Gezelligheid en contact op menu White Cowbell in de Piek Lezing rechten van de mens Folk in De Verwachting Bach in Sint Augustinus Meer Duitsers op je camping Brassband in Westkapelle 23 WOENSDAG 22 NOVEMBER 2017 Gerard van der Hoeven RestoRank werkt verbindend Eenzaamheid, moeilijk de financiële eindjes aan elkaar kno pen. Het is voor sommigen helaas een onderdeel van hun le ven. Resto Rank is een mooi initiatief dat daar verandering in wil brengen. Iedere derde vrijdag van de maand zet Evange liegemeente De Wijngaard de deuren wijd open van hun kerkgebouw aan de Kanaalstraat om tegen een laag bedrag mensen een lekkere voedzame maaltijd voor te schotelen waarbij gezelligheid en contact centraal staat. OOST-SOUBURG - Een lekkere maaltijd is daarbij een verbin dende factor. Ook algelopen vrijdag maakten ruim vijftig mensen van diverse pluimage gebruik van deze mogelijk heid en stroomde het bijge bouw van de kerk vol om plaats te nemen aan de ge- 'DANKZtJ MOND-OP-MOND- RECLAME BEN IK HIER' dekte tafels. Uiensoep, nasi, een salade, warme appel uit de oven, gele vla en koffie na stond op het menu en ge maakt met verse producten door een handjevol vrijwilli gers. Wanneer de mensen te gen etenstijd de zaal betreden valt het op dat iedereen per soonlijk ontvangen wordt door een aantal dames van De Wijngaard en sommigen al meerdere keren zijn aange schoven. Corrie Louws: "Men sen kennen elkaar van de vori ge keren en vaak nemen ze iemand mee omdat het zo gezellig is en laagdrempelig. We doen dit nu al geruime tijd en met zo'n 60 bezoekers per keer zit het project nog steeds in de lift. Mensen blijven te rugkomen." Zij benadrukt dat De Wijngaard weliswaar een evangelisatiegemeente is, maar dat iedereen met elke overtuiging welkom is. "Ze ko men overal vandaan. Souburg, Vlissingen, Middelburg, alle leeftijdscategorieën." aldus Ria Petri, één van de initiatief neemsters en haar hobby ko ken combineerde met haar 'roeping' om voor mensen klaar te staan. Mensen geven zich vooraf op, betalen twee euro vijftig voor een smakelij ke volledige maaltijd, leggen contacten, maken een praatje en genieten er duidelijk van." Warmte en sfeer Een rondje langs de fraai ge dekte tafels bewijst dat. Ik word spontaan aangesproken en iedereen heeft zo zijn rede nen om aan te schuiven. Kas- per van Wattum (82) komt met de auto uit Vlissingen: "Mijn vrouw is vier jaar gele den overleden. Ik kom vooral voor de gezellige sfeer. Ik ben gelovig, maar dat is niet per se nodig." Richard Pijlgroms is VOORAF AANMELDEN /r De volgende datum voor RestoRank is 15 december. Aanmelden vooraf kan telefonisch via 0118-465978 of 0118-465132 of per mail restorank@gmail. com. Elke derde vrijdag van de maand, behalve in juli en augustus. een stuk jonger, maar ook en thousiast. Hij werkt als ho venier op de begraafplaats in Middelburg en zegt: "Dankzij mond-op-mond-reclame ben ik hier en vind het heel leuk. Ik voel warmte en sfeer en ie dereen communiceert en ac cepteert elkaar." Mooi initiatief Dat bevestigen ook Marina Lobelle en Johan Houmes, beiden werkzaam bij Orionis in Middelburg. Fred de Quele- RESTORANK IN DE WIJNGAARD RestoRank is een initiatief van Evangelie gemeente De Wijngaard in Oost-Souburg en wordt gehouden in zaal De Rank bij de kerk aan de Kanaalstraat 8. Elke derde vrijdag van de maand verzorgt een enthousiast team een lekkere maaltijd waarbij iedereen kan aanschui ven. De kosten zijn 2.50 per persoon. rij van De Wijngaard: "Vooraf aan de maaltijd wordt een kort praatje gehouden en ge beden, maar voor de eerst willen wij beslist geen zieltjes winnen voor onze kerkge nootschap. ledereen is wel kom en dat wordt ook geap precieerd. Voor de kosten hoeven de mensen het niet te laten." Een mooi initiatief dat mensen, waarvan sommigen enigszins in een isolement zijn geraakt, even de werke-' lijkheid doet vergeten. VLISSINGEN - White Cowbell Oklahoma staat op zaterdag 25 november om 21.00 uur in de Piek in Vlissingen. Zowel muzikaal als visueel pakken de mannen van White Cow bell Oklahoma het steeds grootser aan. Van vuur en ket tingzagen tot aan waterme loenen, wc papier, welge vormde dames en allerlei elektronische gereedschap pen, alles komt langs. De show is doordrenkt met jaren 70 invloeden zowel op het muzikale als op het visuele vlak, waarbij je moet denken aan KISS, Alice Cooper, ZZ Top en Deep Purple. Dit is dus sou thern- en hardrock zoals het hoort: snoeihard en lekker overdreven. Voor wie nu denkt dat we hier alleen maar met een leuke show zonder in houd te maken hebben, heeft het mis. Van zweverige, bijna psychedelische stoner tot knallende en melodieuze rock, over gebrek aan afwisseling heb je niet te klagen. Tot deze conclusie zal je zelf zeker ko men na een bezoekje aan deze Redneck rockers. Tio Gringo combineert authentieke coun try in de traditie van o.a. John ny Cash en Hank Williams III met een flinke scheut trash, op smaak gebracht met een