V Het woord aan raadslid Willemien Treurniet Wijktafels in oktober Toekomst uitvoering Jeugdwet en WMO in Middelburg Middelburg huisvest alle vergunninghouders w Verrassingsactie rond de Dag van de Mantelzorg MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Bezoekadres: Internet: www.middelburg.nl Kanaalweg 3 Twitter: ©Gem Middelburg 4337 PA Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Postadres: Openingstijden stadskantoor: Postbus 6000 Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur 4330 LA Middelburg Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Hoe staan we ervoor met fietsvriendelijk Middelburg? Afgelopen zomer was het soms zoeken naar een plekje voor de fiets. Een teken dat mensen graag naar Middelburg fietsen'. Het is wenselijk dat er meer fietsparkeerplekken komen op de juiste plaatsen. Dat laatste is een puntje. Op het Walplein staan veel fietsenbeugels Leeg. Ligt deze locatie onvoldoende op de fietsroute? Gezien de financiën van de gemeente Middelburg, moeten we voorlopig waarschijnlijk genoegen nemen met de huidige fietsparkeerplekken. De fietssituatie bij Albert Heijn is aangepast. Duurde even maar dan heb je wat. Tsja, wat heb je dan: "Gladde stenen als het regent" en "te weinig fietsbeugels die ook nog eens ver weg staan om met i w. Foto: Fotografien boodschappen te sjouwen." Jammer omdat de Fietsersbond in het voorstadium al aangaf dat dit niet de ideale situatie leek. Fietsvriendelijk? Op aanbeveling van de ChristenUnie is de fietsoversteekplaats op de Laan der Verenigde Naties ter hoogte van de Laurens Stommesweg aangepast. Fietsvriendelijk! Middelburg verwijdert op advies van de Fietsersbond overbodige fietspaaltjes. Fietsvriendelijk! Bij de Merwedestraat daarentegen, zijn betonblokken geplaatst om auto's te weren. Fietspaaltjes weg, betonblokken erbij. Fietsvriendelijk? De ChristenUnie zal erop toe blijven zien dat de uitwerking van fietsbeleid vriendelijk is. Heeft u punten die fietsvriendelijker kunnen, we horen het graag! Hartelijke groet, Willemien Treurniet ChristenUnie watreurnietcu@gmail.com Porthos is op 1 januari 2015 van start gegaan als het centrale loket voor toegang tot zorg en ondersteuning op Walcheren. De Middelburgse gemeenteraad besloot dit voorjaar om een versnelde doorontwikkeling in te zetten en de taken op het gebied van de WMO en Jeugdhulp anders te organiseren. De raad wil dat er meer ruimte komt voor de zorgprofessionals en dat er meer aandacht is voor preventie en monitoring. Na overleg met onder meer zorgprofessionals ligt er nu een concreet voorstel dat het Middelburgse college van B&W aan de gemeenteraad voorlegt. Die neemt hierover op 23 oktober 2017 een besluit. Ondersteuningsplan Waar voorheen Porthos de verantwoordelijkheid had voor het gehele toegangsproces, gaat zij nu de verantwoordelijkheden delen met zorgprofessionals. De zorgprofessionals gaan over de inhoud van de zorg. De inwoner maakt het ondersteuningsplan waar de zorgen, wensen, behoeften en oplossingen in staan. De zorgprofessional helpt hierbij en bepaalt straks in overleg met de inwoner welke zorg wordt ingezet. Bereikbaarheid en toegang tot zorg Porthos blijft het advies- en informatieknooppunt waar inwoners en zorgprofessionals elkaar gemakkelijk weten te vinden en terecht kunnen voor informatie over zorg, welzijn en opgroeien. Inwoners kunnen c ook meteen terecht bij de zorgprofessionals die straks per wijk meer herkenbaar zullen zijn. Porthos geeft in de nieuwe situatie nog steeds de beschikking af en blijft de organisatie waar inwoners bezwaar kunnen maken. Preventie door opzetten wijknetwerken De gemeente Middelburg wil zogenaamde wijknetwerken ontwikkelen waar actieve bewoners en vertegenwoordigers van bijvoorbeeld scholen, verenigingen, kerken en enkele zorgprofessionals elkaar beter leren kennen en elkaar gemakkelijk weten te vinden. Door de wijk beter te kennen en te weten wat er speelt, worden problemen rondom personen sneller gesignaleerd en vrijwillige inzet en ondersteuning vlotter De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 4 oktober. Op maandag 9 oktober vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 10 oktober. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 23 oktober. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. ingezet, vergelijkbaar met het Veerse netwerkberaad. 