Het woord aan raadslid Ed de Graaf Afschaffing bezoekers- en hotelpas Daan Roosegaarde Waterlicht op Markt OFFICIËLE PUBLICATIES Commissievergaderingen Kom naar de wijktafels! Vacatures Adviesraad Sociaal Domein GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zeeuws volkslied en wandtapijten verplicht? Met een schoolreisje Nachtwacht in het vooruitzicht en het verplicht stellen van het Wilhelmus beoogt de nieuwe regering in spe ons nationaal cultuurhistorisch bewust zijn te bevorderen. Echter met een dusdanig onderwijsinhoudelijk overheidsbesluit gaat het kabinet een stap te ver. In mijn vorige rubriek gaf ik al aan dat het mij geenszins verwondert dat burgers steeds verder ver vreemd raken van de politiek. Na net bekomen te zijn van de moei zame bevalling van een hermetisch dichtgetimmerd regeerakkoord wordt nu al weer verwachtingsvol gespeculeerd over de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen. Ook gemeente Middelburg laat zich niet onbetuigd. Maandag behandel de de gemeenteraad het voorstel Opkomstbevorderende activiteiten voor de gemeenteraadsverkiezin gen 2018. Ofwel activiteiten gericht op vergroting van de democratische legitimiteit van de gemeenteraad door een zo hoog mogelijke verkie zingsopkomst. Op zich een loffelijk streven. Echter voor wat het waard is. Herinnert u zich nog de vorige verkiezingen? Na vier jaar lang deelgenomen te hebben aan coalitie en college kwam de LPM als grootste partij uit de bus. Tijdens de daaropvolgende informatieperiode werd de LPM ge wogen en alsnog te licht bevonden. Met als gevolg een coalitie die geen recht doet aan de verkiezingsuit slag. 2018 De tijd is inderdaad rijp voor demo cratische legitimiteit. Ed de Graaf, raadslid LPM' www.lokalepartijmiddeiburg.nl Inwoners of hotelhouders in de Middelburgse binnenstad heb ben altijd de mogelijkheid gehad om met een pas hun bezoek voordelig te laten parkeren. Per 4 december komt deze bezoe kers- en hotelpas te vervallen. Vanaf die datum is het nog wel mogelijk om bezoek voordelig te laten parkeren met losse papieren bezoekerskaarten die verkrijgbaar zijn op het stadskantoor of via www.middelburg.nl. De gemeente biedt pashouders tot 30 maart 2018 de mogelijkheid de borg en het nog openstaande tegoed op de bezoekers- of hotelpas terug te ontvangen. Borg en tegoed bezoekers- en hotelpas De bezoekers- en hotelpas kan worden ingeleverd op het stads kantoor, waarna u uw borg van 22,50 terugkrijgt. U kunt de pas ook via de post versturen. Op www. middelburg.nl/bezoekerspas vindt u een formulier dat u hiervoor kunt gebruiken. Het geld wordt dan op uw bankrekening gestort. Het opstu ren van de pas is geheel op eigen ri sico. Heeft u nog een tegoed op uw pas staan, dan verzoeken wij u naar het stadskantoor te komen. Tegen inlevering van de pas krijgt u dan, naast de borg, ook het openstaan de tegoed in bezoekerskaarten of contant terug. Losse papieren bezoekerskaarten Vanaf 4 december kunt u uw be zoek voordelig laten parkeren met losse papieren bezoekerskaarten die u aan de balie van het stadskan- In 2017 viert Middelburg, de hoofdstad van Zeeland, het be zit van 800 jaar stadsrechten. Het topevenement van de festi viteiten is het project Waterlicht van Daan Roosegaarde. Begin november wordt de Markt vier avonden lang betoverd door een fata morgana van licht. Het geheel vormt een visu eel droomlandschap over de kracht en de poëzie van water. Waterlicht bestaat uit golvende lijnen van licht gemaakt met de laatste LED technologie, software en lenzen. Als een virtuele over stroming laat het zien hoe hoog het water kan stijgen zonder mense lijke interventie. Innovatie is een on losmakelijk onderdeel van het DNA van het Nederlandse landschap door zijn dijken en creatieve den ken. Waterlicht is een ervaring die dit in de herinnering terugbrengt. Waterlicht is eerder opgevoerd in onder meer Amsterdam, Parijs en Madrid en is nu in Middelburg voor iedereen gratis toegankelijk. Daan Roosegaarde: "Waterlicht is een inspiratie voor de toekomst: kunnen we drijvende steden maken, hoeveel energie kunnen we opwekken uit het bewegen van water? Ervaar de kwetsbaarheid en de kracht van leven met water." Burgemeester Harald Bergmann: "Waterlicht laat je ervaren hoe het is om in een stad 'onder water' te staan. Een bijzonder en uniek mo ment. Het laat je beseffen dat we inmiddels in Zeeland gevrijwaard zijn van angst voor overstromin gen. Samen hebben De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Mid delburg'of op odres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Cordeschuit 1 (Amemuiden), Herenstraat 8, Koude kerkseweg 143, Lange Noórdslraat 