Zeeuwse Boekenprijs voor 'Selma' Kom kunst kijken mm La Brute ware verhaal van Belle en het Beest Artiesten op jubileum Wandeling De Manteling 5 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2017 Carolijn Visser beduusd en verrast Jodenvervolging in de Tweede Wereldoorlog achtoffer werd van de Maoïstische heilstaat. MIDDELBURG - Enigszins be duusd maar verrast nam Caro lijn Visser haar prijs in ont vangst nadat zij vorige week al de Libris Geschiedenis Prijs won voor het beste historische boek van 2017. Visser kon het boek schrijven na jarenlang onderzoek en gesprekken met familieleden van Selma Vos. Publieksprijs De PZC Publieksprijs ging naar Frans Meijaard voor zijn boek 'Aaahn dek', over tien jaar vrouwenvoetbal bij W IJzen- dijke. Helaas was het dame- selftal niet in tenue aanwezig. zeggen als een speer naar Ril land moest "want er zijn te weinig oplaadpunten in Mid delburg en in Rilland sluiten ze om half elf", werd overge gaan tot de uitreiking van de Accolades: kleinere prijzen in de vorm van een tegel, ge maakt door Eva C.rebolder. Deze gingen naar 'In het mu seum' van Joost van Driel voor het beste debuut, de 'Lexicon Bijbels Grieks' van Johan Mur- re voor de beste wetenschap pelijke uitgave en naar Uitge verij Verloren voor de best uitgegeven boeken 'Reislusti ge Zeeuwse regenten' en 'Tur bulente tijden'. Eva Cosee van uitgeverij Cos- see ontving de prijs van de Zeeuwse Boekhandels voor haar inzet voor het Zeeuwse boek. Ook Dick Anbeek, voor malig eigenaar van De Drvk- kerij in Middelburg werd ver eerd met een Lifetime Achievement Award voor al het werk wat hij verzet heeft. En volgens Margreet de Haan, beste boekverkoper van Ne derland, "Di(c)k verdiend." Accolades Na een kort intermezzo van Freek de Jonge, die naar eigen Genomineerden De lijst waar op gestemd kon worden bestond dit jaar uit zes schrijvers in plaats van vijf. De verklaring hiervoor was duidelijk: twee schrijvers ein digden op dezelfde plaats na telling van de stemmen. Naast Carolijn Visser waren Joep Bremmers genomineerd voor 'Alle gedichten van Hans Ver hagen', Wim Hofman voor 'Bramen plukken', Jan Van- toortelboom voor 'De drager', Lo van Driel voor 'Een gete kend leven - Reimond Kimpe' en 'De weergekeerde bloem' van Wessel te Gussinklo. Blauw Geruite Ziel Gerard van der Hoeven, schrij ver en verslaggever voor deze Commissaris van de Koning Han Polman overhandigde winnares Carolijn Visser de Zeeuwse Boekenprijs 2017 voor haar boek 'Selma'. Foto: Conny den Heijer krant, stond met zijn boek Blauw Geruite Ziel ook in de longlist voor de Zeeuwse Boe kenprijs. Helaas viel hij niet in de prijzen maar teleurgesteld is hij niet. "Ik kan er goed mee leven en gun het mijn collega's van harte", zegt van der Hoe ven, "Mijn boek is een bundel van verzamelde verhalen die eigenlijk niet te vergelijken valt met de titels die nu heb ben gewonnen. Neemt niet weg dat het een bijzonder spannende avond was en ik genoten heb. Het is leuk om elkaar na afloop weer even te gen te komen en het glas te heffen met de winnaars" MIDDELBURG Kunstuitleen Walcheren viert zaterdag de Dag van de Kunstuitleen. Tus sen half elf en half vier staan de deuren van de silo aan de Kleverkerkseweg open voor het publiek. Trouwe deelnemers van de kunstuitleen ontvangen die dag 10 procent korting op de aankoop van een kunstwerk. De actie geldt heel de maand november. Wie tijdens de Dag van de Kunstuitleen een nieuw of ex tra jaarabonnement afsluit, ontvangt een beeldje van Joost van den Toorn. Op donder dagmiddag 9 november van 13.30 uur tot 15.30 uur zijn mantelzorgers van harte welkom in de Engelse kerk in Middelburg voor een feeste lijke middag met muziek en Het beeldje is een miniatuur versie van het beeld dat Joost van den Toorn heeft ontwor pen voor Facade 2012 en is ge titeld 'Nortbertustoren'. Het beeldje is gemaakt van wit