Denkt u ook aan het onderhoud van uw cv ketel? GRAND OPENING Brief aan een Zeeuw De Zeeuwse bieren worden weer gebrouwen Die gast die zo'n stapel boeken op de toonbank laat vallen en er vanachter 'Deze graag' piept Kennis en ervaring met elkaar delen mÊp hotel het veerse Meer 7 WOENSDAG 25 OKTOBER 2017 KEVIN VAN KALKEREN Het lukt me over het algemeen vrij aardig om boekenwinkels te passeren. Het moment echter dat ik een legitieme reden heb om die drempel over te stappen, is het ieder voor zich en mijn pin pas voor ons allen. Ik wil alles, de kennis uit de non-fictie opzui gen, wegdromen met de dramatiek en humor van de fictie, mijn geestesoog verzadigen met kookboeken. Vaak lukt het me maar met enkele exemplaren de toko te verlaten, maar wee mijn portemonnee als er een koopjestafel is. In dat geval kunt u me herkennen als die gast die zo'n stapel boeken op de toonbank laat vallen en er vanachter 'Deze graag' piept. Wat dat betreft is de boeken winkel eigenlijk erg emanci perend: de enige plek waar mijn vriendin weet hoe ik me voel in haar kielzog in een schoenenwinkel. Lang verhaal kort: een biebpas was niet echt nodig. Maar het artikel vertelde hoe de bieb een ont moetingsplek wordt, voor cul tuur en educatie. Nog langer verhaal kort: ik was dit week end in de bieb en ben nu lid. Dus als u binnenkort een sta pel boeken met erachter een jongeman richting de uitleen automaat ziet bewegen... Dank voor de boeken. Ook jij, Annie. MIDDELBURG - Op 2 novem ber verzorgt ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland een kennismakingsbijeenkomst over Studiekringen 50-plus in de Wim Hofmanzaal van 14.00 tot 16.00 in het souterrain van bibliotheek aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. Dit is een groep van doorgaans 10 tot 15 50-plussers die met re gelmaat bij elkaar komen om van gedachten te wisselen. Vindt u het leuk om kennis en ervaring met elkaar te delen in de geborgenheid van een ge- Wintersportreizen 26 jan 9-daagse Kirchberg v.a. 26 jan 9-daagse Brrxenthal v.a. Halfpension, Royal Class touringcar, directe reis vanuit Zeeland, prachtige skigebieden! Margriet Winter Fair 18, 21 en 23 november Inspiratie voor de feestdagen! Alleen vervoer Krea Doe Beurs Utrecht za 4 november Ind. entree en verwenpakket Alleen vervoer: Meerdaagse reizen en dagtochten 799,-- Qagtocht London 699,-- Vr 1 december 69,-- London is lovely in wintertime! 3-daagse Parijs 8-10 december v.a. 159,-- 43,-- Paris Kt magnifique! Lichtjestour., shopping.. Verblijf in Hotel Gare du Nord, Chateau Landon 30,- 2-daagse Münster Dickens festijn Za 16 december v.a. 98,- Prachtige kerstreis, verblijf in Hotel Münsterland Kerstmarkt Düsseldorf Vr 24 november 36,— Klassieke Duitse Kertmarkt 43,- €30,- Brugge in kerstsfeer v.a. 88,- Di 19 december Stad van wereldfaam! Musical On your Feet! 8 dec, 4 jan, 4 of 20 feb Beleef het swingende levensverhaal van Gloria Estefan! Meer informatie en (prijsjvoo www.amz.nl - 0113-351551 vindt u op onze site. 25,- spreksgroep en bent u be nieuwd hoe we dit verder vorm willen geven in Zeeland, kom dan naar de bijeenkomst op 2 november. Aanmelden is gewenst via e-mailadres se- cretariaat@dezb.nl (Aanmel den voor 30 oktober) Installatie Onderhoud Reparatie Bel 0113 61 33 53 of mail naar onderhoud@itngroep.nl itngroep.nl Beste Annie M.G., Ww —5® De meeste kinderen zullen net pas *aj jtg. fit* wf weer kunnen slapen na hun Kinder- boekenweekvol'lekkergriezelen',maar t net las ik een bericht over het teruglo pende ledenaantal in de bibliotheken. Schijnt met name in Zeeland erg te zijn; toch een wat bittere afdronk van die boeken week dan. Nu moet ik eerlijk zeggen: ik was al enkele jaren ook geen lid meer. Niet omdat ik niet lees, maar omdat ik een pro bleem heb met boeken. Of, nou ja: boekenwinkels. Op zaterdag 4 november opent het splinternieuwe 4-sterren Fletcher Hotel-Restaurant Het Veerse Meer officieel haar deuren. Tijdens deze heugelijke dag kunt u tussen 12.00 en 16.00 uur een kijkje komen nemen in het luxe hotel. Voor onze kleinste gasten is er de hele middag vertier. ZATERDAG 4 NOVEMBER 12.00 - 16.00 UUR Zeekraal 18 4341 RZ Arnemuiden 0118 - 820 388 www.hotelhetveersemeer.nl FIETCHER HOTELS Kinderentertainment met o.a. schminken en Myrna Goossen leest voor uit haar kindervoorleesboek: Het Fletcher Feesthotel Rondleiding door het hotel Het brouwseizoen is weer van start, leder najaar krij gen echte bierliefhebbers, bij bierbrouwersgilde de Delta brouwers, de mogelijkheid zelf bier te brouwen. De cur sus bestaat uit vijf iesavon- den. KAPELLE - De cursusdata zijn: 31 oktober, 28 november, 5 ja nuari, 6 februari en 6 maart, van 19:30 tot 22:00 uur. De avonden worden gehouden in het dorpshuis De Vroone in Kapelle. De twee docenten zijn zeer ervaren brouwers en hebben al eerder de brouw- cursussen verzorgd. Als begin nend brouwer leer je mout schroten, maischen, welke soorten mout en hop er zijn, koken, filteren, koelen en ui teraard verschillende bierty pen. Aan het einde van de tweede cursusavond worden de ingrediënten voor het eer ste biertje uitgedeeld en gaan de cursisten thuis aan de slag. Na elke cursus avond wordt er een ander bier gebrouwen. Dit is bij elkaar r vier keer tien liter speciaalbier. De bieren kun nen, zodra ze te drinken zijn, meegenomen worden naar de cursus om ze te iaten proeven aan collega's. Daarnaast ben je als cursist gelijk voor een jaar lid van de Deltabrouwers. Een gezellige vereniging met bijna 140 enthousiaste leden onder zich. Kort na de cursus is er het jaarlijkse Deltabierfestival in Ontvangst met een glas Fletcher's Bubbels Maak kennis met bet prachtige restaurant Marina Lounge de Goederenloods in Goes. Een leuke bijeenkomst voor bierliefhebbers om kennis en passie te delen. De cursuskos- ten bedragen 75 euro, inclusief cursusmateriaal, lidmaat schap van de Deltabrouwers en deelname aan de maande lijkse gildeavonden. op deze avonden kan er ook geproefd worden van verschillende bie ren. Als er brouwingrediënten bij komen, is het totaalbedrag 105 euro. Met alle benodigd heden bedragen de totale cur- suskosten 240 euro. Het bier- brouwen is een ervaring waar men veel profijt van heeft. Bij bierbrouwersgilde de Deltabrouwers leer je zelf bier te brouwen. FOTO: PR

de Faam | 2017 | | pagina 7