De PioniersPrijs Lubo International Kortingen tot Geldig van 22 t/m 29 november 21 WOENSDAG 22 NOVEMBER 2017 VAM WaterTech is opgericht door Eduard van Antwerpen in 1995. Hij heeft een aard appelwasmachine ontwikkeld die veel wa ter bespaart. Normaal is voor duizend kilo schone aardappelen al snel achthonderd li ter water nodig, dankzij deze machine maar twintig. De machine wordt over de hele we reld succesvol verkocht en ingezet. Een op lossing voor het wereldwijde voedselpro bleem en waterschaarste, vanuit Borssele. ledereen heeft belang bij een gezonder en veiliger product en het besparen op zuiver water, "gezond van grond tot mond". MIDDELBURG Zeeland goed op de kaart zetten, dat is het doel van de Zeeuwse Pionier sPrijs. De winnaar krijgt een geldprijs van 5000 euro, een oorkonde en het bijbehorende kunstwerk van Henk Vier- veijzer. Nu de vijf genomineerde be kend zijn kan het publiek stemmen op hun favoriete pi onier. 'Bedrijven en initiatie ven hebben veel baat bij deze prijs. Het zorgt voor veel pro: motie en dat is goed voor on dernemers en voor de provin- cie', vertelt Jim Goedhart van de Zeeuwse Connectie. Positief beeld De Zeeuwse PioniersPrijs is een initiatief van de Zeeuwse Connectie. Een community voor betrokken en actieve mensen die een verbinding hebben met Zeeland en iets willen bijdragen aan deze pro vincie. De Zeeuwse Pionier sPrijs wordt elk najaar uitge reikt tijdens de jaarlijkse bijeenkomst en borrel. Jim vertelt dat de vijf genomineer den zich onderscheiden als pionier op het gebied van durf, lef, vindingrijkheid en onder nemerschap en daarmee een positief beeld gegeven over onze provincie en- de kansen die er in Zeeland zijn. Stemmen De uitreiking op 25 november wordt weer gehouden in het Provinciehuis aan De Abdij in Middelburg. Dit jaar waren er ruim honderd aanmeldingen. De jury bestaat uit zes Zeeu wen die allemaal hun steentje bijdragen binnen de provincie. Het zevende jurylid is het pu bliek. Stemmen op de pioniers kan via de website. J1 SMART LUBRICATION Lubo International uit Kortgene ontwikkelde een biobased smeermiddel voor op. rvs schroefdraden dat voorkomt dat het rvs zich vast vreet. Koudlas is hiermee verleden tijd. Het middel brengt kostenbesparingen en ef-' fïciency met zich mee, omdat montage snel ler en gemakkelijker gaat. Lubo werkt alleen met natuurlijke grondstoffen en mineralen en is niet zo vervuilend als apart aan te brengen montagepasta. Dit is goed voor het milieu en het is erg duurzaam. Lubo Inter national is actief in een specifieke markt, maar is hier internationaal succesvol. folol Walhout Civil is gespecialiseerd in het op lossen van waterbouwkundige vraagstuk ken. Ze bieden ingenieursdiensten en servi ces aan voor projecten in steden, kustregio's, vaarwateren en havens. De heren van Wal hout Civil bewijzen datje prima na je studie kunt terugkeren naar Zeeland en dan unieke spectaculaire internationale opdrachten kunt uitvoeren vanuit onze provincie. Het is een jong ingenieursbureau uit Middelburg dat in korte tijd een naam heeft opgebouwd. De focus ligt op strategische projectaanpak, vakkennis en digitalisering. Hun doel is om opdrachtgevers succesvoller te maken. in de film Weg van Jou wordt Zeeuws-Vlaanderen goed op de kaart gezet. Meer dan 100.000 mensen hebben kennisgemaakt met een regio waar ze nog nooit van hadden gehoord of een beeld van hadden. De film gaat over een ambitieuze dertiger die verantwoorde lijk wordt voor een project in Terneuzen. Haar carrière hangt af van het succes in Zeeuws-Vlaanderen. Weg van jou leert dat je ook op Zeeland verliefd kunt wor den. Seaweed Harvest Holland kweekt zeewier in Kamperland en laat dit groeien in de Schelp- hoek, een natuurgebied bij Serooskerke op Schouwen-Duiveland. Wat vijfjaar geleden begon met wat onderzoeken, is sinds dit jaar een echt bedrijf en nu al de grootste zeewierkweker van Europa. Seaweed heeft een unieke en snellere manier gevonden voor het kweken van zeewier. Zeewier is het voedsel en de grondstof van de toekomst. Zeewier bevat net zo veel eiwitten als soja bonen, bovendien neemt zeewier de helft van alle CO2 op. De kweek is dus geen belas ting voor het milieu, maar eerder winst. Middelburg Lange Delft 17 Tel. 0118 642 260 in aankoop op vooraf geselecteerde tra dunne glazen. Niet geldig in combinatie 'n welke in de winkel voorzien zijn van een zwart kortingslabel. Standaard enkelvoudige glazen op sterkte zijn gratis bij elk rr et andere acties of eerder gedane aankopen. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. 02017 Specsavers. varifocale glazen of extra glasopties, als extra dunne glazen, gelden vaste toeslagen. Bij

de Faam | 2017 | | pagina 21