porselein in een oplage van 50 stuks en ca. 25 cm hoog. De beeldjes zijn genummerd en gesigneerd. In de beelden van Joost van den Toorn (1954) komen the ma's aan de orde die voor ie dereen herkenbaar zijn. Ironie en humor zijn volop aanwe zig, maar vaak met een me lancholische ondertoon. Door de verrassende combi naties van thema's, materiaal gebruik en technieken geeft de kunstenaar zijn beelden een symbolische lading mee. Kunstuitleen Walcheren is ge vestigd in het markante pand van Rothuizen, beter bekend als 'de silo'. Op deze ruime lo catie aan de Kleverskerkseweg 49 in Middelburg kunnen be zoekers op werkdagen van half negen tot vijf uur een kunstwerk uitzoeken of om wisselen. Er is voldoende gelegenheid om gratis voor de deur te par keren op het terrein van Rot huizen. samenzijn. Er is een afwisse lend muzikaal programma van klassieke muziek, pop-. Schotse- en Ierse muziek tot Nederlandstalige liedjes. Na het muzikale programma is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten onder het genot van een drankje en lekkere hapjes. Ook is er informatie over allerlei activiteiten voor mantelzorgers. Alle mantel zorgers zijn welkom, aan melden is niet nodig. Carolijn Visser schrijft reisverhalen van over de hele wereld en is daardoor al lang geen onbekende meer. Zij bezocht onder andere de Verenigde Staten, Vietnam en China. In haar laatste winnende boek beschrijft zij het levensverhaal van Selma Vos, een Nederlands-Joodse vrouw die met haar man naar China vlucht om te ontkomen aan de holocaust van WOU maar daar uiteindelijk samen met haar man wordt gearresteerd. Tussen Domburg en Oost- kapelle vindt zondag 12 no vember een stiltewande ling plaats in natuurgebied de Manteling. De star tis om tien uur bij de brug voor kasteel Westhove. De wandeling is bestemd voor mensen die willen ervaren wat het "in stilte" lopen in een groep brengt. De tocht duurt ruim een uur en er wordt niet gesproken. Daarna drinken de mensen iets bij Terra Maris. Meer info: Matjan Schot, tel. 06- 10110579. Kosten: 5 euro. De opkomst van de Natuurwerkdag in het Erasmuspark in Middelburg is geslaagd. Met dertig vrijwilli gers zijn in een ochtend tijd 26 wilgen geknot en 930 bollen gepoot. Het park wordt vol gend jaar nog kleurrijker. Middelburg - in het ge bouw van het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg wordt zaterdag van drie tot vijf uur een theatervoorstelling gehouden: La Brute, het ware verhaal achter Belle en het Beest. De voorstelling wordt verzorgd door StageLife thea tergroep uit Zaandam. Dit fa milie theater evenement is een voorstelling voor alle leef tijden. Kinderen moeten twee uur stil kunnen zitten. Kaarten bij Leger des Heils, Singel 254, Vlissingen. Maikel Harte, Freek de Jonge, Peter Slager, Patrick Lodiers, Danny Vera en Paskal Jakobsen vieren 12 maart de jubileumviering van restaurant De Kromme Water gang. Het restaurant in Slijk- plaat bestaat volgend jaar een kwart eeuw. Edwin en Blan che Vinke vieren het jubileum met een culinaire show: 'Vrienden van De Kromme Watergang. De show vindt plaats in CCXL, het theater in Vlissingen. De avond staat in het teken van goed eten, drin ken en feesten. Op het food- plein laten tal van relaties van De Kromme Watergang de be zoekers kennismaken met hun beste producten en lekkerste dranken. Zij presenteren wijn-spijscombinaties die perfect aansluiten bij het culi naire oeuvre van sterrenchef Edwin Vinke. De afterparty staat in het teken van goede muziek en een informeel sa menzijn met iedereen die zich verbonden voelt met Edwin, Blanche en hun restaurant. De kaartverkoop voor dit evene ment is inmiddels gestart. Re serveren kan via CineCityXL. De kaarten voor dit avondvul lende programma kosten 100 euro per persoon. De Kromme Watergang is 11 maart 1993 ge opend door Edwin Vinke en zijn vrouw.

de Faam | 2017 | | pagina 5