Het Verlanglijstje van Drijber korting TMC I jen. Luxaflex® Comfort+ Rolluiken Met de juisüjjhypotheek kun je heel gelukkig worden. Maar om die juiste hypotheek te vinden, moet je wel wat moeite doen. \htèt niet helpt, is je op laten jagen door een hijgende huizenmarkt. Wat wel helpt, is een gesprek inplannen met een onafhankelijke adviseur. Want je hypotheek een beetje beter leren kennen, scheelt later een hoop gedoe. Vind een adviseur op aegon.nl/onafhankelijk-advies Middelburgse Luiken MIDDELBURG Op maandag 27 november 1961 doet de PZC verslag van de intocht. Tien tallen kinderen staan al gerui me tijd te wachten als de Fre- derik Hendrik met aan boord Sint en zijn Pieten afmeert ter hoogte van de Beatrixbrug. 'Precies op tijd draaide het bo tje met aan boord de grote kindervriend en in fraaie kledij gestoken trompetters van Achilles de buitenhaven in om af te meren bij de geden knaald.' Op de kade wordt Sint verwelkomd door de heren Dronkers en van 't Westende, namens de drie midden standsverenigingen. Onder de vrolijk spelende christelijke muziekvereniging Onda en de luid joelende kindermassa, maakt het rijtuig met de Sint een rondrit door de stad, be geleid door Onda en het tam boers- en pijperskorps "Julia na". Een grote menigte kinderen met ouders juicht achter de afzetting op de markt de goedheiligman toe. Burgemeester Drijber ont vangt het Spaanse gezelschap en maakt alvast het verlang lijstje van de gemeente be kend: "Net als een kind zou de gemeente graag heel groot worden", zei Drijber die de Sint veel huizen vroeg. Ook een prachtige Schouwburg had de burgervader op zijn verlang lijstje staan en een nieuwe Koningsbrug. Ook Sint-Nico- laas blijkt wensen te hebben. Zo wijst hij erop dat Middel burg waard is goed te worden bestuurd door de pas be noemde burgemeester. Tot slot bracht de Sint de sanering van de binnenstad en de dub belstadsgedachte ter sprake. De schrijver van het verslag voegt er tenslotte aan toe dat deze wensen wel op hoog-ni- veau waren: de rest van het Luxaflex Outdoor Specialist In ons nieuwe TMC woon-beleving- centrum in Goes hebben we een flink aantal m2 ingeruimd voor de presentaties van allerlei vormen van buitenzonwering. Er zijn vele verschillende mogelijkheden met ontelbare opties. Burgemeester Drijber ontvangt Sint op het bordes van het stadhuis aan de Markt in Middelburg Foto: Beeldbank ZB/Planbureau en Bibliotheek van Zeeland programma was voor de kin deren. Zij kregen handenvol pepernoten. In 1969 werd burgemeester Drijber hij benoemd als bur gemeester van Zwolle. Hij overleed op 22 juni 2016 op 92-jarige leeftijd. In hoeverre is zijn verlanglijstje uit 1961 uitgekomen? In zijn 8-jarige ambtsperiode nam de bevol king toe van 23.000 naar ruim 30.000 inwoners. De witte, uit 1939 stammende Schouwburg zou na vier jaar oponthoud in 1964 worden herbouwd. Dit jaar is het gebouw weer aan een ingrijpende verbouwing toe. En de Koningsbrug? De oude brug uit 1873 werd vervangen door een nieuwe (maar liefst vier keer zo breed!) die in mei 1969 door Drijber werd geo pend. Niet lang daarna vertrok hij naar Zwolle. Vol verwach ting klopt de Binnenstad en een stadsgewest op de deur... TMC GOES MARCONISTRAAT 13 - (0113) 22 41 02 www.tmcwoonwinkels.nl Maakt wonen leuker

de Faam | 2017 | | pagina 25