Sport in de regio ©®e%®o*l De schaatsen kunnen uit het vet Middelburgse 14-jarige coureur wordt kampioen Waterpolo in Jong Oranje Fietsen voor Ride4Kids i*r Special projects SPORT IN HET KORT binnen te halen voor de door Ride4Kids georganiseerde 'Py reneeën Challenge'. Team Zee land fietst dan, samen met alle andere deelnemers, over de legendarische Pyreneeën- cols, zoals de col d'Aubisque, col de Souloren de Tourmalet, waarbij zij vele kilo- en hoog temeters overbruggen. De personen die hier aan deelne men hebben als doel zoveel mogelijk geld in te zamelen om op die manier de strijd aan te gaan tegen energiestofwis selingsziekten. Tot op heden is er nog geen medicijn om kinderen met een energiestofwisselings ziekte te behandelen of zelfs te genezen. Omdat de groep patiëntjes relatief klein is, is het voor de farmaceutische in dustrie commercieel niet inte ressant genoeg om een medi cijn te ontwikkelen. Maar zonder medicijn is er voor deze kinderen geen toekomst. Dit is voor de organisatie on acceptabel. Inloop van deze tocht begint om 09:00 uur. Het inschrijfgeld is 7,50 euro en opgave ter plaatse, voor aanvang, bij Kasteel Batavia in Westkapelle. Afstanden zijn 35 en 45 km met tussenstop, geen strand. Bewaakte fiet senstalling en afsluitmogelijk- heden. Voor meer informatie over de Mountainbike Peper- notentocht en de Pyreneeën Challenge zie Guillermo van Pamelen won op n november het Nederlands/Belgisch kampioenschap. FOTO: PR MIDDELBURG - Het debuut jaar voor de 14-jarige Middel burgse coureur Guillermo van Pamelen krijgt extra glans. Hij won op 11 november het Ne derlands/Belgisch kampioen schap Grand Prix Four Stroke Kart Series (GK4) in de Formu la Honda klasse op het inter nationale circuit van Karting Genk in België. Het circuit waar Max Verstappen heeft leren racen. Dit jaar werden er zes endurance races van een uur gereden in Nederland (Emmen), Duitsland (Kerpen) en België (Mariembourg, Genk en Spa Francorchamps). Bij elke wedstrijd had hij de beste kwalificatietijd en mocht hij op pole-position starten. Met vier keer een eerste plek en een keer een derde plek was zijn voorsprong na vijf wed strijden al zo groot, dat al dui delijk was dat hij de laatste wedstrijd alleen maar zou moeten uitrijden om kampi oen te worden. Uiteraard ging hij voor de overwinning. 2017 is een succesvol jaar voor Guil lermo. Hij won het Open Zeeuws Indoor kart Kampi oenschap, het Dutch Open Kartchallenge, waarbij hij een ticket won voor het WK in Madrid. Hij bereikte tevens de halve finales op het Europees- en het Wereld Kampioenschap en de finale van het Open Pools Kampioenschap. Op dit moment staat hij bij de Ne derlandse Kampioenschappen Huurkarts (elf wedstrijden in- en outdoor) ook op een eerste plaats. De finalewedstrijd vindt plaats op 9 december bij Indoor Karting Middelburg. VLISSINGEN - Owen Riemens (12 jaar) is door jeugdbonds- coach Zeno Reuten geselec teerd voor een oefenwedstrijd van Jong Oranje tegen Jong België. De waterpoioër komt doorgaans uit bij het team Dl van ZPC De Zeeuwse Kust uit Vlissingen. Owen werd in maart van dit jaar vanuit de regiotrainingslocatie WOC Zuid-Nederland in Eindhoven doorgestuurd naar Zeist en wist daar de selectiemomen ten te doorstaan. Aanstaande zondag 26 november a.s. speelt hij in Mechelen (België) zijn eerste jeugdinterland, uit komende voor Jong Oranje. Dit wordt een bijzondere ge beurtenis voor Zeeuwse be grippen. WESTKAPELLE - Zaterdag 25 november organiseert stich ting Ride4Kids Zeeland de eer ste editie van de Mountain bike Pepernotentocht. Daarmee stapt de organisatie in het 'diepe'. De route leidt de mountainbikers zoveel moge lijk 'offroad' over de westkant van Walcheren, met een tus senstop bij de prachtige 'Oran je Ride4Kids Zeeland Caravan' op de parkeerplaats van de Kanovijver in Vlissingen voor een drankje en een versnape ring. Stichting Ride4Kids is opge richt om geld in te zamelen voor kinderen met een ener giestofwisselingsziekte. Bij deze kinderen gaat er door fouten in het DNA iets mis met het omzetten van voe ding naar energie. Hierdoor krijgt het lichaam, zoals de hersenen, het hart, de lever en de spieren onvoldoende ener gie om goed te kunnen functi oneren. In Nederland worden per week ongeveer een tot twee kinderen geboren met een energiestofwisselings ziekte: 70% van deze kinderen wordt niet volwassen. 