i svrz li Het is herfst Word vrijwilliger bij Manteling! Er is ruimte voor humor en dat zorgt voor vrolijke gezichten lil Manteling 'We organiseren regelmatig een barbecue of uitje' Waai eens binnen bij iemand die wel een bezoekje kan gebruiken Met twee bezoekjes per maand, maak je al een wezenlijk verschil «M| zorgt in zeeland Veel mensen zijn eenzaam en zitten alleen thuis. Als vrijwilliger maak je met wat aandacht, afleiding en gezelligheid een wereld van verschil! Meer weten over wat jij kunt doen? Neem contact op met Manteling! Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, óók op implantaten! www.tppschippers.nl - info@tppschippers.nl li 'Wij hebben een gezellige middag en leuke gesprekken' Tel. 0118 - 55 35 30 26 WOENSDAG 15 NOVEMBER 2017 SVRZ is een zorgorganisatie in Zeeland. Met 45 locaties is er altijd één bij jou in de buurt. Bij SVRZ werken we met ons hart. Je krijgt vrijheid om zorg te bieden zoals jij graag wilt. Zorg die past bij de cliënt. Dat doe je bijvoorbeeld door met aandacht te luisteren na de verhalen van cliënten, van hun familie en van je collega's. Door ook jouw eigen verhaal te delen, krijg je echte verbinding. Dat zorgt voor gelijkwaardig heid. Elkaar leren kennen en begrijpen én daar op inspelen, is een soort avontuurlij ke ontdekkingsreis. Die reis maken we graag met jou. Open organisatie Marjolein vindt SVRZ een open organisatie is, waarin duidelijk gecommuniceerd wordt. Er wordt geluisterd naar de bewoners en mede werkers. Er heerst een vriendelijke sfeer "leder een zegt goedendag, als ik door het gebouw loop." Ook merkt ze dat het werk gewaardeerd wordt door bewoners, familie en leidinggeven den." Als een bewoner aangeeft dat het jam mer is dat ik een dagje vrij ben, dan ga ik met een glimlach de deur uit." Vrolijke gezichten Cliënten wonen met zes a zeven in een woning en krijgen de tijd en ruimte om te blijven doen wat ze nog zelf kunnen. "Er is ruimte voor hu mor en dat zorgt voor vrolijke gezichten", zegt ze met een lachend gezicht. SVRZ staat voor gelijkwaardigheid, verant woordelijkheid, nabijheid en vrijheid. Marjo lein vertaalt deze kernwaarden in haar dage lijks werk. Regelmatig is er tijd voor een praatje met een bewoner. "Meestal staan er fotolijstjes op de kamer met foto's van vroeger, wat vaak uitmondt in leuke gesprekken over die tijd. Bij- Marjolein Sponselee (rechts) werkt 28 uur per week als verzorgende IG bij SVRZ De Vurssche in Axel. Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door SVRZ diploma Verzorgende IG behaald. Ze is bij De Vurssche gaan werken omdat ze in Axel woont, maar ook de mogelijkheid om zelf te kunnen roosteren en de diensttijden gaven de doorslag. "Zo houd ik een goede balans tus sen werk en privé. En heb ik op het werk en thuis meer energie en kom ik met plezier wer ken." voorbeeld over vriendschappen of hobby's", geeft Marjolein aan. Wat 'vrijheid' betreft, ziet ze dat bewoners de kans krijgen om zelf te beslissen over verschil lende zaken. Ook als team mogen ze veel zelf beslissen en organiseren. "We organiseren re gelmatig samen met vrijwilligers een barbecue of een uitje", vertelt Marjolein enthousiast, le dereen heeft zijn eigen taken en verantwoor delijkheden, dat komt de kwaliteit van zorg ten goede"En, al heb je veel of weinig diploma's, iedereen heeft bij ons evenveel inspraak." Op de vraag waarom anderen voor SVRZ moe ten kiezen antwoord Marjolein dat SVRZ een eerlijke, open organisatie is, waar tijd en ruim te is om goed voor de bewoners te kunnen zor gen. "Ook is er ruimte om jezelf te kunnen ont wikkelen. En documentatie of protocollen zijn eenvoudig te vinden op intranet." Tandprothetische Praktijk Schippers Klarinetweg 16F Bedrijventerrein Mortiere 4337 RA Middelburg Tel.: 0118-63 98 75 LID ONT "Nadat ik met vervroegd pensioen ging, wilde ik graag vrijwilligerswerk doen", vertelt vrijwil liger Brigitte. "Ik had een leuk gesprek bij Manteling en werd bezoekvrijwilliger. Het is soms spannend om een nieuw contact aan te gaan, maar ik vind het erg leuk. Bijvoorbeeld mijn bezoekjes aan een man met hartfalen. Zijn vrouw verzorgt hem en kan hem niet alleen thuis laten. Daar om kom ik bij hem op bezoek. We hebben leu ke gesprekken. Wij hebben samen een gezelli ge middag en zijn vrouw heeft even tijd voor zichzelf. Een win-win-win situatie!" Met twee bezoekjes per maand, maak je al een wezenlijk verschil. Meer informatie over vrij willigerswerk bij Manteling? Bel 0118-553530 of ga naarwww.mantelingwalcheren.nl Manteling Porthos Sint Sebastiaanstraat 12 4331 PL Middelburg T: 0118-55 35 30 W: www.mantelingwalcheren.nl Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Manteling Mantelzorg Zorgvrijwilligers info@mantelingwalcheren.nl www. manteli ngwalcherennl

de Faam | 2017 | | pagina 26