Grote Kerk in Veere gaat op de schop huis Geen glazen Prima waakhond zoekt bijpassend huis Veilig de Noordzee in Haal energie uit dansen 5 WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2017 van de bezoekers. Vervolgens komt er ook vloerverwarming in het gebouw en zal de in gang van de kerk worden aan gepast met een tourniquet, een draaikhek dat wordt ge plaatst voor de geleiding van bezoekers. Een klankbordgroep moet ervoor zorgen dat het contact met de stichting en omwonenden goed verloopt. Peter Blom, werkzaam bij het Zeeuws Archief, woont tegenover de kerk. Hij vindt de nieuwe bestemming van de kerk alleen maar positief. Wat geluidsoverlast en parkeerruimte auto's betreft: we zullen het zien. In het komende halfjaar zal de kerk ingericht worden als cultuurpodium en festivalhuis. Hét cultuurpodium en festivalhuis Muziekpodium Zeeland vertrekt per i september uit de Grote Kerk in Veere. Reden: het schrappen van de helft van de jaar lijkse provinciale subsidie. Komende week zal de akte passe ren van de nieuwe Stichting Exploitatie Grote Kerk Veere, die vanaf dan verantwoordelijk zal zijn voor programmering en beheer. Geld De nieuwe stichting zal zelf het geld moeten zoeken om een tribune en zijwanden in het gebouw te realiseren. Op een eenvoudige manier zal de kerk in een aantal basisopstel lingen in te richten zijn, af hankelijk van de programme ring. Hans Burgs geeft aan het moeilijk te hebben gehad uit eindelijk de knoop door te hakken, maar gesteund door de groep vaste vrijwilligers -die al jaren belangeloos het evenement op een geweldige manier ondersteunen en mo gelijk maken- heeft hij onder tussen al gesprekken over een eventuele editie in 2018. Dat zou de zesde editie zijn na twee edities in Oostkapelle, Westkapelle, Domburg en Koudekerke. De vorige edities hebben meer dan een half miljoen euro opgeleverd voor Het Rode Kruis. VEERE - Komend najaar zal de kerk worden aangepast om dit ambitieuze doel te verwezen lijken. Tijdens deze aanpassin gen organiseert het Centrum voor Beeldende Kunst het the ma "Kerkmeester", waarbij een beeldend kunstenaar de kerk tot zijn beschikking krijgt. Naar verwachting zullen de aanpassingen in de kerk voor het eerst in gebruik zijn tij dens het komende Light Festi val Veere, in het voorjaar van 2018. Platform Veere verlicht, Veere danst, Veere speelt... staat in grote VEERE DANST, VEERE SPEELT witte letters op de kleurrijke voorpagina met daarop de Grote Kerk. Het is het eindrap port wat de gemeente Veere in opdracht heeft laten maken. Kwartiermaaktster Kathrin Ginsberg van CBK Zeeland for muleert het zo: "De Grote Kerk kan een platform voor ons zijn, maar het is ook een ma nier om los te komen van het regionale: We moeten Wal cheren niet meer als eindpunt zien, maar als kruispunt." Hét podium Grote woorden: de Grote Kerk moet hét cultuurpodium en festivalhuis van Zeeland en daarbuiten worden. De kerk moet een ontmoetingsplek worden voor beeldende kunst, dans, theater, fotografie en muziek. Een hoogwaardige programmering staat daarbij centraal. Belangrijke musea, internationale gezelschappen en orkesten, culturele instel lingen uit Nederland wordt gevraagd de kerk te gebruiken als podium. De bedoeling is om een programmering voor de komende drie jaar te ont wikkelen. Dat betekent dat de kerk klaargemaakt zal moeten wórden om een (deels) nieuw publiek te verwelkomen. Daarbij moet niet worden ver geten dat naast podiumkun sten ook het verhaal van de kerk zelf en haar betekenis voor Zeeland aandacht vraagt. Exploitatie Eigenaar Stichting Monumen ten Bezit begeleidt de aanpas singen. Wethouder René Mo lenaar van Veere: De gemeenteraad heeft besloten om de exploitatie van de kerk op afstand te zetten met de komst van de nieuwe stich ting, een culturele onderne ming die goed moet verdie nen. En dan volgens het concept wat door het bureau Expext van Ernst Veen be dacht is. Er komt een plafond- constructie om de