Open Dag bij Amels Welkom Sbttetklacuv! yiU-u ch rijven Koud* ?rk( adore.nl/sinterhlaas Vier /Vlahi3 Me feestdagen bij Duisternis in Westkapelle WOENSDAG 18 OKTOBER 2017 De Faam Ja "La sSIN "Het wordt steeds drukker tijdens het evenement dat wij eens in de twee jaar houden", zegt hoofd productie Bert Beckers. "Het is een unieke gelegen heid om te laten zien wat wij doen. Bovendien doen 30 on deraannemers mee. Ze kun nen over hun eigen discipline uitleg geven. Dat wij er samen met de onderaannemers zijn, is het leukste voor de bezoe kers. "Tijdens de open dag zien de gasten de jachten van een paar meter afstand." Zo dichtbij kunnen de mensen niet vaak komen. Er zijn de monstraties, een brug-simu- lator, kinderactiviteiten, cate ring en veel uitleg. Verder zijn er films over jachten die in de vaart zijn. Beckers: "Het is in- teressanf voor mensen die kiezen voor techniek, geïnte resseerden in jachten, mensen die voorheen op deze locatie werkten en voor hen die een leuk dagje uit willen." Bert Be ckers van de Vlissingse scheepswerf Amels loopt de route die de bezoekers aan de open dag zaterdag 21 oktober vanaf 10.00 uur ook mogen volgen. En vertelt wat ze kun nen aantreffen. De ideale ma nier om van dichtbij te zien wat er zoal gebeurt in de Vlis singse jachtwerf. De wande ling gaat door de loodsen waar de schepen liggen,... Lees verder op bladzijde 23 3 REDDERS GEZOCHT 5 LEUNTJE EN MERIEN 6 CONCERT DE BUREN 7 BRIEF AAN ZEEUW 21 KNUTSELEN MIDDELBUR Afgelopen weekend trok de eerste editie van de Tacx Classic door Zeeland. Het prachtige Neeltje Jans vulde zich met bijna 1000 fanatieke toerwielrenners voor de afsluiter van het wielerseizoen. De temperatuur was erg aangenaam en de sfeer zat er goed in. De combinatie van zon en een lichte zee wind zorgden voor een mooie wielertocht. De deelnemers kon- Redactie: Edisonweg 37e, 4382 NV Vlissingen 0 088 - 013 69 20 0redactie.faam@persgroep.nl www.de-faam.nl DeFaamWalcheren @de_faam den kiezen voor drie routes: 30 km, 75 km of 130 km. Nadat om 15.00 uur alle deelnemers gefinisht waren, was het de beurt aan de profs. Op de Dam in Middelburg snapte Ricardo Kievit de rij ders met zijn camera. Deze en meer van zijn foto's staan in een reportage op onze website, www.de-faam.nl FOTO: RICARDO KIEVIT Publiceer uw eigen club- of buurtactivitei- ten zelf op onze website www.de-faam.nl Een nieuw plafond] in één dag! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) Hardglazen deuren HR" isolatieglas. Douchecabines Glas-in-lood Spiegels jjjj&ÉËH| Bezoek onze schitterende shown Glashandel MELIESTE Het kan pret tig zijn om over uw leven te schrijven en de waarde te ont dekken van de dingen die u heeft beleefd. Door eenvoudi ge oefeningen en aan de hand van thema's, zoals bijvoor beeld uw schooltijd en oude foto's, leren cursisten herinne- ringen op te halen en deze op te schrijven. De cursus start vrijdag 27 oktober en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Cursus plaats is Willibrord, Bachten- steene 14 in Middelburg. Aanmelden via WVO-zorg, sa- menopstap@wvozorg.nl of via 0118-448329. www.rnellesteglas.nl Kom en ontmoet de Sint tijdens onzfbmnctiesi KOUDEKERKE Koudekerke kent een brede waaier van en thousiaste clubs en andere or ganisaties. Daar is het dorp trots op. Zonder de eigen identiteit van die clubs aan te tasten, wil de stichting Koude kerke Samen bruggen bou wen tussen deze organisaties. 27 oktober houdt deze stich ting de officiële aftrap van Koudekerke Samen. Die avond wordt vertelt wie de mensen achter de stichting zijn, hoe zij de missie gaan aanpakken en wat het dorp hier aan heeft. Tijdens deze bijeenkomst is iedere geïnteresseerde wel kom om kennis te maken met de stichting en haar missie. De bijeenkomst is vrijdag 27 okto ber van 20.00 tot 22.00 uur in De Sprong, Biggekerksestraat 2, Koudekerke. Meer informatie over de stichting en diens doelstellin gen op op www.koudeker- kesamen.nl Woensdag 25 oktober tot en met 5 no vember is de 23e Week van Het Zeeuwse boek plaats. Volop aandacht voor alle mooie Zeeuwse boeken. Bij aankoop van 15 euro aan boeken ontvangt iedere klant bij de Zeeuwse boek handel gratis het Geschenk van de week van het Zeeuwse boek, geschreven door Freek de Jonge. Freek treedt deze week op in di verse Zeeuwse boekhandels en theaters. WESTKAPELLE Op zaterdag 28 oktober is het weer Nacht van de Nacht. Deze avond wordt er veel georganiseerd in Westkapelle. Zo is er een lam pionoptocht en zijn beide vuurtorens geopend. Vroeger was de nacht nog donker, te genwoordig is de nacht in de grote steden bijna een verlen ging van de dag vanwege alle verlichting. Maar hier op de westpunt van Walcheren heeft de lichtvervuiling nog niet zo erg toegeslagen. Op zaterdag 28 oktober starten de Nacht van de Nacht om 19.30 uur met een lampionoptocht met muziek vanaf de Markt. Aansluitend is het mogelijk vuurtoren 't Hoge Licht te be klimmen. Op het hoogste punt van Westkapelle zie je hoe Westkapelle en omgeving er 's avonds laat uitziet. In de toren zelf is het donker, dus oppassen met het naar boven lopen. Ook het IJzeren To rentje is geopend. Beide to rens zijn open van 20.00 tot 23.45 our. Dineren De Zeezot, Kasteel van Bata via, De Tijd en De Westkaap hebben kaarslichtdiners.

de Faam | 2017 | | pagina 1