50% overlijdt voor hun tiende ver jaardag. Team Ride4Kids Zeeland is al een paar jaar bezig met het organiseren van evenementen om geld in te zamelen voor het goede doel, zoals spin ning- en culi events en fiets tochten. Twee bekende toch ten zijn de Clinic "0" en de "oranjepapflappentocht". Nu is het tijd voor een mountain- biketocht. Mede door de ont wikkeling van de mountain bikeroute op Walcheren en het enthousiasme van het Kasteel van Batavia heeft de organisatie nu de stoute fiets- schoenen aangetrokken. De organisatie probeert met de Mountainbike Pepernoten tocht zoveel mogelijk geld 13 WOENSDAG 22 NOVEMBER 2017 MIDDELBURG - In Middel burg zal voor de twaalfde keer op rij een ijsbaan geplaatst worden op de Markt. Van 29 november tot en met 14 janu ari is er hier volop ijsplezier voor jong en oud te beleven. Naast de ijsbaan worden di verse activiteiten georgani seerd zoals een sprookjes dag, Oudhollandse wintermarkt, special Heroes day en de tradi tionele Nieuwjaarsduik (schaatsen in je zwembroek!!). De ijsbaan zal op 29 november feestelijk geopend worden De weken daarna zal de ijs baan beschikbaar zijn voor scholen en verenigingen. Da gelijks tijdens schooltijden zullen leerlingen van het CIOS Goes in samenwerking schaatsdub De Poel de Mid delburgse scholieren van groep 5 tot en met 8 de fijne kneepjes van het schaatsen bijbrengen. In het -kader van de gezonde school wordt dit project aangeboden vanuit de gemeente in samenwerking met Rotery Middelburg. Ook is er dit jaar weer een curling- RENIN DE .ING LOUNGE competitie. Vrijwel elke avond strijden zes teams voor een plek in de finale om het Mid delburgs Curling Kampioen schap. Je kunt gezellig deelne men met vrienden of familie maar natuurlijk is het ook mo- ijsbaan Middelburg gelijk om als bedrijf deel te nemen aan de bedrijvencom- petitie. Naast het boeiende en uitdagende spel kunt u onder het genot van glühwein of chocomel plaatsnemen in de vernieuwde curling lounge. Nieuw dit jaar is de tubehelling. Je begeeft je even in een ware wintersportomgeving als je op je band van de sneeuwwitte helling naar beneden glijdt. Een ware wintersportattractie voor degene die spanning niet uit de weg gaat. Van 13 december tot en met 7 januari zal deze helling dagelijks geopend zijn op Plein 1940. MIDDELBURG - In Middelburg wordt er samen met SWM veel aandacht besteed aan de ouderen. Speciale ochtenden zullen voor hen op de ijsbaan georganiseerd worden met onder andere curling voor se nioren en een cursus valpre- ventie. Dankzij een bijdrage van NSGK (Nederlandse Stich ting voor het gehandicapte Kind) heeft de Stichting Zeel and houdt van Schaatsen ma terialen kunnen aanschaffen voor rolstoelgebruikers. In speciaal vervaardigde sledes, die dicht op het ijs zitten, kun nen rolstoelgebruikers, buiten de rolstoel, gebruik maken van de ijsbaan en bijvoorbeeld Slegde hockey spelen. Moch ten er nog organisaties zijn die voor de doelgroep die zij ver tegenwoordigen mogelijkhe den zien om samen met de Stichting Zeeland houdt van schaatsen projecten te realise ren dan staan zij open voor een samenwerking. Ook zijn er op de ijsbanen nog vol doende mogelijkheden voor scholen, verenigingen en be drijven om op de ijsbaan even een vakantiesfeertje te bele ven en bij iedereen een glim lach op de lippen te toveren. Voor juiste openingstijden, toegangsprijzen, program ma's, arrangementen en acti viteiten kijkt u op www.zeelandhoudtvan- schaatsen.nl

de Faam | 2017 | | pagina 13