S™™ Keuze uit meer dan honderd wijnen Kidsworkshops Gouden IBJF-plak voor Verberkmoes in Berlijn Verzengend in reprise Boekenmarkt Koudekerke 15 WOENSDAG 11 OKTOBER 2017 MIDDELBURG - Middelburg vormde van de dertiende tot de zestiende eeuw de belang rijkste handelsplaats voor wijn uit tal van Europese landen, waaronder Frankrijk, Spanje en Italië. Maar ook na de zes tiende eeuw speelde wijn een belangrijke rol in de geschie denis van Middelburg. Zo wa ren er diverse bekende wijn handelaren en firma's als Van der Poest Clement, Hendrik Brouwer en Waterlander Stoppelaar. Wist u dat er in de monumentale binnenstad van SMAEKVOLLE PROEVERIJ VAN WIJN EN CHOCOLADE Middelburg meer dan hon derdvijftig monumentenna men en straten zijn die herin neren aan het wijnverleden? Tijdens het Middelburgse wijnfestival kunt u meèr te weten komen over namen als La Rochelle, Petauw Oxhooft, De Bajoene, Rouaanse Kaai en de Pijpstraat. Wijnproeverij Het wijnfestival wordt op 12 oktober geopend met een bij zondere historische wijnproe verij. Het publiek maakt als het ware een tijdreis door de wijnhistorie en tal van landen. De wijnreis begint met het proeven van wijn die een ode is aan de oorsprong van de wijncultuur: Georgië en de Kaukasus. En wie wil proeven wat voor wijn de Romeinen dronken, kan nippen aan hun Grand Cru. Andere wijnsoor ten, wijnlanden en tijdperio- des zijn de Duitse Rijnwijn van de Middeleeuwen en de wijn die veelvuldig naar Middel burg kwam aan het eind van de Middeleeuwen: Clairet. Vi- nologe en historicus Mariëlla Beukers vertelt bij elke wijn de oorsprong en het verhaal. Historische wandelingen Zaterdagmiddag 14 oktober verzorgen Ed de Graaf, ex-wet- houder, bouwkundige en on derzoeker en Gerard van Ke ken van de Smaek van Zeeland drie unieke historische wan delingen langs plaatsen die van betekenis zijn voor Mid delburg als wijnstad. De wan delingen vertrekken vanuit de wijnkelder van 't Vliegendt Hert, waar vroeger de tonnen binnenrolden Wijn en chocolade Wist u dat wijn geweldig ge combineerd kan worden met chocolade? Op zondag 15 okto ber kunt u dit ervaren tijdens een smaekvolle proeverij van Wijnliefhebbers kunnen komend weekend hun hart ophalen in Middelburg. FOTO: GERARD VAN KEKEN wijn en chocolade in de wijn kelder van Wijnkoperij 't Vlie gendt Hert op de Dam. Op deze zondagmiddag kunt u proeven en genieten van vijf verrassende en interessante smaakcombinaties. Vijf bij zondere wijnen en vijf heerlij ke chocolades, zoals de be kende combinatie van Banyul met pure chocolade. Aanmelden Voor de meeste evenementen is aanmelden verplicht. Hier over vindt u meer informatie op de website: middelburgwijnfestival.nl KOUDEKERKE - Tijdens de herfstvakantie organiseert In- tratuin Koudekerke verschil lende workshops speciaal voor kinderen. Dat begint woensdagmiddag 18 oktober met een workshops feestslin- gers voor vogels maken. Kin deren gaan aan de slag met dennenappels, rozijnen, ap pelschijven en pinda's en han gen die thuis in de boom. Pompoen Donderdag 19 oktober kunnen kinderen een spaarpot maken van terracotta en op vrijdag staat het maken van herfst- Tijdens de Nationale Archeologiedagen 2017 op 13, 14 en 15 oktober duiken we in Zeeland 'onder gronds': op verschillende lo caties in Zeeland wordt door middel van vondsten en rou- bloemstukjes op het program ma. Een week later, op 25 ok tober is het mogelijk om een pompoen te beschilderen in de stijl van halloween. Opgeven voor de workshops kan bij de servicebalie van In- tratuin of de website. Kosten 2,50 euro inclusief limonade en wat lekkers. Kussens schilderen Ook voor volwassenen zijn er deze maand bij Intratuin workshops. Zoals zaterdag 14 oktober. Die dag is het moge lijks kussens een botanische look te geven met textielverf tes aandacht gegeven aan archeologie. In Terra Maris zijn pop-uplezingen over vliedbergen, in Kloetinge