2018 overgangsjaar Het jaar 2018 wordt benut om stapsgewijs en met allerlei experimenten een zorgvuldige overgang te maken. Zo dragen bijvoorbeeld professionals van Porthos hun kennis over aan de zorgprofessionals, worden de wijknetwerken opgebouwd en wordt gekeken hoe er slim en gericht kan worden gemonitord. Samenwerking Walchers Het uitgangspunt van de gemeente Middelburg is altijd geweest om waar mogelijk Walchers te blijven samenwerken. Het besluit van de Vlissingse raad en daarmee de oproep aan de gemeenten Veere en Middelburg om opnieuw om de tafel te gaan om een gezamenlijke koers uit te stippelen omarmt het Middelburgse college dan ook en zal zij voorleggen aan de raad die hierover een besluit neemt. Op 4 oktober wordt dit voorstel besproken in de commissie Maatschappelijke Zaken; op 23 oktober neemt de raad een besluit. Kom naar de wijktafels! De najaarsronde gaat begin oktober weer van start. Op dinsdag 3 oktober is er in het Van Cittershof de dorpstafel Sint Laurens. Woensdag 11 oktober wordt de wijktafel Dauwendaele gehouden in Hof Mondriaan (voormalig Rustenburg). De wijktafel Stromenwijk/t Zand is op dinsdag 24 oktober in De Vergulde Baars. De bijeenkomsten in Sint Laurens en Dauwendaele starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel Stromenwijk/t Zand begint al om 19.30 uur, met inloop vanaf 19.00 uur. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. Waar de gemeente Middelburg het jaar 2017 inging met een achterstand in het huisvesten van vergunninghouders en zij bovendien voor dat jaar weer een flinke taakstelling kreeg opgelegd van het Rijk, is het gelukt om al deze 117 mensen te huisvesten. "Ik ben er trots op dat deze asielzoekers met een verblijfsvergunning in onze gemeente woonruimte hebben gevonden en dat we deze opgave al op 11 september hebben bereikt," vertelt wethouder Chris Dekker met trots. "We hebben een achterstand omgezet in een voorsprong. Dit komt door een goede samenwerking met het COA, Woongoed, Woningbouwvereniging Arnemuiden, Villex en Vluchtelingenwerk. Samen hebben we hier hard aan gewerkt en met succes." Naar verwachting worden er de komende maanden nog enkele tientallen mensen gehuisvest door gezinshereniging en op verzoek van het COA waardoor de gemeente al een deel van haar taakstelling van 2018 invult. Elk jaar worden op de Dag van de Mantelzorg (10 november) mantelzorgers uit het hele land in het zonnetje gezet, als bedankje voor de zorg die ze verlenen voor iemand uit hun omgeving. Manteling organiseert een verrassingsactie voor mantelzorgers die op Walcheren wonen. Mantelzorgers die door iemand uit hun omgeving zijn aangemeld, krijgen rond de Dag van de Mantelzorg een leuke attentie thuisbezorgd. Mantelzorgers kunnen zichzelf ook aanmelden. De verrassing is iets waar iedereen, jong of oud, man of vrouw iets leuks mee kan doen. Kent u een mantelzorger in uw omgeving die een schouderklopje verdient? Geef hem of haar dan snel op. Aanmelden kan tot en met 31 oktober per telefoon: 0118- 55 35 30 of via het aanmeldformulier op website www. mantelingwalcheren.nl. OFFICIËLE PUBLICATIES op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde amgevingsvïrgunningen De Aanloop 7, langeviele 26, Noordweg 330 B, Prins Bemhardslroal 17, Segeersstroat 10, Spanjaardstoall.h.v. 64,66 en 68, Zusterstaat 48 Verleende omgevmgsvergunnmgen Tutfkaai 3, Uijterschootweg 16 Kennisgeving ontwerpbeschikking tangeweg 1 (Nieuw- en Sint joosland) Verleende explortatievergunning Muidenweg 3 A (Arnemuiden) Verleende uitgebreide omgewngsverymning Wrletschap Scheldeslromen Kennisgeving opgraving onMiddefcurgten noorden van de rotonde die de Wfalcheisevreg verbindt mei de laan der \feenigde Noties, fel zuiden van het plangebied ligt de woonwijk Griffioen. Aan de westzijde m woningen Gewfdgde vaststelling bestemmingsplan 'III,- ..I. tij. IAI..I. InneiMimrV monaxorgpraKTt|K waicnerseweg h het kader van atlfel 3.8 van de ruimtelijke ordening (VWo) en artikel 3:42 von de Algemene V& Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij bestó van 18 september 2017 hel bestemmingsplan 'Mondzotgpraklijk Gewaagde vaststelling Bij de vaststelling is ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan in het bestemmingsplan de volgende wijziging doorgevoerd: Aan de noordzijde van de bestemming'Maatschappelijk', ter plaatse van d groen - groenvoorziening zijn ui Teriraage Hel vaslgestekk lat en met 14 november 2017 voor een ieder ter inzage het stadskantoor aan de Kanactag 3 ook urg. nl onder wonen en (verjbouweh bePemmingsplannen plannen in procedure. Doomaast is het bestemmingsplan tijdig zijn zi lie aantoont dat hij redeli^erwijs niet in start is geneest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. légen de wijzigingen die bij vaststelling in het bestemmingsplan zijn aangebracht, kan door aSe ruimteliikeplannen.nl onder plancode NLIMRO.0687. BPBGMMZW-VG01. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Akieling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA voorzrfler van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om TOodopige voorziening, zoab bedoeld in artikel 8.4 von de Vtfet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingerkend, fceedl

de Faam | 2017 | | pagina 9