'Kinderen geven energie net als ontbijten' DUURZAAM EN AANGENAAM Uitschot! in première op Scheldemond 10 WOENSDAG 15 NOVEMBER 2017 VLISSINGEN Uitschot!, de nieuwe productie van Thea- terloods-B, gaat 24 november in première op het Schelde mond College in Vlissingen. Uitschot gaat over geweld op school. Het is een Nederlandse bewerking van het theater stuk. Aussetzer van de gere nommeerde Duitse toneel schrijver Lutz Hübner. Uitschot is mede tot stand gekomen dankzij een subsidie van de Provincie Zeeland en de stich ting Hervormde Jeugdgebou- wen Vlissingen. Overige voorstellingen zijn op het Scheldemond College op 30 november en '1, 7, en 8 de cember. Daarna wordt Uit schot gespeeld op Nehalennia Stedelijke Scholengemeen schap in Middelburg op 13,14, 15, 21 en 22 dec en 11 en 12 ja nuari 2018. Chris moet bin nenkort eindexamen doen, maar hij staat er niet zo best voor. Meer dan twee vijven kan hij zich niet veroorloven. Hij is al een keer blijven zitten, nog een tweede keer en zijn vader zal volledig doorslaan. Het enige dat overblijft is me vrouw Stöhr over te halen om een oogje toe te knijpen. Een goed plan. Mevrouw Stöhr heeft immers andere zorgen. Ze werkt nog maar drie jaar als lerares en is nieuw op school. Met doordachte en uitdagende lesprogramma's probeert ze de leerlingen te overtuigen. Chris, het zwaarste geval van allemaal, wil van haar een voldoende geschonken krij gen. Als Chris de jonge lerares na schooltijd opwacht, dreigt de situatie volledig uit de hand te lopen. MIDDELBURG De gesprek ken gaan van eten tot pleeg gezinnen en van kleur ogen tot lievelingsvak op school. Het gezelschap, dat bestaat uit kinderen van groep vijf tot en met acht, is niet bang om vra gen te stellen. Burgemeester Harald Bergmann vertelt waarom ontbijten zo belang rijk is. Tijdens zijn verhaal stelt hij de kinderen vragen en er ontstaan leuke gesprekken. De kans om een hapje te eten met de Burgemeester krijg je niet vaak. Persoonlijk Terwijl iedereen een hapje van zijn of haar boterham neemt, wordt de vraag gesteld wat voor kleur ogen de burge meester heeft. Harald Berg mann lacht en vertelt dat ze bruin zijn. De kinderen begin nen te joelen als ze ontdekken dat ze dezelfde oogkleur heb- De leerlingen van basisschool de Vossenburch kregen de kans om te ontbijten met de Burgemeester en de wethouder. Hij heeft een cheque van 75-euro gedoneerd aan het Nationaal Schoolontbijt ben en zo worden er een hoop persoonlijke vragen gesteld. Al bijtend in een appel vraagt een meisje waarom hij kinde ren zo leuk vindt? 'Ik ben gek op kinderen', antwoordt de Burgemeester. 'Kinderen ge ven je energie, net als een goed ontbijt!' Bergmann legt de kinderen uit dat het belangrijk is om 's och tends goed te ontbijten. 'Ont bijten geeft je energie waar door je de dag goed kunt beginnen. Het komt nog veel voor dat kinderen in Neder land niet ontbijten of met een glas cola.' Hij vertelt dat ont bijten voedingstoffen levert. Mensen die niet ontbijten krijgen de hele dag minder voedingsstoffen binnen. Ter wijl de kinderen aandachtig luisteren en hun mening ge ven nemen ze allemaal nog een hapje een een slokje thee. De ochtend wordt afgesloten met een groepsfoto. De kinde ren vertrekken weer richting hun school om te gaan reke nen en schrijven. Aan de ener gie en concentratie zal het niet liggen na dit stevige ontbijt! Fraai, comfortabel en slim. Voor nu en later. ALKU kunststof kozijnen zijn energiebesparend, onderhoudsvriendelijk en verkrijgbaar in vele kleuren, stijlen en structuren. Aangenaam duurzaam dus. Maak gebruik van het ALKU adviesteam voor specialistisch advies. Helemaal op maat. ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Duurzame geveltoepasalngen

de Faam | 2017 | | pagina 10