Veere, daar waar alle elementen samenkomen VEERT TWEAKERS .NET EEN LAPTOP GETEST DIE EINDELIJK IN NEDERLAND VERKRIJGBAAR IS Overzicht van Antoine Mes Gratis ijs in Westkapelle zwaan WONINGVERKOPEN? Compassie Jubilarissen gehuldigd Vrijwillig buurtbus chauffeur De Fruitferaam Buttinge 0^0 LEES HET OP6/ tweakers 22 WOENSDAG 4 OKTOBER 2017 VEERE IN BEELD VEERE - In september werd de Zeeuwse kunstenaar Antoine Mes go jaar. Museum Veere viert deze mijlpaal met een overzichtstentoonstelling van zijn werk: 'Antoine Mes go'. Vanaf 7 oktober zijn zijn be kende Zeeuwse landschappen in de lichte expositiezalen te zien. De tentoonstelling be steedt ook aandacht aan zijn monumentale werk zoals glas-in-loodramen, reliëfs en muurschilderingen. Een korte film geeft bezoekers een niet alledaags kijkje in het leven en werk van Antoine Mes. Antoine Mes is door en door Zeeuw. Hij werd geboren in Middelburg, waar hij nog steeds woont. Zijn werk is doortrokken van Zeeland en Zeeland is doortrokken van zijn werk. Tal van scholen, zie kenhuizen en andere openba re gebouwen zijn door hem voorzien van reliëfs, wand schilderingen, glas-in-loodra men en andere vormen van monumentale kunst. Vanaf het midden van de jaren '80 concentreert Antoine Mes zich volledig op zijn schilder werk. Hij werd vooral bekend door zijn abstracte Zeeuwse landschappen. Wie die land schapsschilderijen heeft ge zien, kan de ruime polders van Zeeland niet meer ervaren zonder te denken aan zijn composities. Met zijn werk geeft Mes ons een glimp van de best denkbare wereld met de wereld die we kennen als basis. Het zoeken naar schoonheid in zijn kunst kan inspireren om die lijn door te trekken naar de schoonheid in het leven zelf. De tentoonstelling 'Antoine Mes go' is van zaterdag 7 ok tober 2017 tot en met zondag 11 maart 2018 in Museum Vee- re te zien. Tot en met zondag 5 november is het museum da gelijks geopend van 10:00 tot 17:00 uur. Van 6 november tot 1 april is het museum op za terdag en zondag en tijdens vakanties in Nederland, België en Duitsland geopend van 13:00 tot 17:00 uur. WESTKAPELLE - Een hele wijk in Westkapelle wint ijs. De IJs- prijs van de Postcode Loterij is in de augustustrekking name lijk op postcodegebied 4361 in Westkapelle gevallen. De win naars krijgen een coupon thuisgestuurd waarmee zij hun prijs kunnen ophalen. Dit kan van zaterdag 7 oktober tot en met zondag 22 oktober bij de Spar aan de Koestraat 14 in Westkapelle. Bij de Postcode Loterij maken deelnemers maandelijks kans op honderd duizenden prijzen. Tegelijker tijd steunen zij goede doelen omdat de helft van iedere lot hiernaartoe gaat. Guido Krijger en Ellen Schoenmakers knippen zeewier op kleine schaal voor onder andere consumptie. Tekst: Femke Vegt. Foto: WildWier. Hij geboren en getogen in Vlissingen en heeft veel ge reisd op zoek naar onge schonden natuur. Onlangs is hij naar Vrouwenpolder ver huisd, met de Noordzee en Oosterschelde als achtertuin. VROUWENPOLDER - Guido Krijger is sinds twaalf jaar zelf standig ondernemer en runt het bedrijf Outdoor Inspirati on, waar hij buitenexcursies leidt en mensen dichter bij de natuur brengt. Samen met zijn vriendin. Ellen Schoen makers, runt. hij het bedrijf GEMEENTE BEKENDMAKINGEN Bekendmakingen van de gemeente Veere worden zoveel mogelijk digitaal gepubliceerd. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. officielebekendmakingen.nl U kunt de digitale bekendmakingen bekijken via www.officielebekendmakingen.nl. Ook kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis, Traverse 1 in Domburg, telefoonnummer (0118) 555 444. MAKELAARSKANTOOR ZWAAN KOUDEKERKE 3 Redenen om nu te verkopen -Veel vraag en weinig aanbod -Lage, maar langzaam oplopende, rente -Onze actieve en onderscheidende werkwijze Dorpsplein 25, Koudekerke (0118) 55 32 88 info@zwaanmakelaars.nl www.zwaanmakelaars.nl 'Eenvoud in stijl' Jannie Ruitenburg-den Ouden Karin Wouters-Kleinepier T 0118-56 32 09 