De jonge huisartsen komen maar niet 08' woon square Compleet interieur Versailles tabaccooak Tj Hl Veel opvolgers zijn er niet in beeld tigers te vinden. Na praktijk over te ne- ■n niet doorgegaan." OOST-SOUBURG - Het aantal vertrekkende huisartsen is veel groter dan elders in Ne derland. De Zeeuwse Huisart sen Coöperatie en Huisartsen kring Zeeland van de Landelijke Huisartsen Vereni ging startten daarom recent een reclamecampagne. Er is een promotiefilm gemaakt met 6 jonge huisartsen in Zee land. Uiteindelijk was er voor dokter Bergen een oplossing: "Mijn collega's van Gezondheidscen trum Ambachtsveld hebben een modus gevonden om de praktijkvoering voort te zet ten." En: "Hoogopgeleiden blijven liever wonen en wer ken in de Randstad en rond universiteitssteden. Dat geldt zowel voor jonge huisartsen als hun partners." Huisarts Jan Harte uit Hein- kenszand heeft meer geluk bij het regelen van opvolging: "Ik ben onlangs 65 jaar geworden en ga over een tijdje met pen sioen. Via mijn netwerk heb ik 2 opvolgers gevonden." Huis artsen uit de Randstad komen niet graag hier naartoe. Zeel and is een uithoek. Als je part ner een goede baan heeft in bijvoorbeeld Naarden, dan ga je jouw praktijk niet snel in Rilland vestigen. Victor Heukels (40) is even eens huisarts in Heinkenszand en bestuurslid van de Zeeuw se Huisartsen Corporatie. "Op CAMPAGNE MOET TEKORT AAN HUISARTSEN VOORKOMEN dit moment is er nog geen te kort aan huisartsen. Het is wel een probleem dat wij ver wachten als de aanwas van jonge huisartsen achterwege blijft. In de toekomst is de vraag een stuk groter dan het aanbod artsen. Op zich zijn er voldoende huisartsen in Ne derland. Maar die blijven lie ver in de Randstad. Voor hun vaak hoogopgeleide partners is hier weinig werk. Wij heb ben hierover gesprekken met de provincie Zeeland gevoerd. Ook zijn wij in gesprek met zorgverzekeraar CZ." Heukels is zelf 4 jaar geleden vanuit de Achterhoek naar het Zeeuwse gekomen. "Ik heb de praktijk overgenomen van Jan Fortrie die ermee stopte." Voorzitter Peter de Doelder van de Huis artsenkring Zeeland van de Landelijke Huisartsen Vereni ging: "Boven de Westerschel- de zijn 90 huisartsen die 57 jaar of ouder zijn. Hieruit is af te leiden dat Zeeland niet erg populair is om zich te vesti gen, immers daarover maken wij ons juist zorgen." Dokter Jan Eckhart(62) uit Wemel- dinge: "Over 3 jaar ga ik met pensioen. Mijn opvolgster is Karin Hamelink die inmiddels met mij samenwerkt. Dit is ideaal voor mij." De ZeeuwJan Bergen is onlangs gestopt als huisarts in Oost-Souburg. Ondanks veel inzet lukte het hem niet een opvolger voor zijn praktijk te vinden. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Korajnenburgtaan td - Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De liesbosch 70 -A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3-A27 afslag 17, naast McDonalds Os» Frankenweg 31 Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Siaapsquare aanwezi www.woonsquare.nl Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond CBW-erkend klanten vertellen* <v. ischap Brooklynn Comfortabele hoekbank in Stofcategorie 1Ook ebeelde Ribcord en diverse andere bekledingen en kleuren. Normaal J489r - Island t/locterne leefhoek in Stofcategorie 1 uitgevoerd met verstelbare hoofdsteunen dubbele stiksels in kleur naar keuze. Leverbaar in een groot aantal bekledingen en Als 2+Hoek+2: Normaal,20997- TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel 3+2 zits/hoekbankstel Normaal J4997- Ook los leyefbaar en iflk» verschillende maten1

de Faam | 2017 | | pagina 15