30 jaar Wereldwinkel in Vlissingen Bach en Telemann Kindermishandeling Beleef Middelburg met verteller Johannes 'Vrijwilligers zijn welkom' boIddhabeelden Programma in Studio A58 3 WOENSDAG IS NOVEMBER 2017 Maar vinden het nog steeds leuk om te doen ook al heb ben ze te maken met een te rugloop van collega's die zich als vrijwilligers aanmelden. Momenteel beschikt de win kel in Vlissingen er over zes entwintig, waarvan er zestien om beurten in de winkel staan en tien er zijn betrokken met andere zaken zoals logistiek, inkoop enzovoorts. In verband met het dertigjari ge bestaan van de Vlissingse Wereldwinkel wordt op woensdag 22 november een reünie gehouden waarbij oud-medewerkers en be stuursleden welkom zijn. VLISSINGEN Toch blijven er kleine problemen: de stichting zit te springen om vrijwilligers die het leuk vinden de winkel te bemannen. Lian van Boxtel, secretaris van de Wereldwin kel: "We voeren tegenwoordig meer regionaal overleg met andere nabijgelegen Wereld winkels, we doen aan scho ling, geven informatie over de producten en doen gezamen lijke inkoop." De Wereldwinkel is daarom niet helemaal meer te vergelijken met die van der tigjaar terug, hoewel de doel- IS EEN EIND VOORBIJ' stellingen fairtrade nog steeds hoog in het vaandel staat. De Vlissingse vestiging werd in november; 1987 geopend door toenmalig Vlissings burge meester Jaap van der Doef. Lian: "We hadden toen zo'n twintig medewerkers waar mee we drie dagen per week open konden. De nadruk lag toen op de verkoop van on dermeer koffie en rietsuiker. Financiële steun kwam vaak vanuit de kerken en instanties als UNICEF. Novib, IKV en Pax Christi, die zich ook inzetten voor fairtrade, eerlijke verkoop van waren uit ontwikkelings landen." Inmiddels is het aan bod sterk uitgebreid. Onderscheidend Van Boxtel: "Nadat de fairtra de food ook de schappen had den bereikt van de doorsnee supermarkt, zijn wij ons meer en meer gaan specialiseren in de verkoop van nonfoodpro- ducten zoals aardewerk, hou ten producten, keramiek beelden, gebruiksvoorwerpen of gewoon mooie dingen die men als cadeau kan geven. De tijd van de Boeddhabeelden is een eind voorbij, maar in onze winkel hebben we andere prachtige veelal handgemaak te spullen. Daarmee zijn wij onderscheidend." Daarnaast wordt er over het product de nodige informatie verschaft, de winkelverkopers zijn opgeleid om wat te kun nen vertellen over het land en de omstandigheden waaruit de producten komen. De na druk ligt dus nog steeds op dat winst wordt omgezet in pro jecten voor ontwikkelingslan den. Vrijwilligers In Vlissingen zijn verkoopsters Marijke van den Bosse en Sien Loekemeijer al vanaf het be gin in 1987 actief betrokken als vrijwilligsters in de winkel. MIDDELBURG André Poort vliet (klavecimbel) en Marco Ketels (blokfluit) geven zater dag 18 november een concert in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Mid delburg.. Poortvliet en Ketels spelen composities van Bach en Telemann. Dit bijzondere concert, georganiseerd door stichting Kerk begint om acht uur. Door de eeuwen heen hebben musici zich bezig ge houden met transcripties, waarbij zij composities van zichzelf of van anderen ge schikt maakten voor vertol king door een ander instru ment of meerdere instrumenten. Zo staat op het programma de sonate in f voor blokfluit en basso conti nuo, een bewerking van Georg Philipp Telemann van een ei gen compositie: de sonate in g voor fagot en basso continuo. Op zich niet verwonderlijk: blokfluitisten hebben zelfs meer bewerkingen gespeeld dan welke instrumentalist ook. Er bestond namelijk geen uitgebreide blokfluitliteratuur. Ook zal de triosonate in e van Bach - oorspronkelijk voor or gel - klinken in een bewerking