»-"*-■ i Het woord aan raadslid Corné de Voogd OFFICIËLE PUBLICATIES Informatiebijeenkomst De Vitale Revolutie in Dauwendaele Intocht Sinterklaas Afschaffing bezoekers- en hotelpas Afsluiting toegangsweg Rittenburg Appeltjes van oranje gezocht Laatste wijktafels najaarsronde MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Verkeersveiligheid hoogste prioriteit! Verkeersongevallen zorgen iedere dag voor veel leed bij slachtoffer en nabestaanden. 32 organisaties onder wie WN en ANWB signaleren dat de verkeersveiligheid achter uit holt. Alleen een combinatie van goede infrastructuur, veilige voertuigen en goed gedrag kan het aantal slachtoffers terugbrengen. De oplossing ligt dus niet alleen bij de overheid. Al zal een goede en veilige inrichting van de 30 km/uur zones en een veilige fietsinfrastruc- tuur zeker meehelpen. Ook is de handhaving heel belangrijk om ons gedrag dwingend te veranderen. Te Foto Aart van Belzen veel drinken en te hard rijden zor gen voor 50% van de ongevallen. Daarnaast zorgt het gebruik van de smartphone voor een groeiend probleem. En door toename van het gebruik van de elektrische fiets, stijgt het aantal fietsongevallen. Om het aantal ongevallen terug te brengen moeten we zelf ons gedrag veranderen. Uit onderzoek is geble ken dat het aantal snelheidsover tredingen in de woonwijken voor 90% bewoners zijn van de wijk. We moeten dus bij onszelf beginnen om het verkeer veiliger te maken. Zet je telefoon op stil voor je vertrekt, wees wat minder gehaast. We moeten ons meer richten op het "deelnemen" aan het verkeer. We zijn niet alleen op (de) weg. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Abeelseweg 5, Bluesroute 134, Brakstraat 41J.C. Mathiasstraat, J. Magnusstraat, J.W. Thibautstraat, M. de la Palmastraat, Poortershove, Radenhove, Rentmees terlaan, Statenlaan en Spinhuisweg, Noordpoortstraat 1Park Veldzigt 31 Schepenenhof 1 Verleende omgevingsvergunningen Derringmoerweg 7 C (Arnemuiden), Geersesweg (volkstuincomplex), Jan Campertstraat 37, Kleverskerkseweg 67, Noordpoortstraat 1Oosterscheldestraat 121, "Vogeldijk"/Kanaal door Walche ren, Zusterstraat 15 Kennisgeving verlengde beslistermijn Segeersstraat 10 Verleende omgevingsvergunnin gen (uitgebreide voorbereidings procedure) Dam 73, Seissingel 4 Aanwijzingsbesluit Toezichthouders gemeente Middelburg Corné de Voogd SGP Middelburg Zaterdag 18 november brengt de pakjesboot Sinterklaas naar Middelburg. Samen met de Pieten zet de goedheiligman rond 13.30 uur bij de gedenk naald aan de Rouaansekaai voet aan wal. Daar wordt hij Foto Aart van Belzen welkom geheten door burge meester Harald Bergmann. Het wordt een gezellig drukte rond de Beatrixbrug, de plek waar de kinderen wachten. Vanaf 13.00 uur warmt Bert van Leerdam het publiek op. Na ontvangst zullen de Sint en de Pieten een ronde doen door de stad richting de Markt. Op de Markt zelf begint omstreeks 14.30 uur een programma dat duurt tot ongeveer 16.00 uur. Verkeersmaatregelen Door de intocht van Sinterklaas is er vanaf vrijdag 17 november 19.00 uur een parkeerverbod van kracht op de Rouaansekaai ter hoogte van de gedenknaald. Op de Dwarskaai aan de huizenzijde mag na 07.00 uur op 18 novem ber niet geparkeerd worden. In beide gevallen is de wegsleepre- geling van toepassing. Vanaf ongeveer 12.30 uur wordt op 18 november de Rotterdamse- kaai, Rouaansekaai en de Londen- sekaai afgesloten. Verkeer wordt omgeleid. Ook is de Kinderdijk vanaf de Nieuwepoortstraat tot aan de Spijkerbrug en de Mais- baai vanaf de Touwbaan tot aan de Spijkerbrug afgesloten voor doorgaand verkeer. Daarnaast zijn er omleidingen bij de Sint Pieters traat en de Molstraat. Na het passeren van de stoet wor den de omleidingen en parkeerver boden opgeheven. Arnemuiden Zaterdag 25 november komt Sinterklaas naar Arnemuiden. Inwoners of hotelhouders in de Middelburgse binnenstad heb ben altijd de mogelijkheid gehad om met een pas hun bezoek voordelig te laten parkeren. Per 4 december komt deze bezoe kers- en hotelpas te vervallen. Borg en tegoed bezoekers- en hotelpas