Fietsen maken leer je bij Cycle Hub Autowaspark Kuzee Middelburg nu open! KUZEE Tijdelijk tot en met 10 september alle wasprogramma's 50% korting! Wasstraat friflmrrnrnm - Een verassend compact concept met superieure waskwaliteit - Volledige voorbehandeling inclusief velgen reiniging - Polishstation, unieke waxbehandeling - Perfect droogresultaat - Groot stofzuigplein met 14 opstelplaatsen voor gratis stofzuigen. Wasboxen - 6 stuks wasboxen, nooit meer wachten! - Uniek in Nederland: Vol automatische onderkantreiniging - Uniek in Nederland: Schuimkanon - Uniek: Osmose tappunt in alle boxen om uw eigen voertuig geheel naar wens te wassen www.autowasparkkuzee.nl cB 19 WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2017 Ambacht in ere gehouden "Voor mij is fietsen maken leuk omdat ik met mijn handen kan werken", zegt Marcus Juhlin (26}, medewerker van Cycle Hub, aan de Middelburgse Stadsambachtweg 6. Het is moeilijk om jonge enthousiastelingen te vinden die net als hem houden van het ambachtelijke vak. Er is een tekort aan fietsenmakers in het Zeeuwse. Mede daarom komt er in het pand een Twee- wieler Academy bij. MIDDELBURG - Die start in september en is een parktijk- gerichte vakopleiding tot Fiet- sentechnicus Niveau 2. Juhlin is bezig met de fietsenverhuur aan 2 vakantiegangers. Ook dat hoort bij zijn werk. "Hij doet het goed en werkt in een bijzonder bedrijf op een unie ke plek", reageert oud-Mid delburgse C. van Vliet-De Kam. "Wij staan hiernaast met de camper en huren fietsen." De jonge fietsenmaker legt aan haar uit hoe de versnellin gen werken. "Ik heb eerst bij de Vlissingse Fietsenmakker gewerkt en ga nu de opleiding bij de Tweewieler Academy volgen. Bezig zijn met de bin- nenkant van de fietsnaaf vind ik het aantrekkelijkste van het vak. Dat is uitdagend om dat het precisiewerk is." Hij zet een partij fietsen buiten en dan loopt Thona Baas de werkplaats in. "Wil je de ban den van mijn vouwfiets op pompen", vraagt ze hem. Hij haalt de tweewieler uit haar auto en pompt binnen een handomdraai de banden op. "Ik zou tegen andere mensen over het vak willen zeggen: Durf het te proberen." Vervol gens pakt hij een wiel uit de werkplaats en werkt verder aan een fiets die er is opge hangen. "Bij Cycle Hub is van alles op fietsgebied. Zoals re paratie en nieuwbouw van de fiets, fietsverhuur, stalling en BIJ CYCLE HUB IS VAN ALLES OP FIETSGEBIED horeca", vertelt mede-eige naar Herbert Dettingmeijer, van Wende Personeelsdien sten. Hij exploiteert het bedrijf samen met David Quist van de Vlissingse Fietsenmakker. "Het is een prima leer-werkomge- ving. De mensen kunnen hier het beroep van fietsenmaker leren. Ik geloof heel sterk dat Marcüs Juhlin leert het vak van fietsenmaker mensen het beste leren door praktijkervaring op te doen. In een omgeving waar ervaren monteurs aan de slag zijn", legt hij uit. In Zeeland is een tekort aan technisch ge schoold personeel. Detting meijer: "Vooral technisch ge schoolde mensen. Er komt meer techniek bij kijken. Zo is er in de opleiding een module elektrische fiets. Jongeren kie zen minder voor het vak. Die hebben het beeld van vieze handen en hard werken voor weinig geld. Er is ook schoon werk op het gebied van advi seren en verkoop. De betaling gaat volgens de cao." Detting meijer heeft goede hoop dat er voldoende mensen in de toekomst het ambachtelijke vak gaan leren. "Het werk blijft altijd bestaan. Je blijft hand vaardigheid nodig hebben. Het wordt hooguit techni scher", besluit hij. Informatie: www.cydehub.nl Méttm Jeremy Michielsen en zijn team staan graag voor u klaar! Heerlijkheidsweg 3 (industrieterrein Ramsburg) autowaspark

de Faam | 2017 | | pagina 19