vindt in en rond de Geertes- kerk een heus archeologie- festival plaats, met rondwan- 1^4 delingen, bijzondere vondsten uit Kloetinge en kinderworkshops. Loop mee met gemeentearchivaris Frank de Klerk en ontdek al les over de vondsten. Meer info: zeeuwseankers.nl. en grote bladeren als sjabloon. De workshop is op inschrijving en kost 10 euro inclusief twee kussenhoezen, een drankje en wat lekkers. Herfst In het tuincentrum staat alles in het teken van de herfst. "We hebben nieuwe plant/pot combinaties, sfeervolle licht- makers en heel veel leuke in terieurspullen in de nieuwste kleuren, dessins en vormen en we laten natuurlijk zien hoe dit allemaal leuk gecombi neerd kan worden met plan ten", zegt een woordvoerster. MIDDELBURG - Vanuit de wijnkelder van wijnkoperij 't Vliegend Hert worden op zaterdag 14 oktober drie exclusieve historische wijnwandelingen gehouden. Onder leiding van Ed de Graaf loopt u langs tal van monumenten die herinneren aan het wijnverleden van Middelburg. Aanmelden via info@middelburgwijnfestival.nl KOUDEKERKS In Het Blauwe Hof aan de Bree- weg in Koudekerke wordt op zaterdag 14 en zondag 15 oktober een overdekte boeken- en brocantemarkt gehouden. Door particulie ren worden boeken en bro- cante aangeboden, in vele soorten, maten en prijzen. Een groot deel van het aan bod bestaat uit boeken over Zeeland, atlassen, an sichtkaarten, kinderboe ken, strips, maritieme za ken en antiek. Maar ook romans en thrillers. Open van tien tot vier uur. VLISSINGEN - Afgelopen za terdag heeft Andrea Verberk moes van team Happyfitness goud gewonnen op IBJJF toer nooi German Open. IBJJF is wereldwijd de grootste Brazi lian Ju-jitsu organisatie ter wereld en organiseert in een groot aantal landen toernooi en. Andrea deed mee in de klasse blue belt adult -69 kg. De wedstrijd begon goed, maar ze kwam daarna toch in de problemen. Uiteindelijk herpakte ze zich en won met een gestrekte armklem. MIDDELBURG Bright Light viert zijn 10 jarig-jubileum en geeft 14 oktober een Gospel concert in het Leger des Heils, het Zwin 1 in Middelburg. Zij zingen muziek uit de jaren 60 en brengen al tien jaar Swin gende Gospels. Toegang gra tis. Aanvang 14.30 uur. VLISSINGEN - De solovoor stelling Verzengend van Wil lem producties gaat in reprise. Na een succesvolle serie van 23 voorstellingen in 2015-2016 worden er twee openbare voorstellingen gespeeld in Middelburg en Vlissingen. Deze solo(huiskamer)voor- stelling blijft op de rol staan om te spelen en te boeken. Naast de openbare voorstel lingen is er veel belangstelling voor besloten voorstellingen in en buiten Zeeland. De voor stelling worden gespeeld in huiskamers, galeries en kleine ruimtes met een capaciteit van minimaal 10 en maximaal 40 bezoekers. Regie en dra maturgie is in handen van Willem Huijbreghs. Het stuk wordt gespeeld door Barbara Kouwijzer. In Verzengend be leven we het laatste levensuur van Jeanne Hébuterne. Jeanne Hébuterne was de laatste ge liefde van de schilder Amadeo Modigliani: zijn muze, model, moeder van zijn dochter en een nog ongeboren kind. Zon dag 5 november 2017 in Bras serie Loskade 45, Middelburg. Aanvang 15.00 uur. Er zijn 30 kaarten beschikbaar. Kaartver koop via: facebook.com/loska- de45. Donderdag 23 november in De Spoetnik, Oude Markt 41, Vlissingen. Aanvang: 20.30 uur. Wijnfestival in Middelburg Wijnliefhebbers kunnen komend weekend hun hart ophalen in Middelburg. De Smaek van Zeeland verzorgt van 12 tot en met 15 oktober het tweede Middelburgse Wijnfestival. U kunt niet alleen aansluiten bij de historische wijnproeverij, maar er zijn dit weekend nog tal van andere bijzondere eve nementen in onze Zeeuwse hoofdstad zoals een historische wijnwandelingen door de stad, een wijnproeverij van wijn en chocola en een, mede door UCR georganiseerd, symposion over de wijnhandel in Nederland en Middelburg.

de Faam | 2017 | | pagina 15