Specsavers spaart Maak kennis met het Win gratis kaarten voor een prachtige kerstshow duiken in Zeeland Mandoline- en gitaarorkest in Doopsgezinde kerk Middelburg Campagne 'Een warm dank je wel' 27 WOENSDAG 29 NOVEMBER 2017 -9 Welzijn Middelburg organi seert de tweede editie van de campagne 'Een warm dank je wel' om vrijwilligers te bedan ken voor hun inzet in en om Middelburg. De campagne omvat verschillende acties rond 7 december: Nationale Vrijwilligersdag. Zo wordt er een nieuwe korte film over vrijwilligerswerk gelanceerd, komt er een Vrijwilligerskrant uit en is er een Vrijwilligers- ontbijt. Het doel van 'Een warm dank je wel' is dat vrij willigers in Middelburg zich gezien en gewaardeerd voe len. 'Een warm dank je wel' bestaat uit verschillende ele menten, die zich allemaal in de week van 7 december af spelen. Set Vexy, bekend van video's voor onder meer BLOF en Marco Borsato, maakte een nieuwe korte film over Mid delburgs vrijwilligerswerk "Vrijwilligerswerk Middelburg - Doe jij ook mee?" Er is bij 15 verschillende vrijwilligersor ganisaties gefilmd om het vrijwilligerswerk in beeld te brengen. De film heeft als doel de Middelburgse vrijwilligers te waarderen en om te laten zien hoeveel er door vrijwilli gers gebeurt in de gemeente Middelburg. De film wordt op maandag 4 december via de Facebookpagina van Samen Vrijwillig gelanceerd. Middel burgers worden opgeroepen om vrijwilligers in hun naaste omgeving te bedanken door het versturen van een speciaal ontworpen bedankkaart. Ook vrijwilligersorganisaties kun nen met deze kaarten hun vrijwilligers bedanken. De kaarten zijn gratis verkrijgbaar via Stichting Welzijn Middel burg. Via Facebook wordt de afbeelding verspreid, zodat deze gedeeld kan worden. 'Een warm dank je wel' wordt georganiseerd door Vrijwilli- gerssteunpunt Samen Vrijwil lig van Stichting Welzijn Mid delburg in samenwerking met de gemeente Middelburg. VUSSINGEN - Als de leren kerst vieren kan dat alleen maar uitmonden in een on vergetelijk muzikaal feest. Laat het maar aan Fergal Murchü over. De grootmeester van de traditionele Ierse mu ziek, die al elf prestigieuze muziekprijzen in de wacht sleepte, heeft een nieuwe kerstshow in de startblokken staan die het publiek nog lang zal heugen. 'Irish Christmas' belooft een muzikaal hoogte punt te worden, een memora bele wintershow vol vreugde, schoonheid, spirituele diepte en kracht. Na een memorabe le avond keren de bezoekers gegarandeerd voldaan en ge lukkig huiswaarts, vervuld van de mooie kerstsfeer die-Fergal en zijn muzikanten hebben opgeroepen. Een mooier be gin van de kerstperiodetcun je je niet wensen. 'Nollaig Shona Duit! Vrolijk kerstfeest!' Wilt u kans maken op twee gratis kaarten? Mail dan het ant woord op onderstaande vraag (het antwoord vindt de oplet tende lezer in deze tekst) naar redactie.faam@persgroep.nl onder vermelding van 'Vrolijk Kerstfeest'. Duiken is fascinerend. De provincie Zeeland is een van de populairste duikgebieden van West-Europa. Duikteam Zeeland biedt woensdag 13 december introduc tie-duiken aan in het Vrijburgbad te Vlissingen. Voor iedereen van 14 jaar en ouder. Deelnemers gaan écht duiken: met duikbril, vinnen en perslucht. Een sensationele ervaring. De eerste duik is om acht uur in het Vrijburgbad in Vlissingen. Meer info: hoofdinstructeur@duikteamzeeland.nl. MIDDELBURG - Het Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest en het koperkwartet van familie Jongepier treden zondagmid dag 3 december op in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middel burg. Het concert begint om drie uur. Het concert in de Doopsgezin de kerk is het jaarlijks groot