van toen en Middelburg Sjaal met verhaal nu in beeld Klussenservice Hart voor de Zorg is jarig Zangers gezocht JÜ232229 Hulp bij Sabewa 5 WOENSDAG 22 NOVEMBER 2017 he' >rd? De trilogie begon riet een fotoboek over k uitkomt, is nog niet I MIDDELBURG - In een koffie- tent ontmoet ik Harald Lavooij (1974). Ondernemer, auteur/ fotograaf en reiziger. Een dag eerder kwam hij terug uit Tsjernobyl. Een bestemming die hij moest fotograferen. Dertig jaar gelden explodeer de de kernreactor. Hij vertelt dat hij tot op honderd meter, onder begeleiding van een gids en in de hand een geiger teller, de reactor heeft beke ken. Als Harald eenmaal aan het woord is, is hij niet te stoppen. Verhalen over Aus tralië, Nieuw Zeeland, Japan, Hawaï, Sri Lanka, USA, Nami bië, Canada en Auschwitz-Bir- MIDDELBURG BEGON AL IN 1943 MET DE WEDEROPBOUW kenau gaan in anekdotes voorbij. Alle bestemmingen met of zonder gezin, hebben één overeenkomst: nieuws gierigheid. Harald wil het zien én fotograferen. Middelburg En dan komt jaren geleden het moment dat hij zijn onder werp dichterbij huis zoekt. Niet meteen in zijn geboorte plaats Middelburg, mar Vlis- singen wordt het eerste doel voor een nieuw foto project. In het begin Koudekerke, de plaats waar hij woont. Inmid- in de serie 'Wat was ag Middelburg er uit plekken wel of niet igen en wordt afge- :nte Veere. Wanneer dels heeft hij zoveel foto's van Walcheren, dat hij er iets mee wil doen. Harald: "In eerste in stantie dacht ik aan een kalen der maar al snel werd het een fotoboek. Maar in welke vorm? Alleen een fotoboek over Vlissingen of Middelburg bestaat al. Een toen kwam ik op het idee om oud en nieuw met elkaar te vergelijken. In die tijd kwam ik iemand tegen die oude ansichtkaarten ver zamelde. Ik heb een paar keer met hem gesproken en hij bood zijn hele verzameling gratis aan om daaruit geschik te foto's te kiezen. Ik heb ver volgens gekeken op welke kaarten geen copyright rustte en ben toen begonnen met scannen." Waterval Buiten wordt het steeds druk ker en ik hoor sinterklaaslied jes spelen bij de intocht van de sint die zojuist in Middelburg is verwelkomd. Harald praat ondertussen als een stromen de waterval over de manier waarop hij de locaties koos; dat het in eerste instantie het doel was om het standpunt van de oude ansichtkaart pre cies te bepalen op de foto van nu en dat elke foto door hem zo goed mogelijk moest wor den bewerkt. Harald: "Ik ben een aantal maanden bijna elke zaterdag en soms ook op zondag erop uitgegaan om bij het juiste licht en op de goede 132 PAGINA'S rOl Deel 2 uit de serie 'Wat was en is' van auteur/fotograaf Harald Lavooij gaat over Middelburg en telt 132 pagina's. Foto's van nu staan naast afbeeldingen van rond 1900. Het boek is te koop bij de Drvkkery en de Bruna en 's Spui in Vlissingen. MIDDELBURG - Evenemen tenbureau Suffe Tutten gaat donderdag 30 november om half acht 'shoppen bij Sjaal met verhaal'. Sjaal met verhaal is een bedrijf dat kleurrijke producten verkoopt maar dan met een goed verhaal erach ter. En de Suffe tutten mogen een kijkje achter de schermen nemen. Er wordt gestart met een bakje koffie of thee met iets lekkers. Vervolgens vertelt Inge Hoogesteger, de eigena resse van Sjaal met verhaal, haar verhaal. Wie wil kan ca deautjes kopen voor Sinter klaas of Kerstmis. Het aanbod Het Zeeuwse Centrum voor het Ama teurtheater (ZCA) houdt za terdag 25 november een workshop 'Basis acteren' ver zorgd door acteur, zanger, danser Thomas Kuipers aan. bestaat niet alleen uit sjaals. Ze hebben ook tasjes, schatti ge kinderslofjes, woonacces soires, plaids of fonkelende sieraden. We zijn er niet alleen voor de showroom, de lekker koffie en het gezellige kletspraatje. Ta mara Bosman van Tamara To taal verzorging, lakt nagels in de kleur die past bij jouw sjaal. En wil jij meedoen met de trend voor het stylen van je