D 08/11/17 Zie het als een voor- en achternaam" Jouw Zeeland: haal meer uit je mening Helpt u mee onze website te verbeteren? Kom ook naar de Statenvergadering /^Zeeland ovinciewerk Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? de Provincie Zeeland Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad ii-a Woensdag 25 en donderdag 26 oktober 2017 organiseerden we, in samenwerking met VW Zeeland en Invest in Zeeland een tweedaagse masterclass identiteitsbewuste (gebieds)ontwikkeling en -marketing Deze masterclass werd gegeven door de Identity Matching Academy. Zo'n negentig cursisten afkomstig uit verschillende sectoren, zoals onderwijs, gemeenten, ondernemers-verenigingen, maar ook grote bedrijven zoals Dow en Zeeland Seaports waren aanwezig. Tijdens deze masterclass werd ingegaan op wat het betekent om je als organisatie of onderneming op een identiteitsbewuste manier in de markt te positioneren, en wat dit uiteindelijk op kan leveren. Dat betekent dat het belangrijk is om keuzes te maken. Keuzes die passen bij de identiteit van het gebied en die bijdragen aan een scherp profiel dat herkenjbaar en erkenbaar is voor de doelgroep die men aan wil trekken. Met Zeeland Land in Zee is een onder- scheidende claim ontwikkeld voor heel Zeeland die de voordelen en de kansen laat zien. Maar hoe gebruik je deze claim als je ook je eigen identiteit als gemeente of bedrijf wilt uitdragen? Zeeland is im mers een samengesteld product van aller lei gebieden, organisaties en bedrijven. Zie het als een voor- en achternaam. Binnen Zeeland zijn we heel verschillend, maar samen zijn we Land in Zee. De organisatie hoopt dat na deze twee daagse meer mensen geïnspireerd zijn om de achternaam Zeeland Land in Zee te adopteren. Reacties deelnemers Een paar reacties van deelnemers: Anic Lammers en Carolijn Lilipaly, Zeeland Film Commission: "Super leerzaam! We hebben een hoop mensen ontmoet die net als wij gezamenlijk Land in Zee willen uitdragen in hun werk". Rik Steenaard, Scalda:" Wat blijft hangen is het idee van de voor-en achternaam. Alles in het verhaal ademt het DNA van Zeeland Land in Zee". Kijk voor meer informatie op www,zeeland,nt/landinzee. Sandhya (19): "Als lid van Jouw Zeeland word je uitgenodigd voor bijeenkomsten waar je je mening kunt geven over veschil- lende onderwerpen die je aanspreken. Het is een leuke en gemotiveerde groep jongeren. Je bouwt op deze manier veel contacten op met leeftijdsgenoten." Agenda bijeenkomsten provinciehuis Middelburg 8 en 15 november: Energiedialoog geleid door Maaike Bouwmans van Bright Future Lab 13 november: VMBO debat in samen werking met Het Debatbureau IA november: Provinciaal Jeugd- debat in samenwerking met de NJR 22 november: Jongeren denken mee bij Jaarplan ROVZ 30 januari: Op weg naar Het Lager huis in samenwerking met Het Debatbureau Jouw Zeeland is een netwerk van ongeveer 300 jongeren in de leeftijd van 12 tot 23 jaar dat de Provincie Zeeland adviseert over allerlei onderwerpen. Dat doen we op verschillende manieren. Onlangs gaven jongeren van Jouw Zeeland input tijdens een brainstormavond en creatieve sessie voor de ROVZ verkeersveiligheidscampagne 'Er gaat meer kapot dan je scherm'. Die is nu overal te zien. Ook zijn er vorige week zeventien enthousi aste jongeren gestart met Finding ROOTS! Dit project van Switch en partners leidt jongeren op tot energieambassadeurs van de toekomst. Marten (19): "Als jongere kijk je anders tegen dingen aan dan het provinciebestuur. Die visie wil ik laten horen en dat kan bij Jouw Zeeland. Dat de Provincie haar beleid samen met jongeren wil vormgeven, vind ik bijzonder." Jongeren kunnen zich vrijblijvend aanmelden voor