w /m 3 Knutselen met natuurlijke vondsten in de herfstvakantie De luxe van een prachtig verlicht plafond WIMECCr J- Oktoberlicht in Spaans jasje Collectanten gezocht ONVERWACHTE VOORDELEN VAN EEN VERNIEUWD PLAFOND Uitnodiging PLAFONDSHOW Plafonds Sierlijsten Verlichting 21 WOENSDAG 18 OKTOBER 2017 HERFST IN VEERE VEERE Kunsteducatie Wal cheren (KEW), de Zeeuwse Muziekschool en Delta Cultu reel verzorgen dit jaar voor de tweede keer Oktoberlicht Vee- re: een podium voor prachtige concerten en bijzondere ont moetingen met een educatief karakter. Zij hebben daarbij samenwerking gezocht met Tangelder Presenteert. Historisch Oktoberlicht Veere vindt plaats op verschillende, veelal historische plekken in het stadje Veere op 27, 28 en 29 oktober. Het centrale thema voor de editie van 2017 is Spanje: met flamenco, Spaan se Barok en klassieke muziek van De Falla, Albeniz en Gra- nados. Heel Veere Oktoberlicht Veere wordt dit jaar op vrijdag 27 oktober geo pend in de Kleine Kerk met een heel bijzonder concert van Zeeuws Kamerorkest TY en gi tarist Inti de Maet, onder steund door leerlingen van basisschool De Magdalon uit Veere. Zij hebben deelgeno men aan het muziekproject 'Heel Veere Speelt' en zullen een compositie ten gehore brengen welke speciaal voor Oktoberlicht Veere door de Zeeuw Albert-John Vervorst is gecomponeerd. Op zaterdag 28 oktober kan door het publiek worden deel genomen aan een tweetal workshops. Eén van flamen codanseres Irene Alvarez én een dubbele workshop fla mencogitaar van niemand minder dan Eric Vaarzon Mo rel. Zaterdagmiddag is de dansvoorstelling MUSA te zien. Een intrigerende voor stelling van gitariste Maria Marin en danseres Irene Alva rez. In de Campveerse Toren kunnen bezoekers Eric Vaar zon Morel persoonlijk ont moeten en met hem in ge sprek over verschillende thema's. Hij sluit de dag af met een prachtig concert in de Kleine Kerk. Intiem Op zondagmiddag zullen er op verrassende locaties intieme (huiskamer)concerten gege ven worden door verschillen de artiesten, waaronder: Julio Melio (fingerstyle-gitarist), Laura Landman (pianiste en Jong Zeeuws Talent), Katey Brooks (singer-songwriter) en Con Mucho Gusto (flamenco dansgroep). Oktoberlicht Vee re wordt op zondag afgesloten met het prachtige concert Canción y Danza van pianist Thomas Beijer en Lucas van Woerkom. Meer informatie over het project staat op www. oktoberlicht.nl; de kaartver koop gaat via de website www.zeeuwsepodia.nl Kinderen kunnen zelf een herfstdier knutselen bij de herfstkruitselclub. Tekst: Femke Vegt. Foto: Terra Maris. Het is weer herfstvakantie, en dus tijd om er met de kinderen op uit te trekken. Ook dit jaar organiseert Terra Maris weer leuke activiteiten zodat niemand zich hoeft te vervelen. OOSTKAPELLE - Je ruikt het vochtige mos, de bladeren verkleuren en vallen af, het gaat weer harder waaien... Het is herfst! Bij Terra Maris kun nen bezoekers met volle teu gen genieten van natuur en de Zeeuwse geschiedenis, zowel binnen als buiten. Een muse umbezoekje is een leuke va kantie-invulling voor jong en oud. Zoals ieder jaar is deze vakantie er weer van alles te zien en te beleven in het mu seum. Herfstknutsels Kinderen kunnen onder meer zelf papier leren maken van oud papierpulp. Dit is een ini tiatief van Schoon Zeeland. Ook kunnen ze een herfstdier knutselen met producten die ze vinden in het bos zoals kas tanjes, bladeren en takjes bij de herfstknutseldub. Tijdens de activiteit Zoldergeheimen kunnen bezoekers een kijkje nemen op de zolder van het museum. Jan Tuin vertelt on der meer over bijzonderheden van vogels en zoogdieren. In dit 'open depot' is van alles te zien wat jaren