concert van het Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest. Ditmaal wordt het gegeven, samen met het koperkwartet van de Familie Jongepier. Op het programma met de ti tel 'Van Sint tot Kerst' staan naast werken van Vivaldi en Einaudi een Sinterklaasmed ley en een internationale Kerstmedley, uitgevoerd door het orkest. Het koperensemble speelt on der meer de Carmen Suite van Bizet, de Hongaarse dans no.5 van Brahms en het bekende Abide with me van Monk. Als afsluiting van het concert spe len orkest en koperkwartet sa men een compositie van de in 2015 overleden componist/di rigent Léon Bours. Promotor Het Zeeuws Mandoline en Gi taar Orkest bestaat uit twaalf enthousiaste mandoline- en gitaarspelers, variërend in leeftijd van 13 tot 79 jaar. Op- MIDDELBURG - Elf goede doelen uit Middelburg meld den zich de afgelopen weken aan voor de spaarronde van 2018 van Stichting Specsavers Steunt. Nu is het aan de inwo ners van Middelburg welke lokale initiatieven er doorgaan naar de finale, door te stem men op hun favoriete goede doel. Het winkelteam van Specsavers Middelburg kiest uit deze drie finalisten een winnaar waar vervolgens ge durende het hele jaar in de winkel voor wordt gespaard, leder jaar verkiezen alle win kels van Specsavers één lokaal goed doel waar zij een jaar lang voor gaan sparen. Voor elke klant die een bril of hoor- toestel koopt wordt een vast bedrag opzijgezet. In totaal worden er jaarlijks zo'n 130 lo kale initiatieven door heel Ne derland gesteund. Ook Specs avers Middelburg draagt op deze manier een steentje bij aan de lokale gemeenschap. Danny Bommelé, optiekpart ner bij Specsavers Middel burg: "Wij zijn erg onder de indruk van de aanmeldingen die we hebben ontvangen van mooie initiatieven hier uit de omgeving. Het liefst steunen we ze allemaal, maar we zul len er één moeten kiezen die aan het einde van spaarjaar 2018 een financiële bijdrage van ons ontvangt. En daar kunnen we wel wat hulp bij gebruiken. Breng dus snel uw stem uit!" Specsavers Middel burg kiest vervolgens uit de drie doelen met de meeste stemmen een winnaar. Op 7 december maakt Specsavers Middelburg bekend voor welk lokaal doel zij gaat sparen. Stemmen kan tot en met don derdag 30 november 10.00 uur via de website www.stichtingspecsa- verssteunt.nl et Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest bestaat uit twaalf enthousiaste mandoline- en gitaarspelers. richter en muzikaal leider van het orkest is de Zeeuwse mandoliniste Marina Eek- hardt. Als onvermoeibaar pro motor van de mandoline geeft ze workshops voor basis schoolleerlingen en organi seert ze studieweekenden voor mandoline en gitaar. Het koperkwartet van de fa milie Jongepier is een veel ge vraagd ensemble voor de meest uiteenlopende gele genheden. Van zomeravond en open-kerk-concerten tot opnames voor het EO-pro- gramma "Nederland zingt..." en een live vertolking van de titelsong tijdens de een lande lijke filmpremière. Tevens verlenen accordeonist Monty van Belzen en contra bassist Aad van der Weck hun medewerking aan het concert. De toegang is gratis en er is een collecte bij de uitgang ter dekking van de kosten. Neorenaissance De Doopsgezinde kerk in Mid delburg is een gebouw uit 1889 aan de Lange Noord straat in het historische cen trum van de Zeeuwse hoofd stad. Het gebouw is ontworpen door de doopsge zinde architect Klaas Stoffels die enkele jaren eerder ook al voorde Paleiskerk in Den Haag had getekend. Het gebouw is, naar de geest der Nederlandse bouwers uit die tijd, eclectisch, met opne ming van elementen uit ver schillende neo-bouwstijlen, vooral neorenaissance.

de Faam | 2017 | | pagina 27