Brief aan een Zeeuw Lezing over passagiers schip de m.s. Kungsholm Extra intensieve bevochtiging voor zeer droge ogen Het weer wordt voorgelezen op olijke campings, bij barbecues of tussen het nieuws en de fileberichten. Internationale vogeltentoonstelling KOKEN MET YVON JASPERS 7 WOENSDAG 18 OKTOBER 2017 KEVIN VAN KALKEREN Beste Buys Ballot, Op zich niet zo lang geleden dat ik je schreef, maar ik kwam een artikel over je onlangs tegen in een krantenbijlage. Twee pagina's aan wapenfeiten en ver diensten, inclusief plechtig portret met een aantal onderscheidingen. Was ik al onder de indruk van je nalatenschap, ben ik dat nu nog meer. Via ommezwaaien in taal en astronomie uiteindelijk grondlegger van de internationale meteorologie worden is geen kleinigheid. De teksten lieten me even stilstaan bij iets wat wij als alledaags beschouwen: de ma nier van weer noteren en doorgeven. Die specifieke kaarten, met de lijnen voor drukgebieden en windrichtingen, dat moet natuurlijk ooit zijn afgesproken - hoe, daar sta je niet bij stil als je met een half oog het weerbericht bekijkt, en met je andere een post-journaal kopje koffie pro beert te zetten. Het weer is ook wat alledaags, voor velen van ARNEMUIDEN Vogelvereni ging Zanglust uit Arnemuiden houdt komend weekend al weer haar 32e Internationale Vogeltentoonstelling. Deze tentoonstelling wordt traditiegetrouw gehouden in het verenigingsgebouw De Arne, dat te vinden is aan de Rademacherstraat 32 in Arne muiden. De tentoonstelling is te bekij ken op donderdag 19 oktober van 19.30 tot 22.00 uur. Op vrij dag 20 oktober zijn de deuren open van 10.00 tot 22.00 uur; zaterdag 21 oktober is het pu bliek welkom van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn meer dan 1000 vogels te bewonderen. Ook is er een grote verkoop klas aanwezig. De toegang tot deze fraaie ex positie is geheel gratis. Veilinghuis Korendijk 7 Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Online Boeken- en prentenveiling Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.nl ons niet meer de cruciale fac tor voor hun werk of dag. Het weer wordt voorgelezen op olijke campings, bij barbecues of tussen het nieuws en de fi leberichten: het statige van uw portret straalt er niet van af. En toch: als ik dan dit week end berichten las over de cha os op de weg naar de kust door het plotselinge goede weer, denk ik 'zie je wel'. Dan is het weer heus niet alleen belangrijk voor de weermen sen, de badmeester, de boer en om bij collega's die je alleen per ongeluk tegenkomt toch iets te vertellen te hebben. Oktober is zo'n maand waarbij het niet meer oké is om over de vakanties te praten, en er is nog geen nieuwe in zicht. Dus morgen kunnén we nog over het weer. Maar overmorgen... Klagen over de vroege peper noten? Veiling loopt af op maandag 23 oktober vanaf 19.00 uur Tijdens de kijkdagen tevens taxatie van boeken, prenten en ansichtkaarten Kijkdagen: zaterdag 21 en maandag 23 oktober 10.00 -17.00 Korendijk 28 I 4331 HP I Middelburg Tel. 0118-750429 www.veiIinghuiskorendijk.nl Dagelijks droge tot zeer droge ogen hebben is vervelend, 27% van de Nederlanders heeft er wel eens last van. Weinig traanvocht kan de oorzaak zijn. Wat dan helpt is extra intensieve bevochtiging en verzachting van de ogen. En dat is precies waar A.Vogel Oogdruppels Extra Intensief met onder meer hyaluronan voor zorgen. Traanvocht vormt een bescher mend