bewaard is ge bleven zoals opgezette dieren en fossiele botten. Zo komen ze de vakantie wel door! Voor meer informatie, activiteiten en actuele tentoonstellingen zie www. terramaris.nl. SEROOSKtRKE In de week van 6 tot en met 11 november is de collecte van Alzheimer Nederland. In Serooskerke gaan zo'n 12 collectanten de straat op om geld in te zamelen. Vo rig jaar heeft het Alzheimer Nederland aan aandacht niet ontbroken. Het geeft ons de kans om aan een groter publiek te vertellen over het belangrijke werk dat Alzheimer Nederland doet. En we hebben de steun van de Nederlandse bevolking hard nodig. Al zheimer Nederland werkt aan een oplossing voor de mentie, nu en in de toe komst. We werken aan een wereld waarin perspectief kan worden geboden, zelfs in de zwaarste omstandig heden. Waarin mantelzor- gers worden geholpen met hun zorg en zorgen, we meer aandacht hebben voor elkaar en waarin we steeds dementievriendelij- ker worden. De collecte week is een prachtig mo ment om hier bij stil te staan. We hopen natuurlijk op een zo hoog mogelijke opbrengst, zodat we nog meer ondersteuning kun nen bieden. Wilt u ook aanmelden als collectant, neem dan contact op met Marjanne Zwemer, w. zwemen@kpnplanet.nl Kent u de befaamde flexibele plafonds van Plameco al? Het is de ideale oplossing voor iedereen die vindt dat het huidige plafond niet meer bij het interieur past, ofte lelijk is ge worden door vochtplek- ken of scheuren. Het op maat gemaakte plafond kan eenvoudig worden voorzien van een uit gekiend verlichtingsplan en het geheel wordt bovendien zonder al te veel overlast in één dag aangebracht. Plameco is een ideale en duurzame oplossing, voor elke ruimte in huis. Natuur lijk voor de woonkamer of kantoorruimte, maar het unieke vochtbestendige en bacterie- en schimmel- werende materiaal maakt het plafond ook uitstekend geschikt voor toepassing in keuken of badkamer. Maatwerk van de vakman Elk plafond wordt op maat gemaakt en volgens afspraak in één dag als een strak geheel gemon teerd. Zonder hak- en breekwerk, want het wordt vlak onder het bestaande plafond gemonteerd. De bestaande verlichting kan daar prima zijn plek in vinden, maar er kan ook gekozen worden voor in- bouwverlichting, halogeen of led. Of wat te denken van een ronde wentelring of vierkant, met kristallen of Swarovski-spots. Naar wens is alles zelfs op afstand bedienbaar. Meer voordelen Daarnaast heeft een plafond van Plameco nog veel meer voordelen: het materiaal is geschikt voor gebruik in natte ruimtes, zoals badkamers of keukens, de plafonds zijn gemakkelijk schoon te houden en zijn goed bestand tegen droogte, kou en wamte. Een Plameco-plafond heeft een isolerende werking en zorgt voor akoestische op timalisatie, zodat u geen last meer heeft van galm of echo's. Informeer vrijblijvend bij uw Plameco-adviseur naar de vele mogelijk heden. Bijvoorbeeld aanstaande vrijdag en zaterdag (20 21 oktober): Plameco Plafonds Van Gilst nodigt u uit om eens een kijkje te komen nemen in onze showroom aan de Columbusweg 3 in Goes. Tel. 0113-270000 www.plameco.nl/goes De koffie staat voor u klaar! Wat betreft kleur, struc tuur, randafwerkingen en ornamenten is er ook keus uit onnoemelijk veel mogelijkheden. Zelfs een foto op het plafond is mo gelijk. Met recht geldt dat Benno van Gilst voorziet u Plameco voor elke smaak graag van advies en stijl een plafond heeft. Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Vrijdag 20 oktober van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 21 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. •"Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt.

de Faam | 2017 | | pagina 21