voorkomWONINGINBRAAK! ziet u iets VERDACHTS? bel 112 w Het woord aan raadslid Wilfried Boonman OFFICIËLE PUBLICATIES Leerlingenraden ontmoeten elkaar op stadhuis Per 1 januari 2018 contant geld uit de bus Laatste wijktafels najaarsronde Onderzoek gebruiksvriendelijkheid middelburg.nl Welkom Sinterklaas! ledereen extra alert tijdens de donkere dagen MIDDEL burg GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: lnfo@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Ruimte aan ondernemers Ondernemers zijn belangrijk voor onze gemeente. Door ondernemers de ruimte te geven, stimuleren we hen het beste te doen. Ze investe ren in nieuwe ideeën en innovatieve technieken. Het MKB, de horeca en detailhandel zijn dé banenmotor van de gemeente. Daarbij past een houding van een gemeente die faciliterend en meedenkend is naar ondernemers die zich hier willen vestigen, maar ook voor bestaande ondernemers. De Middelburgse WD vindt dat het actieplan Binnenstad dat in 2015 tot stand is gekomen, vanwege gewij zigde economische omstandigheden versneld dient te worden geactuali seerd. Tevens zal de gemeente een actieve rol moeten pakken bij het verduurzamen, zodat inwoners en ondernemers het gevoel hebben dat de overheid er voor hen is. Een ander belangrijk punt voor ons is om met de bezem door overbo dige, tegenstrijdige, nutteloze en niet handhaafbare regels te gaan en die te schrappen, door "schrapses- sies" te organiseren met inwoners, ondernemers, zorgverleners en overige belanghebbenden. De WD vindt het belangrijk dat ondernemers kunnen ondernemen in een veilige en aantrekkelijke omgeving. Een aantrekkelijk en gevarieerd winkelaanbod is van toegevoegde waarde voor inwoners en trekt mensen aan van buitenaf. Daarom willen wij dat de gemeente bedrijfsinvestering stimuleert en leegstand zo veel mogelijk voorko men wordt. Wilfried Boonman WD Gemeenteraadslid Foto Aart van Belzen 06-53952118 De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen John Coltranestraat 19 t/m 31 en 22 t/m 34, Nina Simonestraat 18 t/m 30 en Herbie Mannstraat 1Markt 39, Mortiere (Parkzijde, fase 2), Muidenweg 4 (Arnemuiden), Seissingel 86, Slaak 12 (Arnemuiden), Willem Arondeusslraat 59 Verleende omgevingsvergunningen Prooijenseweg 3, Radermacherstraat 12 (Arnemuiden), Segeersstraat 13, Simpel- huisstraat 16, Walcherseweg 168 Kennisgeving verlengde beslistermijn Lange Noordstraat 24 Bekendmaking Wet milieubeheer Kennisgeving besluit tot opleggen maat werkvoorschriften Pauwpoort 3 Verkeersbesluit Uitbreiding 30 km/uur-zone- Rotterdam- sekaai 69 tot aan kruispunt Punt/Haven straat Op maandag 20 november, Dag van de Rechten van het Kind, waren ongeveer 30 leer lingen van Acaciahof, De Stro ming, ABS en de Lonneboot op het stadhuis aanwezig voor het uitwisselen van ideeën, met elkaar, maar ook met de gemeente. Tijdens deze ochtend maakten de 4 leerlingenraden kennis met elkaar en wisselden ze hun ideeën uit. Leerlingenraden gingen niet alleen met elkaar in gesprek, maar werden ook gevraagd om mee te denken over onderwerpen die spelen in de gemeente. Hun ideeën en adviezen worden voorgelegd aan raadsleden. Ook is specifiek gevraagd wat de leerlingenraden vinden van de tegemoetkomingsre gelingen die verzameld zijn onder de term Kindpakket. De uitwis seling van de leerlingenraden is op initiatief van Stichting Welzijn Middelburg, in samenwerking met voorlichtingscentrum Prodemos. Vanaf 1 januari 2018 kunnen busreizigers zonder OV-chipkaart een vervoerbewijs in de (buurt)bus uitsluitend betalen met hun bank pas of creditcard. Dat kan zowel met pincode als contactloos. Tot het einde van dit jaar hebben reizi gers nog de keuze tussen contant betalen of pinnen. In 2018 is dit niet meer mogelijk, vanwege de breed gedragen afspraak binnen de OV-sector om contant geld uit de bussen te weren. Dit vergroot de veiligheid van reizigers en chauffeurs. Met de pinapparatuur in de bus, en de mogelijkheid om buiten de bus nog steeds met contant geld een vervoersbewijs (OV-chipkaart) te kopen, hebben reizigers volgens Connexxion voldoende mogelijkheden om met de bus te reizen. Als u bij de buschauffeur Het is weer vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie heeft de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om verdachte zaken aan ons te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een vreemde auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel nieten bel direct 112. Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straatroof vindt u op politie.nl in het menu Thema's. Om de waakzaamheid in buur ten te vergroten, zijn er ook in gemeente Middelburg verschil lende BuurtWhatsApp groepen. Meer informatie hierover leest u op wabp.nl. Er staan dit jaar nog twee wijktafels gepland. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. De wijktafel Klarenbeek/Veersepoort is op donderdag 23 november in Café Willem (Hof van Buren). Die begint om 20.15 uur, met inloop vanaf 20.00 uur. De wijktafel Zuid wordt ook gehouden op donderdag 23 novem ber, vanaf 19.00 uur in de grote zaal van Palet. In de week van 27 november vindt er in het stadskantoor een onderzoek plaats naar de gebruiksvriendelijkheid van de ge meentelijke website. Wie de centrale hal bezoekt, kan worden uitgenodigd om op de website eenvoudige opdrachten uit te voeren. Hoe gemakkelijk is het bijvoor beeld om een trouwlocatie te reserveren, of om een uittreksel burgerlijke stand aan te vragen? Deelname duurt ongeveer een kwartier. De uitkomst van dit onderzoek levert een bijdrage aan de verbetering van de gemeentelijke dienstverlening. heeft betaald voor een kaartje, wordt het vervoerbewijs uitgeprint in de vorm van een bonnetje met daarop de datum, tijd en de prijs van de rit. Reizigers die nog niet in het bezit zijn van een OV-chipkaart kunnen komende maand een anonieme OV-chipkaart kopen bij de chauf feur in de bus. Sinterklaas is goed gearriveerd in Middelburg. Afgelopen zaterdag zette hij voet aan wal bij de Beatrixbrug. Daar zongen honderden kinderen hem toe. Na een grote ronde door de binnenstad heette burgemeester Harald Bergmann de sint officieel welkom. Zaterdag 25 november komt Sinterklaas naar Arnemuiden. Foto Aart van Belzen

de Faam | 2017 | | pagina 9