laagje over de ogen. Maar soms hebben de ogen weinig traanvocht, bijvoorbeeld door tv kijken, droge lucht, over gang, contactlenzen, medicatie, Sjogren of een oogoperatie* (zoals laseren of staar). Hierdoor kunnen de ogen zeer droog of branderig aanvoelen. Snel verzachtend, extra intensief bevochtigend A.Vogel Oogdruppels Extra Intensief bevat het natuur lijke ingrediënt hyaluronan. Bijzonder van hyaluronan is dat het vochtdeeltjes vast houdt en de traanfilm aanvult. A.Vogel Oogdruppels Extra Intensief bevat twee keer zo veel hyaluronan dan de 'gewone' A.Vogel Oogdruppels. Dit zorgt voor extra intensieve bevochtiging en verzachting. En helpt bij het behoud van voldoende traanvocht. Daar mee blijven zelfs zeer droge ogen aanhoudend comfortabel aanvoelen. 'Zonder conser veringsmiddelen, ook geschikt voor contactlensdragers' A.Vogel Oogdruppels Extra Intensief bevat geen conser veringsmiddelen en is ook geschikt voor gevoelige ogen en contacdensdragers. Na openen zijn de druppels nog zes maanden houdbaar. Oogdruppels droge ogen Oogdruppels t oeuhikt - 9 Verkrijgbaar bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. 'Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. *In overleg mei Won Jaspers - De keukentafel van het Noorden ISBN 978 90 488 3863 9 Nu tegen inlevering van deze bon geen 24,99 maar 19,99 In te leveren bij elke boekhandel, ook bij brunCJ en online! Kortingscode: 904-10247 Geldig van 7 okt t/m 29 okt 2017 90410247 VLISSINGEN - Op 18 oktober is het precies 65 jaar geleden dat het passagiersschip de m.s. Kungsholm van een van De Schelde scheepshellingen te water ging. Het zou het laatste passagiersschip worden dat bij De Schelde gebouwd is. Stichting Scheepsbouwge- schiedenis Vlissingen zoekt mensen die er bij waren of op andere manier betrokken wa ren bij dit schip. Dat kan zijn een kleine anekdote of een foto. Zo hebben we van Frede- rik Prins van Prins Glas een kort filmpje waarbij hij verteld hoe Prins de ramen voor dit schip leverde en een leuk kiekje van Vlissinger Tom Matze die samen met zijn nichtje Hanneke Lagendijk zit tend op de rand van de kade met het schip vereeuwigd werd. Modelbouwer Rinus Welle- man bouwde de Kungsholm in schaal 1:100,1.83 m. lang. Zo zijn het casco, de schoorste nen en enkele dekhuizen in middels gereed gekomen. Op donderdag 2 november om 19.30 uur houdt dr. Nico Guns voor de tweede keer zijn Kungsholm lezing. Dit keer in Museum Scheldewerf. Dan is ook zijn standaardwerk over dit schip te koop, laat Rinus Welleman zien hoe ver hij is met het modelschip en kun nen we genieten van privéfo- to's en andere herinneringen die mensen nog hebben over dit roemruchte passagiers schip. Herinneringen of foto's, (verplichte) aanmelding voor de lezing kunt u sturen naar: scheepsbouwgeschiedenis- vliss@gmail.com. Op de foto de Kungsholm, ge schilderd door Jan de Quelery. YVON JASPEBS Geldig van 7 okt t/m 29 okt 2017 In De keukentafel van het Noorden toont Yvon Jaspers haar passie voor de Scandinavische keuken. Een kookboek waar je dagelijks leven enorm van opknapt, vol maakbaar, betaalbaar, puur en vooral heerlijk eten. Geen haute cuisine, maar koken op open vuur, stoven, sudderen, vissen, paddenstoelen zoeken, vlierbloesem plukken én bakken. Van smushi tot smörrebröd, van kanelbullar tot kladdkaka. Vanaf nu geen dag meer zonder fika en nooit meer een winter zonder hygge.

de Faam | 2017 | | pagina 7