Je kunt er écht levens mee redden De luxe van een prachtig verlicht plafond PLflMECCT Reanimeren, kan jij het? ONVERWACHTE VOORDELEN VAN EEN VERNIEUWD PLAFOND mmmmarn Uitnodiging PLAFONDSHOW Plafonds Sierlijsten Verlichting 19 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2017 Foute boel. Je rent naar de telefoon en belt 112. "Hij ademt niet meer", roep je paniekerig. De centralist aan de andere kant van de lijn stelt enkele vragen en geeft je opdracht om de alvast voordeur open te zetten voor het ambulanceperso neel. Je rent de trap af, vliegt naar de voordeur en ziet op dat moment de buurtbewoner van een paar huizen verderop jouw tuinpad oprennen. Hij is als vrijwilliger van Hartveilig Wonen opgeroepen om te komen reanimeren. Hartveilig Wonen, wat is dat eigenlijk? Hoe is het mogelijk dat die buurtbewoner al bin nen een minuut aan komt rennen? We schuiven aan ta fel met Ronny Menheere, Ma rieke Ravia en Ron van den Berge. Zij zijn alle drie als vrij williger aangesloten bij Hart- 'PROBEER JIJ MAAR EENS TWEE MINUTEN JE ADEM IN TE HOUDEN' veilig Wonen. Marieke wijst direct naar Ron. "Hij kan je echt alles vertellen, hij is de professional", lacht ze. Ron van de Berge werkt namelijk op de ambulance en is eigenaar van Simedi, een bedrijf dat oplei dingen verzorgt op het gebied van medische hulpverlening, waaronder reanimatie en AED. "Misschien is het handig dat ik eerst even uitleg hoe het in zijn werk gaat", steekt hij van wal. "Wanneer je 112 belt. wordt er een ambulance op pad gestuurd. Ondertussen blijft de centralist vragen stel len. Zodra hij vermoedt dat het om een reanimatie gaat, wordt dat doorgegeven aan de ambulance en tegelijkertijd zendt de computer een bericht uit naar het netwerk van Hart veilig Wonen, zodat de bur gers in de buurt worden ge alarmeerd." App op de telefoon Marieke pakt haar telefoon en wijst aan hoe de app eruit ziet en hoe het werkt. "Als er een melding binnenkomt gaat mijn telefoon loeien", legt ze uit. "Dan moet ik direct laten weten of ik er wel of niet naartoe ga." Zelf is ze al een paar keer opgeroepen, maar heeft nog nooit daadwerkelijk hoeven reanimeren. "Als er al iemand bezig is, kijk ik wel even of ik op een ander vlak hulp kan bieden, zoals fami lieleden opvangen of iemand naar het ziekenhuis brengen." VERWERKEN Iemand reanimeren is een indrukwekkende ervaring. Het kan het helpen erover te praten met bijvoorbeeld familie, vrienden of collega's. Hartveilig Wonen zendt altijd een mailtje nadat je bent opgeroepen om te verifiëren of je de gebeurtenis goed kunt verwerken. Indien gewenst wordt er gezorgd voor professio nele nazorg. Burgerhulpverleners Ron van den Berge (links) en Ronny Menheere (rechts) oefenen de reanimatie op een pop. FOTO: Rachel van Westen "Ook dat is burgerhulpverle ning", zeggen de twee ande ren in koor. Ronny heeft inmiddels al een aantal keren gereanimeerd. maar kan zich de eerste keer nog herinneren als de dag van gisteren. "Man, mijn benen zakten bijna weg", zucht hij. "ledereen die een cursus re- MELD JE AAN |gg| Hoe gezond of sportief je ook leeft, een hartstilstand kan iedereen treffen. Jong of oud, leeftijd speelt geen rol. Hulp binnen zes minuten is dan van levensbelang. Bied elkaar hulp, voor hetzelfde geld heb je zelf ooit deze hulp nodig! Meld je aan als burgerhulpver lener via www.hartveiligwonen.nl animatie heeft gevold en een geldig certificaat kan laten zien, kan zich aansluiten bij Hartveilig Wonen als burger hulpverlener", vervolgt Ron. Chaos en verdriet "Maar pas op, het is echt niet te vergelijken met de reani matie zoals je wel eens in se ries ziet. Die charme is er niet. Het is chaos, er is spanning, mensen zijn verdrietig. Gaat het wel lukken? Je weet van te voren ook niet watje aantreft. Is het een kind of een ver keersongeval? Dat wordt er niet bij verteld als je een op roep krijgt. En toch, een net werk van burgerhulpverleners kan het verschil maken. Pro beer jij maar eens twee minu ten je adem in te houden. Dan snap je wel dat echt elke se conde telt. Hoe eerder je kunt beginnen met reanimeren, hoe meer kans.op slagen." Kent u de befaamde flexibele plafonds van Plameco al? Het is de ideale oplossing voor iedereen die vindt dat het huidige plafond niet meer bij het interieur past, of te lelijk is ge worden door vochtplek- ken of scheuren. Het op maat gemaakte plafond kan eenvoudig worden voorzien van een uit gekiend verlichtingsplan en het geheel wordt bovendien zonder al te veel overlast in één dag aangebracht. Plameco is een ideale en duurzame oplossing, voor elke ruimte in huis. Natuur lijk voor de woonkamer of kantoorruimte, maar het unieke vochtbestendige en bacterie- en schimmel- werende materiaal maakt het plafond ook uitstekend geschikt voor toepassing in keuken of badkamer. Maatwerk van de vakman Elk plafond wordt op maat gemaakt en volgens afspraak in één dag als een strak geheel gemon teerd. Zonder hak- en breekwerk, want het wordt vlak onder het bestaande plafond gemonteerd. De bestaande verlichting kan daar prima zijn plek in vinden, maar er kan ook gekozen worden voor in- bouwverlichting, halogeen of led. Of wat te denken van een ronde wentelring of vierkant, met kristallen of Swarovski-spots. Naar wens is alles zelfs op afstand bedienbaar. Meer voordelen Daarnaast heeft een plafond van Plameco nog veel meer voordelen: het materiaal is geschikt voor gebruik in natte ruimtes, zoals badkamers of keukens, de plafonds zijn gemakkelijk schoon te houden en zijn goed bestand tegen droogte, kou en wamte. Een Plameco-plafond heeft een isolerende werking en zorgt voor akoestische op timalisatie, zodat u geen last meer heeft van galm of echo's. Informeer vrijblijvend bij uw Plameco-adviseur naar de vele mogelijk heden. Bijvoorbeeld aanstaande vrijdag en zaterdag (10 11 november): Plameco Plafonds Van Gilst nodigt u uit om eens een kijkje te komen nemen in onze showroom aan de Columbusweg 3 in Goes. Tel. 0113-270000 www.plameco.nl/goes De koffie staat voor u klaar! Wat betreft kleur, struc tuur, randafwerkingen en ornamenten is er ook keus uit onnoemelijk veel mogelijkheden. Zelfs een foto op het plafond is mo gelijk. Met recht geldt dat Benno van Gilst voorziet u Plameco voor elke smaak graag van advies en stijl een plafond heeft. Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Vrijdag 10 november van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 11 november van 10.00 tot 16.00 uur. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt.

de Faam | 2017 | | pagina 19