Zeeland in de ban van Halloween 8 WOENSDAG 25 OKTOBER 2017 {^tJ^ÏQ3B3C53i Halloween commercieel geworden Het was net donker toen vo rig jaar 31 oktober bij ons de deurbel ging. 'Trick or treat!' Twee spookachtig verklede VUSSINGEN - Meer beducht voor de teleurgestelde ge zichtjes dan voor de conse quenties van de eventuele trick hebben we iets voor ze bij elkaar geïmproviseerd. Het was de eerste keer ooit dat we dit meemaakten. In de Ver enigde Staten, Ierland, het Verenigd Koninkrijk en Canada is het de normaalste zaak van de wereld dat er rond 31 okto ber van alles te beleven is. Vooral de als spook, heks, goede fee of eventueel zelfs als superman uitgedoste kin deren die met 'trick or treat' om snoep langs de deuren gaan zijn een bekend feno meen. In Nederland en zelfs in het nuchtere Zeeland begint Halloween langzamerhand ook voet aan de grond te krij gen. Oorsprong Halloween De oorsprong van Halloween gaat terug naar de Kelten. In hun kalender was 31 oktober oudejaarsavond. De oogst was binnen, het zaaigoed lag ge reed. De Kelten dachten dat de geesten van de mensen die in het afgelopen jaar waren ge storven op oudjaar terugkwa men, om ze af te weren droe gen de Kelten maskers. Toen de Romeinen kwamen werd het een viering van de oogst en het eren van de doden. In de negende eeuw, mengde het zich met de rooms-katho- lieke traditie van Allerzielen (1 november), waarbij in lompen geklede christenen het dorp rond gingen en om brood met krenten oftewel zielencake bedelden. De naam Hallo- ween is afgeleid van 'All Hal- \ND lows Eve', allerheiligenavond. Halloween en Allerzielen is in strijd met de bijbel en het christelijk geloof, maar toch zijn er steeds vaker versierde huizen, halloweenfeesten voor jongeren en volwassen, haloweenevenementen en zelfs door scholen georgani seerde trick or treat tochten. Het zat best schrikken zijn, met hopelijk daarna alle hilariteit van dien, wanneer je nergens van bewust ineens de deelnemers van de Halloween- run in Middelburg tegen het lijf loopt. FOTO: Sandy Pleyte Voor kinderen is het een leuk verkleedpartijtje waar je veel snoep bij kan ophalen, voor jongeren en volwassenen een vrolijk verkleedfeest en plage rijtjes om je te laten schrikken. Dit alles wordt gestimuleerd door de commercie en voor de kinderen en volwassenen die Halloween vieren speelt de oorspronkelijke gedachte al leen mee in de zin van een vrolijk en onschuldig spook- feestje. De herkomst is veelal verwaterd, behalve in Zuid-Amerika. Halloween in Zeeland In Zeeland zijn er leuke activi teiten rondom Halloween. In Kattendijke is er 27 en 28 okto ber een horror route die leidt door 'The tunnel of Fear' naar 'The forest of Terror'. In Mid delburg heb je op 27 oktober de Halloweenrun voor hardlo pers en wandelaars, de route is geheim! Burgh-Haamstede Middelburg Lange Delft 17 Tel. 0118 642 260 Dit aanbod is geldig op een complete bril vanaf €79. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen of op al eerder gedane aankopen. Voor randloze monturen adviseren wij dunne glazen. Voor glasopties zoals dunne glazen gelden vaste toeslagen. Alleen geldig van 26 t/m 29 oktober 2017. Meer informatie in de winkel of kijk op specsavers.nl. 0 Specsavers 2017. Specsavers en het Specsavers logo zijn merken van Specsavers.

de Faam | 2017 | | pagina 8