vleermui- zenkolonie weg te houden Kenzo is van Februari 2011 en het zowel een prima waak hond op een boerderij als een huishond voor iemand alleen. Het is in het begin niet direct een goede maat, maar als hij je eenmaal kent is hij echt ge weldig. Het is geen allemans vriend, maar hij heeft echt de karakter eigenschappen van de Rottweiler. Voor andere dieren is hij erg grof en on stuimig. Dierenasiel Walcheren, Maan- weg 5, Vlissingen, 0118-613579, info@dierenasielwalcheren.nl KAMPERLAND Afgelopen zaterdag waren op het Ban- jaardstrand te Kamperland de jaarlijkse strandwachtexa- mens. 23 lifeguards van 15 tot 55 jaar behaalden een diplo ma. Zij gingen op voor uiteen lopende niveaus, afhankelijk van kennis en ervaring. Bin nen de Reddingsbrigade wordt gewerkt met compe tentiegericht opleiden. De praktijk van alledag wordt in gebouwd in de lesstof. Ook de examens richten zich op de lokale situatie: kandidaten worden getoetst hoe zij optre den in hun eigen bewakings gebied, waarbij onder meer wordt getoetst of zij in staat zijn een risicoanalyse te kun nen maken voor de specifieke omstandigheden waaronder zij dienst doen. In het praktijk gedeelte werden realistische reddingsscenario's voorgelegd aan de kandidaten en werd gekeken welke keuze zij maakten voor wat betreft de reddingsmethode. Daarbij is zowel naar het individuele op treden als de teamprestaéie gekeken. Scenario's die aan de kandidaten voorgelegd wer den waren onder andere: zwemmer vermist, reanimatie van een strandgast, eeri" ver mist kind en een opvarende die met verwondingen van boord moest worden gehaald. VLISSINGEN Na langdurig en veelvuldig overleg is het besluit genomen dit jaar geen glazen huis te houden op Walcheren, zo maakt initia tiefnemer Hans Burgs bekend. Variant Er zijn gesprekken geweest met mogelijk nieuwe organi saties, maar dat heeft helaas niet het gewenste resultaat opgeleverd. Zo gaf men de voorkeur aan een variant, maar dat is nooit de opzet ge weest. Zo liep men ook aan tegen uitvoerende problemen op Kerstavond en het bij el- Wat betekent werkplezier voor u? Laat u op 3 oktober inspireren door de trainers en gastsprekers van Level Up. Na het succes van de Level Upl Inspiratie dag in 2016 wordt dinsdag 3 oktober kaar krijgen van het grote aantal vrijwilligers. Vakantie Daarbij speelt de vakantieloze periode van 18 tot en met 22 december een grote rol. Zo'n vakantieloze periode heeft ui teraard ook zijn uitwerking op de opkomst van het publiek. Voor de organisaties van eer dere edities komt het opnieuw organiseren van dit fantasti sche evenement te vroeg, want alles heeft een flinke im pact op het dorp, de scholen, de verenigingen, de onderne mers, de vrijwilligers et cetera. een tweede editie. Een mid dag vol energie en inspiratie voor ondernemers, mana gers, leidinggevenden of an dere geïnteresseerden. Het thema is 'werkplezier'. De bij eenkomst is van 12.30 tot 18.00 uur in Theater de My the, Bleekveld 1, 4461 DD Goes. Tickets kosten tot 10 september kosten 32,50 euro, ex BTW, daarna 37,50 euro. Aanmelden via http://www.l- up.nl/product/inspiratiedag MIDDELBURG - Tijdens het benefiet diner In the Moon light ten behoeve van Stich ting Haarwensen is afgelopen vrijdag 1.100 euro opgehaald. De avond was een succes met allerlei acts. Diverse Zeeuwse missen hielpen presenteren. FOTO: SRM-FOTOGRAFIE De Grote Kerk in Veere moet hét cultuurpodium en festivalhuis van Zeeland en daarbuiten worden. FOTO: THEO RIETVELD MIDDELBURG - The Dan cing Path start een cursus dans in het Van Cittershof in St Laurens. Deze cursus wordt twee-wekelijks ge geven op woensdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en start op 30 augustus. Die dag is er ook ene gratis kennismakingsles. De danssessie wordt ingeleid met een meditatie. Voor meer informatie zie www. dancingpathofhealing.nl. Voor de Kennismakingsles aanmelden via 06-51762783 of dancingpathelle@gmail. com

de Faam | 2017 | | pagina 5