beetje metal, een snufje psy- chobilly en een vleugje rock- 'n-roll. Voorverkoop 7 euro, avondkassa 8,50 euro. Meer info: depiek.nl. MIDDELBURG - Barbara Oo- men geeft donderdag 23 no vember een lezing in de aula van de ZB in Middelburg. Oo- men is onder meer voormalig dean van de University College Roosevelt in Middelburg. Haar lezing heeft als titel 'Mensen rechten, de stad en onszelf. Oomen deed in 2016/2017 in Florence onderzoek naar de verantwoordelijkheden van gemeenten op het gebied van mensenrechten. Nu doet ze met de onderzoeksgroep Ci ties of Refuge vanuit Middel burg onderzoek naar vluchte lingen, steden en het internationale recht in Europa. In haar lezing laat Oomen zien dat ménsenrechten niet meer ver weg zijn, maar relevant in ons dagelijks leven hier. Deze lezing wordt georganiseerd door de taakgroep Spagaat van de vrijzinnig-remon strantse Koorkerk in Middel burg. Aanvang: 19.30 uur. Toe gang: 9 euro, inclusief koffie of thee in de pauze. RITTHEM - De folkband Mer- row treedt zondag 26 novem ber op in De Verwachting in Ritthem. Merrow, een perso nage uit de Ierse sprookjeswe reld, is ontstaan uit een gele genheidsformatie die regelmatig bij elkaar kwam om deel te nemen aan 'Songs from the Heart' in De Spot (Middelburg). Naast de deel names aan Songs from the Heart, waar de band zich qua muziekstijl aanpast aan het thema van die maand, houdt Merrow van folk! Merrow speelt traditionele folkmuziek en folk van onder andere Mary Black, Solas, Fairport Convention, enz. Maar ook een enkele 'meezinger' gaat de band niet uit de weg. Kaar ten: 15 euro. Meer info: dorpshuisritthem.nl. MIDDELBURG - De wereldbe roemde Peter Kooij geeft vrij dag 24 november met ensem ble L'Armonia Sonora een concert in de Sint Augustinus- kerk in Middelburg. Kooij brengt muziek van Buxtehu- de, Bach en Telemann. De titel van het concert is: Der Friede sei mit dir. De cantate 'Der Friede sei mit dir' is een van de hoogtepunten uit het werk van Johann Sebastian Bach; deze solo-cantate van Bach met een obligaat viool en bas so continuo lijkt eenvoudig van bezetting, maar is een zeer complete cantate met aria's, recitatieven en een- prachtig slotkoraal. Naast deze indrukwekkende cantate staan op het programma van L'Armonia Sonora cantates en sonates van Buxtehude en Te lemann, tijdgenoten van Bach. Dat Buxtehude een groot voorbeeld voor Bach was is bekend; we kunnen ons voor stellen dat bijvoorbeeld de trio-sonate uit het program ma Bach heeft betoverd. Tele mann was in zijn tijd beroem der dan Bach, maar wordt tegenwoordig als een 'minde re' componist beschouwd. In dit Telemann-jaar' wil het en semble deze componist eer aan doen; ook van hem zijn grootse werken overgeleverd. De cantate 'Ich will den Kreu- zweg gerne gehen' is een prachtige 'passie-cantate' waarin de viool de tekst uit beeldt en het affect versterkt, met name in de ontroerende aria 'Ich küsse die Rute'. De kerk is vanaf half acht open. Entree: 18 euro. Donateurs/le den: 15 euro en studenten: 8 euro. Tot 12 jaar gratis. Meer informatie: www.incantocon- certen.nl VLISSINGEN - Wie een mini- camping heeft en meer Duitse gasten wil, kan woensdag 29 november inspiratie opdoen tijdens de sessie 'Meer Duitse Zowel muzikaal als visueel pakken de mannen van White Cowbell Oklahoma het steeds grootser aan. Zaterdag 25 november staan ze om 21.00 uur in de Piek in Vlissingen. FOTO-.JC Bauge gasten naar de minicamping' in DOK41 aan de Edisonweg in Vlissingen. Zeeland wordt be zocht door ontzettend veel Duitse toeristen. Ze brengen veelal hun kampeervakantie door op de reguliere 'grote' campings. Waarom is het be zoekersaantal op een mini- camping lager? Kent een Duit se toerist het fenomeen 'minicamping' wel? Hoe kun nen ze de minicamping vin den? Anouk Ellen Susan zal een interessante kijk geven in de denkwijze en de interesses van de Duitse toerist. Marco van Belle formuleert de uit komsten van een onlangs ge houden enquête over dit on derwerp. Aanmelden kan via info@minicampingdevisser.nl WESTKAPELLE - Muziekver eniging OKK Westkapelle houdt zaterdag 25 november haar jaarlijkse uitvoering in zaal Westkapelle Herrijst. Deze uitvoering staat in het teken van het thema Water. De bras^ sband zal alleen muziek spe len die met dit therna te ma ken hebben. Ondanks dit is het programma erg veelzijdig met onder anderen marsmu ziek, lichte muziek, filmmu ziek, klassieke muziek en een solistisch nummer. Behalve de brassband zullen ook de drumband en de slagwerk groep optreden. Ook hier is de gekozen muziek zeer divers en varieert van klassiek tot mo dern en van ongestemd tot melodisch slagwerk. De drumband staat onder leiding van Leo Alewijnse. Deze muzi kale avond begint om half acht. De toegangsprijs is 6,5^ euro. Reserveren van plaatsen kan via reserverenokk@gmail. com via telefoonnummer 0118 572402. Een lekkere maaltijd bij RestoRank FOTO: Maarten van Bloois

de Faam | 2017 | | pagina 23