24, Ooslperkweg 7 l/m 25, J. van Reigersbergstraat 15, Segeersslraat 13, Simpelhuisstraat 16, Turfkaai 15 Verleende omgevingsvergunningen Langevielesingel 46, Molenwater 125, Spanjaard straat 64,66 en 68 Kennisgeving verlengde beslistermijn Prins Bernhaidstraat 17 Per abuis waren onderstaande publicaties over de herinrichting Molenwaterpark, de herinrichting Molen water en het verkeersbesluit Oude Veerseweg vorige week al te lezen op deze pagina. De correcte bekend makingsdatum moet zijn woensdag 25 oktober. Inspraak Herinrichting Molenwoterpark en Herinrichting Molenwater (tussen de Noordpoorlstraat tot de Nagtglasstraatj Uitwerkingsplan Mortiere Ensemble Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestemmingsplan 'Mortiere' ex artikel 3.6, lid 1 sub b van de Vfet ruimtelijke ordening ten behoeve van de bestemming van de gronden rondom het bedrijventerrein Ensemble en de Mozartweg, gedurende 6 weken, van 26 oktober 2017 lot en met 6 december 2017, ter inzage liggen bij de vakbalie in het stadskantoor. Het ontwerpuilwerkingsplan 'Mortiere Ensemble' is tevens digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en verbouwen/bestemmingsplannen/plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpuilwerkings plan raadpleegbaar via de landelijke website www. ruimtelijkeplannen.nl. Op deze website selecteert u het tabblad 'Bestemmingsplannen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het venster 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPUMORENSON01 in te vullen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225. toor of via www.middelburg.nl kunt kopen. De kaarten zijn te koop van 1, 2, 4, en 6 uur a 0.50 per uur. U heeft de mogelijkheid meerdere papieren kaarten per parkeertrans- actie te gebruiken. Parkeert uw be zoek 4 uur dan kunt u bijvoorbeeld 2 papieren kaarten van 2 uur op het dashboard leggen. Er geldt een maximum aankoop van 90,- per jaar, omgerekend 180 parkeeruren. Vanaf volgend jaar kunt u, naast de kaarten, ook gebruik maken van een app. Wan neer deze in de lucht is, brengen wij u daarvan op de hoogte. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 1 november. Op maandag 6 november vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 7 november. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 13 novem ber. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De najaarsronde is weer in volle gang. Begin november zijn er bij eenkomsten in Dauwendaele en Nieuw Middelburg. Woensdag 1 november wordt de dorpstafel Arnemuiden gehouden in De Arne. Deze bijeenkomst start om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel Nieuw Middelburg is op donderdag 2 november in Café Willem (Hof van Buren). Die begint om 20.15 uur, met inloop vanaf 20.00 uur. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. we de dreiging weten te overwin nen en' kunnen we genieten van al het moois wat het water ons biedt. Ik hoop dat veel bezoekers samen met mij dit bijzondere project ko men ervaren en ook even stil staan hoe bijzonder het is dat we inmid dels ook in vrijheid en zonder angst 'van water' kunnen genieten." Waterlicht is te zien van woensdag 1 tot en met zaterdag 4 november tussen 18.30 uur en 23.30 uur op de Markt. De toegang is gratis. www.middelburg800.com De Adviesraad Sociaal Domein zoekt betrokken inwoners van de gemeente Middelburg die kennis of ervaring hebben in het sociaal domein. De Adviesraad Sociaal Domein (ASD) adviseert het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg over de beleidsontwikkeling en -uitvoering van het sociaal domein. Daarbij gaat het om Jeugd en Onderwijs, Mobiliteit en Toegankelijkheid, Werk en Inkomen, Welzijn en Mantelzorg en Wo nen en Leefomgeving. De adviesraad is op zoek naar drie nieuwe leden die óf zelf ervaring hebben op één of meer van de aandachtsgebieden of leden die door hun werkervaring relevante kennis hebben opgedaan. De advies raad streeft naar een vertegenwoordiging van alle leeftijdsgroepen dus ook jongeren worden van harte uitgenodigd. De werkzaamheden van de raadsle den bestaan uit het bijwonen van vergaderingen, het deelnemen aan werk groepen, het onderhouden van contacten met de Middelburgse samenleving en het volgen van de ontwikkelingen in het sociaal domein. De inzet voor de adviesraad wordt geraamd op zes tot acht uur per week. De leden ontvangen een maandelijkse vrijwilligersvergoeding van de gemeente Middelburg. U kunt uw interesse kenbaar maken bij Bart van Dijk, secretaris van de ASD. Dit kan via asdmiddelburg@zeelandnet.nl of telefonisch (06) 427 22 395. www.adviesraadsociaaldomeinmiddelburg.nl

de Faam | 2017 | | pagina 9