MADE IN MOTIEVEN UIT ENGELSE ARCH F VEN J i OKTOBER WOONMAAND! JAPANSE PATRONEN .S MET DRIE JAREN VIJFTi S DEZE NIET RE KLEURENKAART OKTOBER WOONMAAND! 21 WOENSDAG 4 OKTOBER 2017 Onder de naam Dutch Design Doek presenteerden Nederlandse designfabrikanten onlangs hun nieuwste collecties aan de woonbranche. We namen een kijkje op de vakbeurs en spraken de makers. Verhalenvertellers 21 jaar na de introductie van de Scylla, een design-icoon van de Nederlandse ontwerper Gerard Vollenbrock, lanceert Leolux dit najaar een nieuwe editie onder de naam Scylla Stories. Er zijn tien combinaties van stof of licht aangeschuurd leer met namen van stereotypen uit de literatuur, zoals de Outlaw, de Magician en de Hero. Elk met een eigen karakter en een eigen verhaal. waarmee je een compleet in terieur creëert", zegt Roderick. Een opvallende nieuwkomer van zijn hand is het banken- programma Melloo, waarmee elke denkbare opstelling valt te maken zonder een oerwoud aan poten. De eetkamer in jouw lifestyle een ouderwetse keukenstoel, maar dan helemaal eigentijds. Hier afgebeeld met de tafel Fynch. Lifestylecollectie Combineer erop los. Het desig nlabel Pode breidt zijn collectie sterk uit met een bankenserie, kussens en karpetten en meu bels voor de eetkamer. Artdi rectors Claire en Roderick Vos spreken van een lifestylecollec tie. „Stuk voor stuk producten die goed bij elkaar passen en Ken je de Japan se verftechniek Shibori? Bij Shibori i, s wordt stof gevou- Tji wen, afgebonden of vastgenaaid om bepaalde delen voor de kleurstof li i onbereikbaar te I houden en bijzon dere kleureffecten te bereiken. De ,.,i nieuwe behang- collectie van de i Engelse behangfa- brikant Graham Brown is geïnspi reerd op dit ambacht. De kleuren aqua, naturel en grey vormen de collectie Indigo. Lifestyle houdt niet op bij de woonkamer. Daarom heeft Pode ook een ruime eetkamercollec- I tie, zoals de Crude, een prak- Een trio poten tisch ontwerp van Kranen/Gille. De uitsparing in de rug is een decoratieve handgreep, zodat je Crude gemakkelijk verplaatst. Door zijn ongepolijste houten omtrekken doet hij denken aan De RP-collectie van Castelijn omvat een serie tafels met steeds licht bollende bladvor- men. De tafels staan op ranke, taps toelopende poten van massief eiken. Ontwerper Coen Castelijn: „Tafels met drie poten zag je in de jaren vijftig ook. Toch is de tafel niet helemaal retro, want het blad is gemaakt van Fenix. Het grote voordeel van deze nanotechnologie is geen vette vegen meer. En kras jes kan je eruit polijsten." Lekker laidback Nihan is lekker 'laidback'; een fauteuil waar je heerlijk relaxed in zit. En heb je de inventieve details van deze Pode-stoel al ontdekt? Alle bevestigingsmate rialen zijn onzichtbaar weg gewerkt. Het frame zelf is ook niet rechttoe-rechtaan, maar voorzien van subtiele bochtjes. Gustav De fauteuil Gustav is geïnspireerd op het Tsjechische kubisme. Dit is terug te zien in het hoekige ontwerp. Hij is door de grafische lijnen vormgegeven, maar wel met zachte binnenkant en door de open hoeken heeft hij een comfortabele en lekkere vrije zit. De fauteuil Gustav van Label van den Berg is er nu ook met draaionderstel. De kleurenkaart van Paint Paper Library bevat nieuwe tinten met beeldende namen zoals Paris Roof tops, Sea Nor Sky en Stable Green. Het spectrum bevat 180 kleuren. Hiermee introdu ceert het Londense verfmerk zich op de Nederlandse markt. Denk bij het uitkiezen van behang eens aan vroegere tijden. Oud-Engelse behangontwerpen blijken naadloos aan te sluiten op het interieur van de 21e eeuw. Londen Voor de nieuwste collectie London Wallpapers IV is de Britse verf- en behangfabrikant Little Greene de archieven van English Heritage ingedoken om his torische ontwerpen op te sporen. Deze behangcol- lectie is gebaseerd op authentieke motieven uit de regio Londen. Drie eeuwen Brits ontwerp vormden de basis voor de originele patronen. Door een nieuwe schaalverdeling en nieuwe kleuren toe te passen zijn de soms eeuwenoude motieven weer geschikt voor moderne interieurs. Eerbied „We nemen onze rol, als bewaarders van deze ar chiefmotieven, zeer serieus", vertelt fabrikant David Mottershead. „De oorspronkelijke fragmenten be hangpapier worden behandeld met de eerbied die ze verdienen. We beleven daar echt plezier aan en zijn er trots op ze weer tot leven te brengen. Bij het harmo nieus samenbrengen van oud en nieuw is zorgvuldig kleurgebruik belangrijk. De behangontwerpen die uit dit proces voortkomen, kunnen zonder enige moei te gebruikt worden op één of meerdere wanden van moderne, maar ook klassieke panden." Richmond De Richmond Green - Platinum is een van de twaalf ontwerpen uit de collectie van 2017. Het ontwerp, een tere Tudorroos, is afkomstig uit circa 1880 en geba seerd op een stukje behang dat ruim honderd jaar later gered is bij de verbouwing van een herenhuis in Richmond, een voorstad ten zuidwesten van Londen. De metallic tint is een moderne versie van de zes beschikbare kleuren. Behang geïnspireerd op motieven uit 1880. Sr-

de Faam | 2017 | | pagina 21