De bezoekers- en hotelpas kan tot 30 maart 2018 worden ingeleverd op het stadskantoor, waarna u uw borg van 22,50 terugkrijgt. U kunt de pas ook via de post versturen. Op www.middelburg.nl/ bezoekerspas vindt u een formu lier dat u hiervoor kunt gebruiken. Het geld wordt dan op uw bankre kening gestort. Het opsturen van de pas is geheel op eigen risico. Heeft u nog een tegoed op uw pas staan, dan verzoeken wij u naar het stadskantoor te komen. Tegen inlevering van de pas krijgt u dan, naast de borg, ook het openstaan de tegoed in bezoekerskaarten of contant terug. Losse papieren bezoekerskaarten Vanaf 4 december kunt u uw be zoek voordelig laten parkeren met losse papieren bezoekerskaarten die u aan de balie van het stads kantoor of via www.middelburg.nl kunt kopen. De kaarten zijn te koop van 1, 2, 4, en 6 uur a 0.50 per uur. Er geldt een maximum aankoop van 90 per jaar, omgerekend 180 parkeeruren. Vanaf volgend jaar kunt u, naast de kaarten, ook gebruik maken van een app. Wan neer deze in de lucht is, brengen wij u daarvan op de hoogte. Op woensdag 22 november organiseert de gemeente Middelburg een informatiebijeenkomst over De Vitale Revolutie (DVR). De bijeenkomst is in Hof Mondriaan aan de Vrijlandstraat 28 en begint om 20.00 uur. Met de Vitale Revolutie Middelburg willen we ervoor zorgen dat de ge zonde keus normaler wordt. We willen samen werken met onze inwoners van de wijk Dauwendaele aan een combinatie van bewegen, gezonde voeding, zingeving, sociale contacten en financiële bestaanszekerheid. Tijdens de bijeenkomst vertellen wethouder Saskia Szarafinski en project leider Gerard van der Wal over DVR in Dauwendaele. Daarna geeft Bianca de Vlieger een presentatie over wat er nu al gebeurt in de wijk. Ook wordt besproken wat DVR voor Dauwendaele betekent en hoe inwoners en orga nisaties kunnen meedoen. U kunt zich aanmelden via: p.van.dorst@middelburg.nl. Kijk voor meer informatie ook op www.middelburg.nl/devitalerevolutie Sinds maandag 13 november is de toegangsweg Rittenburg afgeslo ten vanaf de Stromenweg. Eind dit jaar gaat de weg weer open. Voor de nieuw aan te leggen rotonde bij de ingang van Rittenburg vanaf de Stromenweg wordt op deze locatie gewerkt aan de water- en gasleiding. Tot aan het einde van het jaar is deze inrit afgesloten voor verkeer. Be woners kunnen Rittenburg bereiken en verlaten via de aansluiting op de Koudekerkseweg en de aansluiting Stromenpad-Grevelingenstraat. Omleiding fietsers Stromenpad Vanwege de werkzaamheden is er ook geen doorgaand fietsverkeer mogelijk op het Stromenpad (fietspad langs de Stromenweg). Voor de fietsers wordt met tijdelijke bebording een omleidingsroute aangegeven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. Het Oranjefonds is op zoek de Appeltjes van Oranje 2018: jonge ren onder de 35 jaar die iets goed doen voor de ander. Het fonds zet de spotlight op sociale projecten en de energie die jonge mensen daarmee teweeg brengen. Samen met collega's en vrijwilligers zorgen ze voor contact tussen en meedoen van (kwetsbare) anderen. Het Appeltje van Oranje bestaat uit een prijs van 15.000 euro en een bron zen beeldje dat is gemaakt door Prinses Beatrix. Het Appeltje is een blijk van waardering voor bestaande, succesvolle sociale initiatieven, die erin slagen mensen op een bijzondere manier bij elkaar te brengen. U kunt uw initiatief tot en met 24 november aanmelden als Appeltje van Oranje. Meer informatie en criteria staan op www.oranjefonds.nl/appeltjes. Er staan dit jaar nog drié wijktafels gepland. U bent als inwoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. Donderdag 16 november wordt de dorpstafel Nieuw- en Sint Joosland gehouden in het Dorpshuis. Deze bijeenkomst start om 20.00 uur, met in loop vanaf 19.30 uur. De wijktafel Klarenbeek/Veersepoort is op donder dag 23 november in Café Willem (Hof van Buren). Die begint om 20.15 uur, met inloop vanaf 20.00 uur. De wijktafel Zuid wordt ook gehouden op donderdag 23 november, vanaf 19.00 uur in de grote zaal van Palet.

de Faam | 2017 | | pagina 9