wenkbrauwen, Tamara gift tips. Wie de Suffe tutten zijn? Een groep van tien dames die het leuk vinden evenementen te Deze training wordt gegeven in 'Hof van Buren' aan de Oranjelaan 17 -19 in Middel burg van elf tot vijf uur. Voor onervaren toneelspelers biedt deze workshop handige tips en oefeningen om op plaats foto's te maken die bij de oude ansichtkaarten pas ten. Later ben ik afgeweken om exact het juiste standpunt te kiezen. Het gaat mij om de beleving om twee, bijna iden tieke foto's van toen en nu, voor de kijker op één pagina af te drukken om zo in één oog opslag te kunnen laten zien wat de verschillen zijn en wat de overeenkomsten." Harald houdt niet op. Met zijn verha len over Middelburg, zijn werk als IT-ondernemer en zijn reisavonturen. Ik denk dat ik zijn boek, zonder het gezien te hebben, al heb doorgebla derd. organiseren, zoals workshops, lezingen en activiteiten in Zuid-Beveland en Walcheren. Geluk, genieten en samenzijn is waar het tijdens de bijeen komsten om gaat. De kosten zijn 12,50 euro in clusief koffie, wat lekkers, kor ting op producten van Sjaal met een verhaal en een drank je. Inschrijven door een mail te sturen naar info@suffetutten. nl. Lid worden van Suffe tut ten is niet mogelijk. Inschrij ven voor een activiteit wel. Op suffetutten.nl staan alle activi teiten die de komende tijd or ganiseert worden. een simpele manier het acte ren te kunnen versterken. Aanmelden voor deelname aan deze workshop kan per mail: infb@zeeuwsama- teurtheater.nl. De kosten be dragen 30 euro. Wie hulp nodig heeft bij het aanvra gen van kwijtschelding van de belastingaanslagen van Sabewa kan terecht bij de Sociale Cliëntenraad Wal cheren. Het inloopspreek uur is van maandag tot en met donderdag van tien tot twaalf uur. Die uren is het ook telefonisch spreekuur. Buiten die tijden is het mo gelijk een bericht in te spreken. Contact opnemen kan telefonisch via 0118- 614299 of s.c.walcheren@ zeelandnet.nl. Op zaterdag 14 april staan de inwoners van Serooskerke met hun rommelmarktspul len, snuisterijen en lekkernij en klaar om iedereen te ont vangen tijdens de rommelroute. Ook meedoen? Inschrijven kan via rommel- routeserooskerke@gmail.com MIDDELBURG - In het artikel 'Hart voor de Zorg Walcheren jarig' zijn een aantal storende fouten geslopen. Zo is de kop onjuist: Niet de Stichting is ja rig maar de Klussenservice van de Stichting Hart voor de Zorg Walcheren viert haar 5 MIDDELBURG Gospelkoor Sheborim is wegens uitbrei ding op zoek naar nieuwe zangers en zangeressen. Het interkerkelijk koor, dat al sinds 1984 haar medewerking ver leent aan kerkdiensten en zangavonden in onder meer zorg- en verpleeghuizen, be staat uit een zeer enthousiaste groep trouwe koorleden. Stilstand is achteruitgang in de beleving van het koor en daarom zijn ze actief op zoek naar nieuwe leden. Het koor wordt begeleid door piano en drums. Ze zingen vlotte eigen tijdse muziek en af en toe voor de variatie een rustig nummer, ledereen is van harte welkom. jarig bestaan. Niet de Klussen- senvice vergrijst maar de be volking van Zeeland. Het uur tarief van de Klussenservice bedraagt seuro per persoon en niet 5 euro per uur. Een klus mag niet langer duren dan 1 dagdeel. met name wat jongere leden en zeker als je een sopraan (hoge vrouwenstem) of bas (lage mannenstem) stem hebt. Het koor repeteert in het jeugdgebouw van de Hof- pleinkerk in Middelburg op woensdagavond van acht uur tot kwart voor tien! Het is mo gelijk om vrijblijvend een keer mee te zingen of te komen luisteren. Meer info bij: Marléne, de di- rigente (tel. 06-39328746), Els van de muziekcommissie (tel. 0118-591623) en Jan van de le denadministratie (tel. 0118- 637634) vertellen je graag wat je weten wilt. Auteur/fotograaf op de Pottenmarkt met op de achtergrond de Lange viele in Middelburg Foto: Theo Rietveld

de Faam | 2017 | | pagina 5