Open dag Amels druk bezocht Oorlogsherinneringen zijn op schrift gesteld Nog maar even doorsparen dan asmmm Hoe wordt toekomst van het theepaviljoen? 20 WOENSDAG 25 OKTOBER 2017 Moderne, lichte materialen en de nieuwste technieken zorgen bij Amels voor de nodige luxe afwerking van een jacht. Luxe jachten, zo groot als kleine cruiseschepen... Amels mag zich verheugen in de nieuwbouw van 3 schitterende exempla ren en momenteel liggen er ook 2 voor een onderhoudsbeurt. Achter een hoog opgetrokken zeil ligt er nog een, daar mag niemand bij, een privacy-dingetje. Terecht, het gaat hier om miljoenen. Zo'n 5000 bezoekers hebben zich afgelopen zaterdag kunnen vergapen aan dat watje normaal van veraf ziet. Nu was er de gelegenheid om de jachten van dichtbij te bekijken en werd er uitgebreid aandacht besteed aan de technische opleidingen die je kunt volgen als je bij Amels aan de slag wilt. Daarnaast werd men geïnformeerd over interieurbouw en de materialen waar de jachten van gemaakt zijn. Wel graag even de schoenen uit voor je aan boord gaat. Een klein krasje kost enorm veel geld. Foto's: Conny den Heijer Betje Filius groeide op in Koudekerke tijdens de Twee de Wereldoorlog. Op latere leeftijd liet ze haar herinne ringen aan haar nicht lezen. Zij maakte een boek waarin deze herinneringen werden opgenogien om zo een beeld te schetsen van hoe mensen KOUDEKERKE - Opgroeien in tijden van oorlog, dat is niet niks. Middelburg werd ge bombardeerd en de dijken om Walcheren werden verwoest. De oorlog had Zeeland in zijn greep. "Tegenwoordig is het eigenlijk heel normaal in Ne derland om in vrijheid te le ven, maar vroeger was het al lemaal anders, dat wil ik graag laten zien door middel van dit boek" vertelt Nynke Feenstra. Haar grootmoeder, Betje, was jong in oorlogstijd en schreef haar herinneringen op. Later liet ze deze lezen aan haar nicht, Bep Mandemaker, Nyn- kes tante. Nynke was altijd erg geïnteresseerd in haar groot moeders herinneringen. "Het gaf me een kijkje in het dorps leven van Koudekerke in die Aijd. Ook wist ik eigenlijk niet MIDDELBURG - In april publi ceerde De Faam over het'voor nemen van eigenaar Stokvis. Er was een omgevingsvergun ning aangevraagd om twee bouwkundige aanpassingen aan het theehuisje te verrich ten. Twee weken voor de ver strijking van de termijn om bezwaar in te dienen ontvangt de gemeente een bezwaar schrift. De Lokale Partij Mid delburg stelt schriftelijke vra gen over de voorgenomen verbouwplannen van thee koepel De Griffioen. Ze vindt de binnen- en buitenplanse regelgeving te ruim toegepast. Rijksmonument Op 16 mei besluit het Walchers Adviesteam Ruimtelijke Kwa liteit (WARK) positief; de ver bouwplannen doen geen af breuk aan de historische kwaliteit van het theehuisje en aan de karakteristiek van het beschermd stadsgezicht. Het bouwvoorstel voldoet aan de wettelijke criteria. Het theepaviljoen is een rijks monument. Dergelijke thee paviljoenen zijn uniek en die nen behouden te worden in oorspronkelijke staat. De ge meente heeft nog geen defini tief besluit genomen. Betje Filius groeide op in Koudekerke tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zij maakte daarover het boek 'Betje, de zevende van de kruidenier'. FOTO: PR zo veel over wat de oorlog met Zeeland deed, dat bracht mij op het idee om haar verhalen te binden tot een boek". Voor Nynke was het schrijven van het boek een bijzonder proces. "Ik ben zo veel te weten geko men over mijn familie. Ik heb ook dingen uitgezocht die mijn tante nog niet wist, zoals wat er met mijn opa en oom was gebeurd in Kamp Amers foort, ze hadden er nooit over willen praten. Ik heb wat fa milieleden geraadpleegd en zo kwam ik op een bandje met een interview met mijn oom voor Omroep Zeeland." Het boek bevat niet alleen verha len uit het oogpunt van een jong meisje, maar ook een se lectie zwart-wit foto's. Er zijn onder meer foto's te zien van het zeewater wat de straten in liep na het breken van de dij ken, oude klassenfoto's en een foto van spelende kinderen op het erf van een boer. Betje, de zevende van de krui denier, door Bep Mandemaker en Nynke Feenstra. 175 pagi na's en 18 zwart-wit foto's. Eigenaar René Stokvis uit Blaricum wil rijksmonument Theepaviljoen ISBN 9789402163803 Griffioen verbouwen en gebruiken als concertlocatie. FOTO: PR

de Faam | 2017 | | pagina 20