Door de lens van Dert ffiffflRinn Darts toernooi in Middelburg Nieuwe verhalenbundel Lezing kleur in de tuin Nieuwbouw is gestart Workshop kleien Outdoor in de duinen Ontdek de schatten Van pulp tot papier Knutselen in de vakantie Wijnproeverij in Middelburg Storm in de tent Moens voert lijst SGP aan 29 WOENSDAG 11 OKTOBER 2017 KORTE BERICH' MIDDELBURG - In Middelburg vindt 15 oktober het Middel- burg8oo Darts Toernooi plaats. Dat staat volledig in het teken van 800 jaar stadsrech ten van de Zeeuwse hoofd stad. Om die reden telt de or ganisatie van het toernooi af vanaf 800. Er wordt gespeeld in teams van twee. Er kunnen twintig goede darters (bv. wedstrijdspelers) meedoen, en twintig enthousiastelin gen. Deze worden na inschrij ving willekeurig in teams in gedeeld. Er wordt gespeeld op vijf borden tegelijk. In de voorronden hoeft niet dubbel te worden uitgegooid, in de finale wel. Startdinic van Ka rin Krappen Karin vertelt het verhaal van haarzelf, terwijl ze aan het dartbord staat. Hoe ze op Lakeside terecht kwam en hoe haar dat gelukt is. Intus sen trakteert ze ons op de fijne kneepjes van het vak en wat 'goed trainen' betekent. In schrijven kan via middel- burg8oo.com. MIDDELBURG - De eerste week van oktober verscheen bij Uitgeverij Liverse (Dor drecht) de verhalenbundel Echografie, een nieuwe titel van Gert 81 Jan Kuipers. Echo grafie verhaalt de tragikomi sche lotgevallen van twee broers en personen in hun omgeving. De broers groeien op in Zeeuws-Vlaanderen en Middelburg in een disfunctio neel gezin, en belanden al snel aan de relatieve zelfkant. Toch ontbreekt het hen niet aan initiatief en rijke ideeën. Komt het ooit goed? Enkele hints en flash-forwards lijken verschillende richtingen aan te geven. Echografie is een co ming of age-roman in verha len, waaruit maar één ding te leren valt: we leren het eigen- lijk nooit. Gert en Jan Kuipers publiceerden gezamenlijk Het spel om de Regendanser (Ver schijnsel, 2007), Hannelore. Kind van een Duitse moeder in oorlogstijd 1940-1947 (Den Boer/De Ruiter, 2010) en tien tallen verhalen. Samen won nen ze de King Kong Award voor het beste Nederlandstali ge fantastische verhaal. Gert Kuipers maakte daarnaast (kunstenaars)websites en di- gitale grafiek. Hij was initiator van de absurdistische web krant Breezandsche Courant en regisseur van Breezand sche berichten (CTV 2013, m.m.v. Theo Raats en broer Jan). Jan J.B. Kuipers publi ceerde tot dusver meer dan 65 boeken, zowel non-fictie als fictie voor volwassenen en kinderen. Zijn meest recente n titel is de publieksbiografie Willem III. SEROOSKERKE - ledereen be leeft kleur anders, dat zegt iets over de persoon en het zegt iets over de kleur. Factoren die daar een rol in spelen, komen aan de orde, evenals de eigen schappen en effecten van kleuren. Maar het is ook een heel praktisch verhaal, met veel aandacht voor beplan ting. Niet alleen éénjarige en vaste planten, maar ook bol len, rozen en bomen komen aan bod. Behalve een be schrijving hoor je handige tips voor de verzorging en doe je ideeën op om in je eigen tuin aan de slag te gaan. De lezing wordt gegeven door martje van den Bosch, eigenaresse van de tuinen van Demen. Or ganisatie door Groei 81 Bloei Walcheren Locatie: Vereni gingsgebouw de Zandput, Zandput 5, Serooskerke. Don derdag 17 oktober om half acht. Meer info: www.walche- ren.groei.nl. ARNEMUIDEN Op de plaats waar bijna tien jaar geleden een felle brand met zeer tragi sche gevolgen het Chinese restaurant aan de Noordstraat in Arnemuiden totaal ver woestte, is gestart met de bouw van zes appartementen. Bij de brand kwamen vier kin deren van de eigenaar om. Op 2 oktober werd de boorinstal latie opgesteld op het bouw terrein. MIDDELBURG - Claudine Ho remans van De Sleutel biedt een kinderworkshop kleien aan in de herfstvakantie. Een gezellig middag in de potten bakkerij 'Aardewerk' in de Zusterstraat 6c in Middelburg. Kinderen gaan aan de slag met het maken van een mas ker van klei. Tussendoor is er een pauze met wat drinken en lekkers. Vervolgens gaan de kinderen het masker schilde ren. Na afloop worden alle kunstwerken gedroogd en ge bakken. Na twee weken kun nen de werken worden opge haald. Woensdag 18 oktober van twee uur tot kwart voor vier. Kosten 15 euro inclusief materiaal. Opgeven kan via tel. 06-36562472 of via de con tactpagina van de website www.desleutel.net. OOSTKAPELLE Outdoor Event 'Nature Trail' bij Terra Maris op maandag 