D 22/11/17 Eerste spitstrein Zeeland-Randstad vertrekt op 11 december 30 november Informatiemarkt Sloeweg "Ik zie heel veel enthousiasme, kunde en betrokkenheid in onze provincie" Meer provinciale bushaltes toegankelijk voor reizigers met beperking ^Zeeland o v i n c Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? de Provincie Zeeland Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad De eerste spitstrein Zeeland-Randstad vertrekt vanaf 11 december 2017 om 06.41 uur vanuit Vlissingen. Met extra intercity's in de spits kunnen inwoners van Zeeland een stuk sneller naar hun werkplek of school buiten de provincie reizen. De reistijd van Vlissingen naar Roosendaal wordt daardoor ruim een kwartier korter. Om de nieuwe snelle verbinding op 11 de cember te vieren, delen de gedeputeerde Harry van der Maas, de directeur van NS en de wethouders van de gemeenten een aardigheidje uit aan reizigers. Ook is er entertainment in de trein en op de stations voor een goede start van deze dag. Denk aan een schoenpoetser, dansers of een muzikant. Voor de reizigers die de kou trotseren en met ons meereizen, hebben we een warm drankje klaar staan. Gedeputeerde Harry van der Maas is blij met de spitstrein: "Ik zet me al lange tijd in voor een goede verbinding met de Randstad en Brabant. Tegelijkertijd willen we de kleinere dorpen bereikbaar houden, zodat Zeeland leefbaar blijft. Ik denk dat we daarom een mooi resultaat hebben binnengesleept met de spitstreinen die per december gaan rijden. We hebben nu zowel een snelle rechtstreekse lijn met de Randstad als een (interlokale) trein die de kleinere stations in Zeeland bedient. Een prima verbinding voor onze studenten 'en forenzen!" Deel uw verhaal en reis ook mee! Veel Zeeuwen hebben warme herinne ringen aan de reis per spoor naar en van Zeeland. Wie herinnert zich nog de perron- - kelners die vroeger op station Roosendaal stonden met koffie, broodjes, limonade en bier? Of de eerste keer dat je met vrienden ging Tienertoeren? In aanloop naar de eer ste reis van de Zeeland-Randstad Express zijn NS en Provincie Zeeland op zoek naar uw persoonlijke verhaal over reizen met de trein. De vijf meest bijzondere inzen dingen belonen we met een gratis dagje treinen voor twee personen. Heeft u een bijzonder verhaal, mooie foto of leuke herinnering? Stuur die dan toe aan zeetandspitstreinCBns.nl onder ver melding van uw naam en telefoonnummer. Inzenden kan tot 1 december 2017. Winnaars krijgen uiterlijk 5 december bericht. Kom op donderdag 30 november 2017 naar de informatiemarkt over het kruispunt Sloeweg met de Bernhardweg en Westerscheldetunnel- weg. Deze markt vindt plaats in het dorpshuis de Jeugdhoeve, Blikhoek 4, in 's-Heerenhoek. U bent van harte welkom vanaf 19.00 uur. De informatiemarkt duurt tot 21.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens deze avond ziet u hoe het nieuwe kruispunt met drie viaducten eruit komt te zien en wat de algemene planning van het werk is. Verder kunt u vragen stellen aan medewerkers van het project team en aannemer Boskalis. We zijn op werkdagen bereikbaar via 0118-63 1245 en stoeweo®zeeland.nl. Meer informatie leest u op www.sloeweq.nl. Het project Sloeweg kunt u ook volgen via Facëbook www.facebook.com./sloeweg. Leren van een uniek projec Met enige regelmaat brengt Commis saris van de Koning Han Polman een bezoek aan alle Zeeuwse gemeenten. Dat doet hij om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen binnen een gemeente. Met nog enkele bezoeken te gaan. zit zijn derde bezoekronde er bijna op sinds zijn start in 2013. Als thema voor zijn bezoeken heeft Han Polman in 2017 gekozen voor het samen- spet tussen overheid en samenleving. Om te zien hoe de gemeenten inwoners betrekken bij de samenleving, vroeg hij de organisatoren zoveel.mogelijk op locatie te laten zien hoe de rol van de overheid daarin verandert. Han Polman: "Ik zie heel veel enthousiasme, kunde en betrokkenheid bij inwoners, bedrijven en maatschappelijke instellingen in onze pro vincie. Waardevolle bijdragen en samen werking die de leefbaarheid van de kernen vergroten. Dat varieert van initiatieven op het terrein van zorg, cultuur en sport tot gezamenlijke investeringen in duurzame' energie en nieuwe bedrijvigheid. Dat is belangrijk voor zowel onze eigen inwoners, jong en oud, als ook voor de aantrekkings kracht van Zeeland naar buiten. Het is een uitdaging hoe al dat enthousiasme en die kunde van mensen ruimte te ge ven én de rol van de gemeente en die van de Provincie hierop aan te passen." In janu ari 2018 verschijnt het Jaarverslag 2017_ van Han Polman, met daarin ook bijzonde re aandacht voor de gemeentebezoeken. Acht provinciale bushaltes krijgen deze maand een make-over, zodat minder validen makkelijker kunnen in- en uitstappen. Met 1,2 miljoen euro investeren we in toegankelijk openbaar vervoer. Op dit moment ligt het aantal toegankelijke lijk te maken. Ook zorgen we ervoor dat bushalten in Zeeland onder de norm. "Dat moet beter", vindt gedeputeerde Harry van der Maas. "We kiezen ervoor om minimaal een halte per dorp, wijk of kern toeganke- knooppunten en belangrijke voorzieningen als een ziekenhuis of zwembad voor ieder een toegankelijk zijn. Op dit moment zijn achttien van de perrons die wij beheren volledig toegankelijk. Eind 2018 moeten dat er 46 zijn. Daarmee zijn we een eind op streek om aan de regionale doelstelling te voldoen." Meer lezen? www.zeeland.nl/actueel Slim gebruiken van grondstoffen, producten en goederen, zodat ze oneindig hergebruikt kunnen worden: een gesloten kringloop. Dat is circulaire economie. Zo voorkom je dat er op enig moment geen grondstoffen meer zijn of dat ze onbetaalbaar worden. Het ver vangen van de oude lineaire aanpak door de nieuwe circulaire kan ook in de bouw. Zeeland heeft de primeur. Het kantoor van Rijkswaterstaat Terneuzen wordt getransformeerd naar een kinder- en jeugdkliniek van Emergis Kloetinge. Om anderen te inspireren en handvatten te geven om ook circulair te gaan bouwen, heeft de Provincie Zeeland de leerbundel 'Leren van een uniek project' gemaakt. Hoe ontwerp je een eigentijds gebouw met gebruikte materialen? Waar vind je die mate rialen? Hoe vind je bedrijven die circulair kun nen werken? Wat betekent dat voor het aan bestedingstraject? Vragen die voor en tijdens het werken aan de kinder- en jeugdkliniek passeren. Een ontwikkelteam met mensen uit diverse disciplines zoekt en vindt oplossingen In de leerbundel komen ze allemaal aan het woord. De leerbundel is te vinden op www.impulszeeland.nl/circulair. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Limit fotografie. Provincie Zeeland, NS. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118-63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via da e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar Postbus 6001,4330. LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 13 december 2017. Provinciewerk leest u ook via: www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk. Provincie

de Faam | 2017 | | pagina 10