f I Ihi Langevielebuitenbrug afgesloten OFFICIËLE PUBLICATIES Daan Roosegaarde Waterlicht op Markt Raadsvergadering in stadskantoor Programmabegroting 2018 Bijeenkomst Vitale Revolutie voor bedrijven Werkzaamheden perron station Arnemuiden Middelburg doet het licht uit Gezamenlijk spreekuur met wijkmanager en wijkagent Zuid GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg MIDDEL BURG Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem„ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Tussen 16 oktober en 3 novem ber vinden er werkzaamheden plaats op het kruispunt Looiers singel, Het Groene Woud, Zand straat en de Langevielebuiten brug. Op het hele kruispunt wordt de verkeersinstallatie vervangen en daarnaast wordt het kruispunt verkeersveiliger gemaakt voor fietsers. Tijdens de werkzaamheden wordt de Langevielebuitenbrug in beide richtingen afgesloten voor het verkeer. Voor fietsers, bus, auto- en vrachtverkeer is een omleiding ingesteld. Voetgangers kunnen nog wel door, maar enkel via de route richting het Hof van Tange. De Looierssingel wordt niet afgeslo ten. Lanqeviele buitenbruq afqesloten van 16-okt. 07:00h t/m 3-nov. 16.00 De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.averuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op"adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen: Achter de Houttuinen 30, Derringmoerweg 7c (Arnemuiden) Gravenstraat 14, Lange Noordstraat 1Langeviele 1Langeviele 56, Londensekaai 41, Molenwater 137, Noordweg 412, Oosterscheldestraat 121, President Kennedylaan 9, Schoutslraat 23 Verleende omgevingsvergunning: Dokpolderweg 12 Kennisgeving verlengde beslistermijn: Wijngaardstraat 17, Langeviele 48 Inspraak: Eindverslag inspraakprocedure herinrichting Volkerakslraat, herinrichting Molenwaterpark en herinrichting Molen water (tussen de Noordpoortstraat tot de Nagtglasstraat) Verkeersbesluit Oude Veerseweg: Parkeerterrein alleen bestemmen voor personenauto's en bestelauto's, en twaalf parkeerplaatsen haaks aansluitend op de rijbaan alleen bestemmen voor campers In 2017 viert Middelburg, de hoofdstad van Zeeland, het be zit van 800 jaar stadsrechten. Het topevenement van de festi viteiten is het project Waterlicht van Daan Roosegaarde. Begin november wordt de Markt vier avonden lang betoverd door een fata morgana van licht. Het geheel vormt een visu eel droomlandschap over de kracht en de poëzie van water. Waterlicht bestaat uit golvende lijnen van licht gemaakt met de laatste LED technologie, software en lenzen. Als een virtuele over stroming laat het zien hoe hoog het water kan stijgen zonder mense lijke interventie. Innovatie is een on losmakelijk onderdeel van het DNA van het Nederlandse landschap door zijn dijken en creatieve den- Foto: Jacky Nijsen De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 23 oktober om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitge- nodigd om de vergadering bij te wonen. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. ken. Waterlicht is een ervaring die dit in de herinnering terugbrengt. Waterlicht is eerder opgevoerd in onder meer Amsterdam, Parijs en Madrid en is nu in Middelburg voor iedereen gratis toegankelijk. Waterlicht is te zien van woensdag 1 tot en met zaterdag 4 november tussen 18.30 uur en 23.30 uur op de Markt. De toegang is gratis. www.middelburg800.com Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend dat de programmabegroting 2018 (inclusief de meerjarenramingen 2019-2021) vanaf 24 oktober voor een ieder ter inzage ligt in de hal van het stadskantoor en in bruikleen kan worden gegeven. De programmabegroting 2018 is ook op de website www.middelburg.nl te raadplegen. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar van deze programmabegro ting voor 15,00 te kopen. Neem hiervoor contact op met de heer Frank Tillema van de afdeling Planning en Control, telefoon (0118) 67 54 66. Op dinsdag 24 oktober is er voor bedrijven een bijeenkomst over "De Vitale Revolutie" in Dauwendaele en de aangren zende wijken Mortiere en Arnestein. Het betreft hier een eerste aanzet tot het vormen van een zogenaamde Blue Zone in Zeeland. Dat zijn plekken waar mensen langer en gezon der leven dan gemiddeld. De gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat niet alleen de burgers en maatschappelijke organisaties worden betrokken, maar ook dat de bedrijven de kans krijgen om mee te doen aan deze Vitale beweging. Voor bedrijven is vitaliteit van werk nemers van groot belang, zeker nu de werknemers door moeten wer ken tot ruim 67 jaar. De gemeente heeft samen met Fysergo produc ten en programma's ontwikkeld die een bedrijf (zelfstandige, klein of groot) kan toepassen. Op de avond vertelt ook CEO Schroevers van de ZLM hoe zijn bedrijf met vitaliteit omgaat. De bijeenkomst is dinsdag 24 in Hotel-Restaurant Arneville aan de Buitenruststraat 22, aanvang 18.30 uur. Wilt u deze avond bijwonen dan wordt aanmelding op prijs gesteld. U kunt zich telefonisch aanmelden bij Jacqueline Cijsouw, 06 - 55 49 86 18 of stuur een e-mail aan j.cijsouw@middelburg.nl www.middelburg.nl/devitalerevolutie De hoogte van het perron op station Arnemuiden wordt aange past. Het perron komt op gelijke hoogte met de vloer van de treinen. Dat maakt instappen makkelijker, ook voor mensen die minder goed ter been zijn. Prorail past de hoogte aan door het vernieuwen van het straatwerk en de keerwanden tussen het spoor en het perron. De werkzaamheden zijn van maandag 23 oktober tot en met vrijdag 3 november en vinden zo veel mogelijk overdag plaats. Wel werkt Prorail in het weekend van zaterdag 28 oktober en zondag 29 oktober zowel overdag als 's nachts aan het perron. Als u dicht bij het station woont, kunt u geluidsoverlast ondervinden van sloop- en graafwerkzaamheden. Ook kunt u hinder ondervinden van de bouwverlichting. Zaterdag 28 oktober vindt in Middelburg de achtste editie van de Nacht van de Nacht (N8vdN8) plaats. In de bin nenstad van Middelburg vinden verschillende prachtige voor stellingen plaats. De gemeente Middelburg steunt de N8vdN8 en roept daarom be drijven en burgers in de gemeente op om op zaterdag 28 oktober de reclame- en sierverlichting van hun gebouw(en) te doven. Meehelpen in of rond de N8vdN8 in Middelburg? Dat zou heel welkom zijn. Neem voor meer informatie contact op met info® nachtvandenachtmiddelburg.nl. Ideeën/tips/aanmeldingen/ voorstellingen/muziek/dans zijn natuurlijk ook van harte welkom. www.nachtvandenachtmiddelburg.nl Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van Middelburg Zuid op dinsdag 24 oktober van 10.00 tot 11.30 uur op het spreekuur terecht met vragen, klachten of suggesties over hun wijk. Het spreekuur wordt gehouden in het wijkcentrum Palet, aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreekuur te bezoeken.

de Faam | 2017 | | pagina 9