie? Kijk eens op www.zeelandveilig.nl en wees verbonden. Denk na over de gevaren in Zeeland, bereid je voor en doe het samen. Met elkaar maken we Zeeland Veilig! Deze week vindt er in het stadskantoor een onderzoek plaats naar de gebruiksvriendelijkheid van de gemeentelijke website. Wie de centrale hal bezoekt, kan worden uitgenodigd om op de website eenvoudige opdrachten uit te voeren. Hoe gemakkelijk is het bijvoor beeld om een trouwlocatie te reserveren, of om een uittreksel burgerlijke stand aan te vragen? Deelname duurt ongeveer een kwartier. De uitkomst van dit onderzoek levert een bijdrage aan de verbetering van de gemeentelijke dienstverlening.

de Faam | 2017 | | pagina 9