16, dinsdag 17, woensdag 18 en donderdag 19 oktober tussen 12.00 en 16.00 uur tijdens een bezoek aan Terra Maris in Oostkapel- le. Door outdoor-sportbedrijf Nature Trail worden een aan tal outdoor elementen aange boden in de landschapstuin. Deelnemers ervaren de duik vlucht van een slechtvalk met de tokkelbaan en klimmen behendig als een hermelijn via het touwparcours. Schie ten met pijl en boog en bak ken een broodje boven een vuurtje. Een actieve en uitda gende middag. OOSTKAPELLE - Op maandag 16, dinsdag 17, donderdag 19 en vrijdag 20 oktober kunnen be zoekers de verborgen schatten van Terra Maris in Oostkapelle bewonderen. Een gids neemt de bezoekers mee naar het 'Open depot' op de zolder van het museum en vertelt daar alle bijzonderheden over de vogels, zoogdieren en andere objecten die daar te zien zijn. De rondleidingen starten om 13.00 uur, 14.00 uur en 15.00 uur. Vooraf reserveren is niet nodig. OOSTKAPELLE - Op vrijdag 20 oktober a.s. is tussen 14.00- 16.00 uur het activiteitenteam van Schoon Zeeland op Terra Maris en organiseert de activi teit 'Van pulp tot papier'. Deel name: entree museum. Reser veren: niet nodig. Het belang van het recyclen van papier en ook andere spullen wordt uit gelegd. Honderden jaren gele den is men er achter gekomen datje van bomen papier kunt maken. Maar we moeten zui nig zijn op onze bomen en niet te veel kappen. Je leert hoe je zelf papier kunt recy clen van oud papier. OOSTKAPELLE - Tijdens de herfstvakantie kunnen kinde ren bij een bezoek aan Terra Maris, museum voor natuur en landschap in Oostkapelle, van maandag 16 tot en met donderdag 19 oktober tussen 12.00-15.30 uur meedoen met de Herfst-knutseldub. Deel name: entree museum. Reser veren: niet nodig. Met natuur lijke materialen, zoals bladeren, kastanjes en andere materialen die je in de herfst in het bos op de grond vindt, mogen kinderen een dier knutselen. Ze leren ook meer over de natuurlijke materialen en hoe je die kunt gebruiken. MIDDELBURG - In de wijnkel der van 't Vliegendt Hert op de Dam vindt zondag 15 oktober JMhBSI Claudine Horemans van De Sleutel in Middelburg start woensdag 18 oktober met een kinderworkshop kleien. een proeverij plaats van wijn en chocolade. De middag wordt georganiseerd door De Smaek van Zeêland in samen werking met wijnkoperij 't Vliegendt Hert en het Ministe rie van Chocolade en Culinaire Zaken. Bezoekers krijgen vijf wijnen en vijf soorten choco lade voorgeschoteld. Zoals de bekende combintie Banyul met pure chocolade. De mid dag begint met een introduc tie over Middelburg als wijn en chocoladestad. De twee producten hebben een eeu wenlange geschiedenis. Een boeiende en smaekvolle reis door de werelden van wijn en chocolade. Tijdstip: 14.00 -15.30 uur. Aanmelden via info@middelburgwijnfestival. nl. MIDDELBURG - Vrijdag avond 20 oktober presenteert de stichting HRIEPS het program ma voor de 24e editie van Mu ziekfestival HRIEPS Storm in de Tent HRIEPS 2018. Op deze avond zal het volledige pro- gramma gepresenteerd wor den, bestaande uit meer dan 40 bands verdeeld over 7 po dia en 5 feesttenten. Tijdens deze PRE-Party geven Wood works, Suicide Chicken, Rai ders of the lost rock en Motel- lica een optreden. Ook start die avond de verkoop van kaarten. Kaarten voor 20 okto ber zijn verkrijgbaar bij BD-Store in Middelburg. Meer info: hrieps.nl. MIDDELBURG - De 49-jarige Paul Moens is in maart lijst trekker voor de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) in Middelburg. In juli van dit jaar kocht de gemeente Vlissingen de beroemde fotocollectie van de Vlissingse fotogra fenfamilie Dert aan voor het Gemeentearchief Vlissingen. Uit deze 130.000 negatieven is nu een keuze gemaakt, die het Zeeuws Maritiem MuZeeum exposeert onder De Schelde door de lens van Dert. Met 'De Schelde' in de kop wordt niet gedoeld op de rivier Westerschelde, maar uiteraard op de beroemde scheepswerf die decennialang het beeld van de Vlissingse binnenstad bepaalde. Prachtige zwartwit-afdrukken, vakkundig afgedrukt van groot formaat of middenformaat negatieven, geven een beeld van deze werf en de mensen die er werkten. Stoere mannen met spieren als scheepstrossen, maar ook de dames en heren bestuurders, strak in het pak bij de tewaterlatingen. Voor velen zal deze tentoonstelling een feest der herkenning zijn. De expositie loopt van 14 oktober tot en met 2 april 2018. FOTO: COLLECTIE DERT GEMEENTEARCHIEF VLISSINGEN

de Faam | 2017 | | pagina 29