Ze zijn er nog: gewoon lieve mensen Hoop Liefde op NP02 Hypnose en magie in Mindgames Veere fa e„ ee„ 23 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2017 Levensmiddelenkastje in de buurt lie een eft ge- MIDDELBURG - Ze heeft er nog net geen dagtaak aan maar het scheelt niet veel, ter wijl het kastje er nog maar net een maand staat. "Ik kreeg dit idee nadat ik had gelezen over 'Little Free Pantry'. Je ziet wel eens bibliotheekkastjes waar mensen boeken kunnen rui len, dat gebeurt hier dus met levensmiddelen. En het werkt." zegt Joan."De opzet is om levensmiddelen die lang houdbaar zijn feitelijk te rui len met elkaar. Als ik zie wat er af en toe uit keukenkastjes komt wat wordt weggegooid terwijl het nog bewaard had kunnen blijven dan vraag ik mij af waarom er zoveel ver spild wordt." En dat terwijl een ander het graag zou willen gebruiken. Daar is dit kastje dus voor. Zet het er maar in en haal er uit wat je kunt gebruiken. Wel gedoseerd graag zodat het ge ven en nemen in balans blijft en er meerdere mensen mee geholpen zijn." Niet alleen de verspilling van voedsel gaat Joan aan het hart. Ook men sen die moeilijk rond kunnen komen of die net een tientje teveel verdienen om in aan merking te komen voor een pakket van de voedselbank zijn van harte welkom bij Joan. "Ik kreeg laatst een be richtje van een meneer die langs wilde komen om wat af te geven. Hij was jarig ge weest en had aan familie en vrienden in plaats van een kadootje, spullen gevraagd voor in het kastje. Hij kwam de volgende dag met een achter- WAT JE NODI BT, GEEF WAT J SSEN KAN bak vol lang houdbare spul len. Daar geniet ik van: er zijn nog lieve mensen die iets wil len doen voor een ander die het minder heeft." Afgelopen weekend is het kastje leegge haald door een iets te enthou siast iemand. "Dat is jammer" zegt Joan met een grijns, "Ik ga er maar vanuit dat die per soon het heel hard nodig heeft gehad of de spelregels niet helemaal heeft begrepen. Ik heb direct een oproep op de Facebookpagina gezet en in tijd van een uur was het kastje weer gevuld. Ik verheug me nu al op de komende kerst pakketten-periode: iedereen die zo'n pakket krijgt heeft er wel iets in zitten wat hij niet lekker vindt. Ook dat is van harte welkom, dan kan ik de pasta en rijst vervangen door iets luxere producten voor de feestdagen.Heb je een spaar kaart voor een supermarkt pakket vol maar zegels over? Ook dan hou ik mij aanbevo len want dan spaar ik verder voor een volle kaart. Zo kun nen we elkaar een beetje hel pen op de wereld." Wil je ook iets geven of heb je zelf iets nodig: THEATER Mentalist Timon Krause komt naar Ritthem. Eerder deed de Duitser mee aan Holland's Got Talent. Timon Krause treedt 11 november met zijn entertainment-show Mind games op in De Verwachting in Ritthem. Het optreden be gint om kwart over acht. Mindgames is de nieuwe sensatie op het gebied van gedachtelezen, een verras sende mix van hypnose, ma gie, muziek en humor. Een show die het publiek van begin tot eind op het puntje van de stoel laat zitten. Krau se werkt in de show samen met de muzikanten Henning Neidhardt en Kevin Wolf. Geboren in Duitsland, opge leid in Nieuw-Zeeland en nu woonachtig in Amsterdam heeft Timon Krause met zijn show reeds alle continenten bezocht. Na een kleinkunst- en cabaretopleiding op de Paul van Vliet Academie in Den Haag te hebben ge volgd, studeert hij nu filoso fie in Amsterdam. Voor Timon is magie de pas sie van zijn leven. Toen hij 16 jaar was publiceerde hij al zijn eerste boek over het the ma 'gedachtelezen'. In 2016 werd hij uitgeroepen tot de 'Best European Mentalist' en is daarmee de jongste ge dachtelezer die deze titel ooit heeft gewonnen. Zijn carrière tot nu toe bevat diverse live tv-optredens op de nationale televisie, thea tertournees in Duitsland, Nederland en Nieuw-Zeel- and, deelname aan verschil lende kampioenschappen waaronder de wereldkampi oenschappen der magie, en kele radio-optredens, een aantal vakpublicaties en bij na een decennium ervaring als walk-act en podiumar tiest. Timon Krause deed mee aan Holland's Got Talent. Timon is een mentalist en voor hem is het een fluitje van een cent om de gedachten van mensen te lezen. Ook kwam Timon al voorbij in RTL Late Night, waarbij hij de gedach ten van onder meer Hum- berto Tan en Angela Groot huizen las. VEERI Presentatoren Bert van Leeuwen, Henk van Steeg, Hella van der Wijst en Mirjam Bouwman gaan voor 'Geloof en een Hoop Liefde' op zoek naar authentieke dorpsverha len, karakteristieke stadsge zichten en inspirerende ver halen over geloof, hoop en liefde in Veere. De uitzending is donderdag 9 november om 17.50 uur op NPO2. In het EO-programma staat het ge loof van de gewone Nederlan der centraal. De presentatoren gaan op pad met bekende en onbekende bewoners die hen wegwijs maken in de lokale gebruiken. Mirjam stuit tij dens haar zoektocht in Veere op overblijfselen uit vroegere tijden. Chris Koole laat haar één van Nederlands oudste carillons zien en horen, en ze gaat mee met de Veerse Kan- noniers Vereniging voor het afvuren van een kanon uit de tijd van Napoleon. Daarnaast zien we hoe Jan Midavaine vanaf zijn huidige woonplaats op Schouwen-Duiveland te ruggaat naar Walcheren, waar zijn fascinatie voor de natuur begon. Door de plaatsing van een dam werd Veere afgeslo ten van de Noordzee en ont stond het Veerse Meer. Jan gaat met een groepje kinderen op stap om de unieke natuur hier te ontdekken. Naast Vee re, zijn ook de plaatsen Frane- ker, Baambrugge en Meppel deze week te zien in 'Geloof en een Hoop Liefde'. Het NP02-programma neemt de kijker van maandag tot en met donderdag mee in haar zoek tocht naar oprechte verhalen. Ook in het radioprogramma 'Thuis op 5' is aandacht voor Geloof en een Hoop Liefde. Joon Verbeem aan de Briljant 1 voor haar voedsel kastje waar je voornamelijk lang houdbare levensmiddelen kunt ruilen voor iets wat je zelf over of nodig hebt. Foto: Conny den Heijer Presentatoren Bert van Leeuwen, Henk van Steeg, Hella van der Wijst en Mirjam Bouwman gingen in Veere

de Faam | 2017 | | pagina 23