ltd ÏJ&Sm ■zg iyi igi *3 ZLU&Lji Sportkennismaking 2017 Informatiebijeenkomst woningbouw Sint Laurens r Schilderwerkzaamheden Arnebrug Actieweek 'Nix zonder ID' OFFICIËLE PUBLICATIES Commissievergaderingen Open Monumentendag zaterdag 9 september Het woord aan ROO raadslid Krijnie Hoek ZATERDAG 9 SEPTEMBER 2017 10.00 - 17.00 uur JjSSÏL- Boeren, burgers en buitenlui is dit jaar het thema van de landelijke Open Monumentendag. De organisatie meldt: 'De nadruk ligt hiermee sterk op mensen en op hun onderlinge economische en culturele relaties. Het thema verbindt stadsbewoners, plat telandsbewoners en mensen met een rondtrekkend bestaan, en het verbindt uiteenlopende histo rische perioden met het heden.' 'Boeren, burgers en buitenlui' is de aanhef waarmee het publiek vanaf de stadhuispui (of een an dere prominente plek) door een stads- of dorpsomroeper werd toegesproken als de overheid wat belangrijks te melden had. Er zijn dit jaar 34 monumenten geopend op zaterdag 9 septem ber en er zijn tal van evenemen ten. Nieuwe deelnemers dit jaar zijn: Molen 'Nooit Gedacht" in Arnemuiden Voormalig postkantoor in de Lange Noordstraat SCEZ aan de Looierssingel. Brochure Vlissingen, Veere en Middelburg geven speciaal voor deze Open Monumentendag een brochure uit. Deze brochure geeft u meer informatie over de opengestelde monumenten en activiteiten op Walcheren. Bij de Tourist Shop aan de Markt is de brochure vanaf vrijdag 1 september verkrijgbaar. Ook op www.middelburg.nl is informatie te vinden over deze Open Monu mentendag. Vlissingen en Middelburg organiseren samen met sport- aanbieders sportkennismakings activiteiten voor volwassenen en senioren. Van 25 september tot en met 5 november staan de deuren van lokale sportaanbie- ders voor u open en staat er een uitgebreid sportaanbod voor u klaar. Deelnemen is gratis! Bekijk het aanbod met s portieve activiteiten op www.walchereninbeweging.nl. U kunt zich aanmelden tot en met 17 september. m aar-ars 1 1 7. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op dinsdag 5 september om 19.30 uur zal in de Van Cittershoff een bijeenkomst voor bewoners worden gehouden over de toekomst van woningbouw op Sint Laurens. De gemeente geeft een toelichting op de drie plandelen van Sint Laurens en wat met de opmerkingen van vorige bijeenkomst is gedaan en hoe ze denken verder te gaan. Veel zaken zullen voor de langere termijn zijn, maar een aantal zaken zal ook in de komende 10 jaar kunnen worden gerealiseerd. U bent van harte welkom deze bijeenkomst bij te wonen. Adres: Van Cittersstraat 64, Sint Laurens In september schildert ProRail de stalen constructie van de spoorbrug over het Arnekanaal, de Arnebrug. Daardoor rijden er in het weekend van zaterdag 2 en zondag 3 september minder treinen. Wilt u reizen met de trein? Kijk voor actuele reisinformatie op www.ns.nl of raadpleeg 9292 voor een reisadvies op maat, via www.9292.nl of telefonisch 0900-9292 0,70 per minuut). Van maandag 4 september tot en met vrijdag 22 september wordt de onderkant van de brug geschilderd. Voor vragen over de werkzaamheden kunt u ProRail bereiken op 0800-776 72 45. Jongeren die alcohol of tabak willen kopen hebben nog lang niet altijd een legitimatiebewijs bij de hand. Bovendien vragen verstrekkers er ook niet altijd naar. Daarom wordt van 7 t/m 14 september de landelijke actieweek 'NIX zonder ID' gehouden. Het is verboden om alcohol te verkopen aan jongeren onder de 18 jaar. Ook zijn jongeren onder de 18 jaar strafbaar als ze alcohol bij zich hebben in openbare ruimtes. Consequent vragen naar een ID is nodig om de verkoop van alcohol aan minderjarigen aan banden te leggen. Voor verkopers in supermarkten, slijterijen, horeca en sportkantines is het moeilijk om de juiste leeftijd van de kopers in te schatten en wordt het tonen van de ID nog vaak genegeerd of 'vergeten'. Als jongeren tot 25 jaar spontaan hun ID laten zien bij de aankoop van alcohol, zou dit enorm helpen. www.laatzenietverzuipen.nl De volledige leksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Albert Aylerstraat 12, Lange Delft 22, Singelstraat 18, Zandstraat 2 Verleende omgevingsvergunningen Damplein 5, Loskade 1Zandstraat 2 Kennisgeving verlengde beslistermijn Dokpolderweg 12 Arnemuiden Vaststelling regeling briefadres gemeente Middelburg 2017 Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 18 september. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 6 september. Op maandag 11 september vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 12 september. GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 Donderdag 8.30 tot 20.00 uur tot 16 .30 Bezoekadres: De vakantietijd is weer voorbij voor de meeste mensen. In onze mooie stad Middelburg hebben we veel toeristen mogen ontvangen en ik hoop dat zij genoten heb ben van onze monumenten en alle activiteiten die er zijn en worden georganiseerd. Bezoekers brengen levendigheid in de stad en dragen bij aan het in stand houden van voorzieningen. Het levert soms ook discussie op. Denk aan de opening van de vernieuwde stadscamping en het parkeren van campers voor overnachting. Hoever gaat de vrijheid van de camperaars? Welke voorzieningen moet de gemeente daarvoor treffen? De toename van het aantal campers vraagt om een duidelijk standpunt hierin. Kanaal weg 3 4337 PA Middelburg r MIDDEL 1 BURG Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg van het CDA hecht eraan om zoveel mogelijk zaken, die op de rol staan af te handelen of goed voorbereid over te dragen aan de nieuwe raad. Een belangrijk onderwerp is de aan passingen in de WMO. Speerpunt daarin is meer zorg en minder bu reaucratie. Daarvoor heeft het CDA mede het initiatief genomen om met elkaar, politiek, professionals en mensen die zorg nodig hebben, te kijken hoe het efficiënter geregeld kan worden. De CDA-fractie gaat met nieuwe energie voor u aan het werk. Krijnie Hoek CDA-fractie krijniehoek@cdamiddelburg.nl 06-23621286 Foto Aart van Belzen In de gemeentepolitiek staan we voor het laatste halfjaar voor de ver kiezingen in maart 2018. De fractie

de Faam | 2017 | | pagina 9