bijeenkomsten om mee te denken over provinciale planpen. Je kunt meepraten over onderwerpen die jouw aan gaan, zoals onderwijs, openbaar vervoer, zorg, economie, recreatie en de promotie van Zeeland. Meer lezen? Kijk dan op www.iouwzeeland.nl. Jouw Zeeland is ook actief op Facebook, Twitter en Instagram. Bent u één van de 30.000 bezoekers die onze website iedere maand bezoekt? Dan kunt u het beste aangeven wat u op onze site komt doen en wat de belangrijkste onderwerpen voor u zijn. Vul daarom de enquête in op www.zeeland.nl en geef uw reactie. Bij een bezoek aan onze website krijgt u een pop-up met de vraag om mee te wer ken aan de verbetering van onze website door zes onderzoeksvragen in te vullen. Dit onderzoek is vier jaar geleden ook gedaan. Om te weten of we nog altijd op de goede weg zijn en om onze online aan wezigheid continue te kunnen verbeteren, Op vrijdag 10 november 2017 vindt de maan delijkse openbare Provinciale Statenvergade ring vanaf 9.30 uur plaats in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De Statenvergadering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeeland.nl. Op de agenda staat het Statenvoorstel Begroting 2018. Hieronder leest u twee uitspraken van Statenleden over deze begroting. "Ondanks Thermphos kan de Provincie de komende jaren toch de noodzakelijke investeringen doen. En met co-financiering via het investeringsprogramma 'Zee land in stroomversnelling' kan 25 miljoen euro aan Rijksgeld zinvol worden besteed aan belangrijke maatschappelijke opgaven in Zeeland." Kees Bierens (WD) herhalen we dit onderzoek. Dus, vult u onze vragenlijst ook in? Alvast hartelijk bedankt voor uw medewerking! Veel mogelijk met Europees geld Het hele jaar door worden er Europese subsi dieregelingen opengesteld. Het indienen van een goede, kansrijke subsidieaanvraag kost tijd, maar biedt een reële kans op financiële steun voor uw project. Bent u van plan een projectaanvraag in te dienen? Of loopt u rond met plannen voor een innovatief project en wilt u de mogelijkheden verkennen om het project deels met Europees geld te realiseren? Ons advies is om ruim van tevoren te gaan praten met onze Europa- adviseurs. Zij helpen u graag! Op die manier kan het ontwikkelen van uw projectidee en het voorbereiden van uw aanvraag sneller en efficiënter gebeuren, en zijn de kansen op succes groter. Een project dat succesvol was bij het aanvra gen van een Europese subsidie en inmiddels is gestart, is Cooking@Sea door Scalda College voor Hotelmanagement en Gastronomie in Middelburg. Het doel is om in zes Europese kustregio's vast te stellen wat de kennis en vaardigheden van koks moeten inhouden om innovatief en toekomstbestendig te zijn. Aan de hand van die bevindingen worden de koks opleidingen vernieuwd. Overzichten van alle opengestelde Europese subsidiemogelijkheden, toekomstige openstel lingen, informatiebijeenkomsten, de Nieuws brief Europaloket Zeeland én contactgegevens van het Europateam zijn te vinden op www.zeeland.nl/europaloket. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118-63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 1V. Of schrijf naar Postbus 6001 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De-volgende Provinciewerk verschijnt 22 november 2017. Provinciewerk leest u ook via www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk. Provincie "Begroten is voor PS een belangrijk instrument om fi nanciële kaders vast te stellen voor het college. Hoewel een deel daarvan langjarig vastligt vanuit het verleden, kunnen accenten gelegd worden op datgene wat we als PS belang rijk vinden voor Zeeland.' Maarten Janssens (CDA)

de Faam | 2017 | | pagina 10