voor blokfluit en klavecimbel, gemaakt door Bernard Tho mas. Een primeur op dit con cert is de partita van Bach voor fluitsolo (BWV 1013) die orga nist en klavecinist Leen de Broekert heeft bewerkt voor klavecimbel solo. Daarmee wordt met dit concert ook deze veelzijdige Middelburgse musicus geëerd. André Poort vliet en Marco Ketels maken deel uit van Consort of Voices, het ensemble dat met veel passie en oog voor de oor spronkelijke uitvoeringsprak tijk muziek uit de Barok speelt. De toegang tot het concert is gratis. Bij uitvaart centrum Overtoom Groen in Vlissingen wordt 17 novem ber een herdenkingsviering gehouden voor mensen met én zonder beperking. Deze viering is ontstaan uit een sa menwerking tussen Samen voor zin, waarin Tragel, Phil adelphia, Arduin, Gors en Oi- komene vertegenwoordigd zijn en uitvaartcentrum Overtoom Groen. In Samen voor zin willen de zorgorga nisaties samen werk maken van zingeving voor mensen met een beperking. Er zijn twee geestelijk verzorgers in dienst die ondersteuning bieden bij levensvragen. Er zijn activiteiten die zin geven. Klein, maar gezellig. De Wereldwinkel op de hoek van de Wolstraat en Het Groenewoud FOTO: Wereldwinkel Vlissingen FEESTWEEK Ter gelegenheid van het jubileum wordt door de Wereldwinkel van 21 t/m 25 november een feestweek gehouden met leuke acties voor de klanten. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden via wwv(a)zeelandnet.nl of gewoon even binnenlopen in de winkel. signaleren, zorgvuldig kunnen handelen om het vervolgens bespreekbaar te maken. In deze 21 minuten vertellen er varingsdeskundigen wat vei ligheid en onveiligheid voor hen als kind betekende. Be zoekers krijgen de unieke kans om uit eerste hand te horen hoe een mishandeld, ver waarloosd of misbruikt kind zich voelt en wat het nodig heeft. 21 Minuten gaat over jou: wat kun jij als docent, arts, ouder, oom, sportcoach, hulpverlener, ambtenaar of buurvrouw doen om een kind dat eerder niet werd opge merkt, eindelijk te zien en tot steun te zijn? MIDDELBURG - Schouw burg Middelburg staat in de steigers. Om die reden vinden de voorstellingen plaats in Studio A58, op het ZEP-terrein. De nieuwe programmering start vrij dag op deze locatie. Die avond speelt Theater No made de voorstelling '14- 18', W01 achter de Holland se Waterlinie. Een fascinerend muziek- en filmtheaterproject met unieke zwart wit beelden en politieke kunst over Ne derland in WOL Meer info: abgietelink.nl. MIDOELBURG Ontdek de ge schiedenis van Middelburg tijdens een buitengewone Storytrail stadswandeling. Meesterverteller Johannes van theatergezelschap Stads- avonturen is op zondagmid dag 10 december de gids. Hij brengt het verleden tot leven met spannende, bloedstollen de stadsverhalen. Vertrek om twee uur vanaf de Markt bij de Drukkery. Reserveren via storytrail.nl/stadswande- ling-middelburg met de kor tingscode STORYTRAIL7BS7312. VLISSINGEN - In wijkcentrum De Burgerij in Vlissingen wordt vanaf 27 november van negen uur tot half twaalf een bridgeochtend gehouden. Kosten 8 euro. Aanmelden bij Annie Kempe, tel. 0118-460941, of anniekempe@zeelandnet. nl. MIDDELBURG - Als start van de Week tegen Kindermishan deling op maandag 20 no vember vindt er in de Foyer van ZB Planbureau en Biblio theek van Zeeland aan de Kousteensedijk 7 in Middel burg van 11.55 tot 12.16 uur een 21 Minuten-bijeenkomst plaats. Ted Kloosterboer en Naomi Dessaur gaan het heb ben over kindermishandeling. Ted is directeur van stichting Praat en ervaringsdeskundige. Naomi Dessaur werkt vanuit Dessaur Trainingen en is ex pert in de aanpak tegen kin dermishandeling en huiselijk geweld. Zij traint professionals hoe zij mishandeling kunnen

de Faam | 2017 | | pagina 3