Dichte mist rond de Zeeuwse Lagune Water! 1 Duik in de Week van Ons U 18-25 oktober 2017 mm 19 WOENSDAG 4 OKTOBER 2017 ■NHHP1 Frits Nicolaas bij de plek waar mogelijk de Zeeuwse Lagune komt. Hij iis tegenstander omdat het landschap wordt verstoord. Tijdens de protestactie komt er een menselijk lint als symbolische blokkade voor het gemeente huis. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT. Marcel van der Voort Er doemt een dichte mist op roi de naam voor een hotel-restau menten en villa's bij het Veerse VROUWENPOLDER WIS- SENKERKE - Tegenstanders van het plan protesteren woensdag 4 oktober vanaf 18.30 uur voor de deur van het Noord-Bevelandse gemeente huis, aan de Voorstraat 31 in Wissenkerke. Juist op het mo ment dat de gemeenteraad }lan Zeeuwse Lagune, ess, vakantieapparte- zich weer buigt over het pro ject op aangelegde eilanden. Door alle tumult is het moei lijk om het bijzondere van het oorspronkelijke plan te zien. Een ambitieus project dat het Veerse Meer voorgoed anders op de kaart zet. En dat is wat steekt bij één van de tegen standers. "Het is zo'n prachtig landelijk plekje. En dan willen ze er een onnatuurlijk project neerzetten", benadrukt Frits Nicolaas, namens Burgerstem Noord-Beveland, initiatiefne mer van de protestactie. "Eer der hebben 10.000 mensen een petitie ondertekend, waaronder 800 Noord-Beve landers." Het is mistig als hij vanaf een loopbrug op de Veerse Dam laat zien waar de beoogde plek voor de Zeeuw se Lagune is. "Het Veerse Meer is één van de weinige plaatsen waar je terug kan kijken op het land. Het is een uniek plekje, dan moetje zoiets niet willen." Marco Doeleman exploiteerde horeca aan de Vrouwenpol- derseweg 81 in Vrouwenpol der. In 2003 is besloten om van dat gebied duizend vierkante meter terug te geven aan de natuur en moeten de horeca bedrijven verplaatsen. Dus wil hij elders een bedrijf. Nicolaas: "In december klonk het una niem 'nee' op Noord-Beve land. Wij dachten: 'het is klaar.', maar dat is niet zo." Er volgde nieuw overleg en nieuwe voorstellen. B81W laten de ge meenteraadsleden 4 oktober vóór of tégen kiezen. Als het plan wordt afgeblazen stelt Doeleman Noord-Beveland in gebreke en houdt die aanspra kelijk voor de schade. De keu zes zijn voorzien van argu menten. Die van 'tegen' is uitgebreid. Noord-Bevelandse wethouder Piet de Putter ver klaart: "B&W heeft een voor stel bij de gemeenteraad ge legd. Met een keuze waarom ze het wel kunnen doen en om het niet te doen. Dat bij de ene keuze meer puntjes staan dan bij de andere, wil niet zeggen dat die ene optie voor ons zwaarder weegt. Het is een complex dossier en dat moeten wij zwaar wegen." Wat vindt De Putter van de protestactie voor het gemeen tehuis? "ledereen mag een mening uiten, mits dat binnen de geldende regelgeving ge beurt. Het zou mij verbazen als er ernstige ordeverstorin gen komen." Verwacht Nico laas opstootjes in het vredige dorp? Nee, wij zijn redelijk^ denkende mensen." www.lintaandekust.nl College Dijkveiligheid Zierikzee 19 oktober 19.30 uur «superstorm «leerzaam «leuk Meld u aan via communicatiefflischeldestromen. nl of 088-2461000. College Dijkveiligheid Middelburg 9 oktober 19.30 uur «superstorm «leerzaam «leuk Gastles groep 6 Wonen onder de zeespiegel 9-27 oktober Alle basisscholen in Zeeland scheldestromen.nl/educatie Rondleiding bouw energiefabriek Ritthem 20 oktober 10.30 uur «techniek «duurzaam College Dijkveiligheid Goes 25 oktober 19.30 uur «superstorm «leerzaam «leuk Busexcursie Wegen Driewegen 11 oktober 14.00 uur «verkeersveiligheid «bomen «polderwegen Gastles groep 6 Wonen onder de zeespiegel 9-27 oktober Alle basisscholen in Zeeland scheldestromen.nl/educatie Rondleiding gemaal Campen Ossenisse 25 oktober 10.00 uur «techniek «waterafvoer «vispassage Alle informatie: scheldestromen.nl/weekvanonswater

de Faam | 2017 | | pagina 19