www.compassieuitvaartzorg.nl WildWier, ze knippen zeewier op kleine schaal voor onder andere consumptie. Zeeland is voor Guido heel bijzonder, de natuur speelt een belangrijke rol in zijn leven. Niet alleen vanwege zijn werk, maar ook omdat hij een echte liefheb ber is van de ongeschonden natuur. En dan vooral de plek jes die moeilijk te vinden zijn. Waar de natuur nog echt in tact is, zonder menselijk toe doen. Onbeschrijfelijk "Het gevoel is bijna onbe schrijfelijk" vertelt Guido. "De duinen oprennen en de zee het land zien raken is zo bij zonder. Ik ben op veel plekken over heel de wereld geweest, maar Zeeland blijft me trek ken. Op die speciale plekken, waar de natuur nog op z'n wildst is, voel ik mij een mens. Een mens op aarde, deel van de aarde. Zeeland biëdt wijdte en vrijheid. Je voelt hier alle elementen samenkomen. We moeten de natuur niet alleen als decor zien, maar we moe ten er onderdeel van zijn, er in leven." WESTKAPELLE Óók dit jaar gaat de F.N.V. weer over tot de huldigingen van de F.N.V-Leden, die 25, 40, 50, 60 of zelfs 70 jaar lid zijn. In die laatste catego rie, jubilarissen 70 jaar lid zijn, zijn er dit jaar maar liefst negen te huldigen. De Huldigingen vinden plaats op de Vrijdagen 13 oktober en 3 november, in Westka pelle Herrijst aan de Markt in Westkapelle. In totaal betreft het maar liefst drie honderd jubilarissen op Walcheren, die allen een uitnodiging hebben ont vangen tot het bijwonen van één dezer avonden. Feestavond De avonden bestaan, naast het uitreiken/opspelden van de speldjes en/of bro ches door Wethouder C. Maas van de Gemeente Veere, een warm/koud buffet, een drietal verlotin gen, opgeluisterd verder door muzikale klanken. De organisatie van beide avonden is in handen van de Jubilarissencommissie F.N.V. Walcheren. Degenen, die om welke reden dan ook geen gebruik maken van de uitnodiging, ont vangen het speldje/broche thuis. De avonden starten steeds om 18.30 uur en worden beëindigd om 22.30 uur. Houd je van contact met mensen en vind je service bieden leuk? Lijkt het je leuk om samen met meerdere vrijwilligers openbaar vervoer te verzorgen in je eigen woonomgeving? Word vrijwillig buurtbus chauffeur! In Zeeland rijden al jaren veel vrijwilligers met plezier en voldoening op buurtbussen. Het vervoer wordt uitgevoerd met 8-persoons busjes. De buurtbus rijdt op maandag tot en met vrijdag ieder uur tussen 7.30 en 18.00 uur. Ben je minimaal 21 jaar en ben je minstens één dagdeel per week beschikbaar en in het bezit van een geldig rijbewijs B? Meld je dan gauw aan! bbvwatcheren@xs4all.nl Middelburgseweg 38a 4364 TC Grijpskerke raj T: 06 - 422 99 372 L_J! webshopffuitkraamegmail.com Pinnen kan ook bij ons Lifee ons op Faceboofe en doe mee met de acties! www.fruitkraambuttinge.nl Bestel via webshop of mail en vanaf 8,- komen wij het gratis bij u thuisbrengen in heel Walcheren of kom gezellig winkelen in onze kraam. Bezorgdagen dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag; als u voor 14.30 uur besteld wordt het dezelfde dag nog bezorgd! Scan de QR-code en bekijk onze webshop Frieslander aardappels5 kg 2,25 Elstar appels kg €1,20 Mandarijntjes10 stuks 1,75 Pruimenkg 2,95 Walcherse bloemkoolp. st. 0,99 Spruitjes500 gr 1,29 Jam (huisgemaakt)2 potjes 3,50 Pompoenen1,00 2,00 Minipompoentjes (eetbaar)...3 stuks 1,00 Eigen teelt aardappelen: Frieslander, Eersteling, Bildtstar, Frietaardappelen, Zeeuwse uien. Actueel: Fruine en witte bonen, linzen, tamme kastanjes, walnoten Nw. Elstar, Cox, Goudreinet, Golden Delicious, Conference, Gieser Wilderman. Pompoenen (eetbaar en voor sier) Aanbiedingen gelden uan wo. 4 t/m di. 10 okt. Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 - 18.00 uur Di/wo/do/vr: 9.15 -18.00 uur Za: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten weMWK. loew aiyh epiLepsie.nl/zichtopgenezing Geef mensen met epilepsie 4% EpilepSÏefondS ZICHT OP GENEZING Vmimwm«wm

de Faam | 2017 | | pagina 22