Brief aan een Zeeuw LEZERSMENU De Faam BON LEZERSMENU Een kosmische kijk op het leven Herman in een bakje Geitenkwark De Tamboer, 35 jaar steakhouse en familierestaurant Spotjes vol postbodes met lieve dames en goed geklede heren achterop 8 WOENSDAG 4 OKTOBER 2017 THEATERS AAN ZEE KEVIN VAN KALKEREN Beste Geert van Oorschot, Als uitgever weet u als geen ander het effect van de juiste verwoording, de juiste verpakking om een idee of bood schap over de bühne te krijgen. Je kunt tegenwoordig geen auto-, aftershave- of shampooreclame kijken zonder dat ik eraan word herinnerd wat voor vrouwen er wel niet om die consumptiegoederen als bij magie heen hangen. Maar: zo'n sedan verkoopt gewoon lek kerder als er een wulpse deerne met smoky eyes vanaf de bijrij- dersstoel naar je zit te kijken. Daarbij roept GroenLinks al jaren dat het beter is om samen te .douchen, dus die shampoorecla mes hebben eigenlijk ook vooral een diepere, idealistische laag. Alleen die aftershave snap ik niet: als ik net met kokend water mijn kaken heb geschoren, zit ik er niet op te wachten dat een vrouw, notabene vaak in je eigen overhemd, met haar nepna- gels goedkeurend over je wangen gaat zitten krassen. Maar goed, ik dwaal af. Mijn punt is: de verpakking is belangrijk. Zeker bij minder triviale din gen. Nu las ik dat binnenkort bij 1,2 miljoen gezinnen in Zeeland en omstreken de jodi umpillen weer in de brieven bus zullen vallen. Bij eerdere initiatieven ging dat niet zo lekker: in 2010 moest men ze afhalen, maar dat gebeurde niet; in 2013 le ken de ongeadresseerde en veloppen spam en werden weggegooid. Nu heb ik nog nooit gehoord van een kern ramp die zich óók laat tegen houden door een 'Nee-nee'- sticker, dus misschien moeten we hier eens een leuk marke tingbureau op zetten. Making jodium fun. Spotjes vol postbodes met lieve da mes en goedgeklede heren, die aankondigen dat er bin nenkort een pakketje met be langrijke inhoud op de mat valt. Moet toch te doen zijn? Kieran Goss schrijft romanti sche country-folksongs die doen denken aan Ameri kaanse artiesten als James Taylor en Paul Simon. De Noord-Ierse singer-songwri ter heeft met zijn tien soloal bums wereldwijd de harten van fans gestolen. Hij is een van lerland's meest geliefde performers (zondag 15 okto ber, Kerkje Ritthem). MIDDELBURG - Lezing van The Theosophical Society Point Loma-Blavatskyhouse over 'Een kosmische kijk op het leven' Op 18 oktober 2017 verzorgt The Theosophical Society Point Loma-Blavatskyhouse een lezing over 'Een kosmi sche kijk op het leven'. Kijk naar binnen en ontdek de kos mos. De lezing begint om 19.30 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de lezing eindigt om circa 21.45 uur. Toe gang vrij. Meer informatie: www.stichtingisis.org of bel (0118) 643908 06 27234368. De lezing is ook via de Au- dio-Video-service verkrijg baar. U kunt deze bestellen via Stichting I.S.I.S. of in de zaal. Herman in een bakje Geiten kwark (foto boven) is een er varing die je leven verandert: eigenzinnige humor, unieke vorm van samenzang en ab surde bedenksels van vier jon gens, en, als belangrijkste van alles, met jouw fantasie. Want wat wil je nou eigenlijk? La chen, denken of voelen, lekker achterover of op het puntje van je stoel? Alles mag: knoei en met precisie, sterven van vreugde, een hond onder het ijs en een speeltuin na de Apocalyps. 'Verplicht Spelen', voor iedereen die het vergeten is (vrijdag 13 oktober. De Ver wachting, Ritthem). Voor het Lezersmenu van De Faam worden onze lezers tot en met 1 november ontvan gen bij De Tamboer, Steakhouse en fami lierestaurant. Dit Lezersmenu biedt voor 25 euro een drie gangen menu in een weloverwogen vari atie, inclusief een kopje koffie. Zo wordt gezelligheid gecombineerd met mooie gerechten, bijpassende wijn, speciaal bier of frisdrank, goed voor een leuk avond je uit. Eten en drinken, heerlijk genieten, in een gezellige ambiance met sfeervolle verlichting, al 35 jaar lang. Eenmaal aan tafel wordt het menu met de verschillen de keuzemogelijkheden uitgelegd. De at tente bediening serveert ondertussen een schaaltje met vers, knapperig stokbrood met kruidenboter. In voorgerechten keuze uit: Tomatensoep, uiensoep of soep van de week, nu pompoenensoep, carpaccio met truffelolie en pijnboompitten, of salade met gamba's en gerookte zalm. De pom poenensoep is verrassend smakelijk en de carpaccio, vers en mooi gesneden, is boter zacht. Hoofdgerechten: biefstuk met champig nonsaus of pepersaus, varkenshaas met champignon- of pepersaus, of verse zalm filet met vissaus of. Quiche, een rijk gevuld vegetarisch gerecht dat iedere twee we ken van samenstelling wisselt. De biefstuk is van bijzondere kwaliteit en laat zich in combinatie met de pepersaus goed sma ken. De zalmfilet met vissaus is in een woord zalig. De serveerster legt uit: "De zalm is zacht gegaard. Zacht gegaard doet het goed tegenwoordig. Het team in onze keuken besteedt hier, en aan andere ge rechten, alle aandacht aan. Alles is hand- dit artikel meenemen naar het restaurant, made en vers, de chef-kok grillt en snijdt Vrijdag en zaterdag is reserveren aanbe- het vlees." volen. Maandag gesloten. Bij alle hoofdgerechten wordt een pas- send garnituur van groenten en frites ge- De Tamboer serveerd. Met als feestelijke afsluiting het P'f'" 194° nr-6 dessert met keuze uit chocolademousse Middelburg met een vleugje amaretto en vanille ijs of J^w.dïtamboer.info Dame Blanche met warme chocoladesaus of kies voor crème brülee en boterbabbe- laar ijs. Alle drie zijn ze niet te versmaden. Bij reserveren aangeven 'Lezersmenu' of Naam E-mail Het lezersmenu is bij inlevering van deze bon geldig in de maand oktober 2017, uitsluitend na reservering via telefoonnummer: 0118-612117

de Faam | 2017 | | pagina 8