■■m Weekmarkt naar Damplein Wijziging facturatie drinkwater Wijziging sluitingstijden cafés horecaconcentratiegebied Nationaal kampioenschap Standwerken in Middelburg Geen inzameling van oud papier in de zomervakantie Middelburg 800 jaar OFFICIËLE PUBLICATIES Standwerkerconcours in de Lange Delft Middelburgse werken op carillon In verband met de kermis is de weekmarkt van donderdag 10 augustus op het Damplein. Evides Waterbedrijf verzorgt vanaf 25 september in Zeeland de fac turatie voor drinkwater zelf. Klanten krijgen tot die tijd de factuur van DELTA voor de drinkwaterrekening, al dan niet gecombineerd met andere producten zoals energie en internet. De drinkwaternota komt vanaf 25 september rechtstreeks van Evides. Alle klanten in het gebied ontvangen hierover ook nog een brief van Evides. Alle vragen over de factuur van Evides, administratie en het doorgeven van storingen lopen vanaf 25 september via de klantenservice van Evides via telefoonnummer 0900-0787. De sluitingstijden voor cafés in het horecaconcentratiegebied zijn recent ge wijzigd. Deze wijziging houdt in dat alleen het type harde horeca, dat zijn de drankverstrekkers (cafés), in de nacht van donderdag op vrijdag, van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag geopend mogen zijn tot 03.00 uur. Het horecaconcentratiegebied bevat de straten: Plein 1940, Pottenmarkt, Markt (zogenaamde Tympaanplein"), Vlasmarkt, Schuttershofstraat en de Beddewijkstraat. Het Nationaal kampioenschap Standwerken vindt dit jaar plaats in de Lange Delft op zaterdag 19 augustus. Ongeveer 40 standwerkers strijden om de hoogste nationale eer. Het concours begint om 10.30 uur en eindigt om 17.00 uur. De deelnemers worden geselecteerd door de afdeling Standwerkers van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel. Dit gebeurt op basis van een ranking die is samengesteld uit de uitslagen van plaatselijke en provinciale concoursen. Beoordeling Bij de beoordeling van de standwerkers tellen de al behaalde punten van de samengestelde ranking niet mee. ledereen begint met nul punten. Daardoor heeft iedere deelnemer kans om Nederlands Kampioen te worden. Dat maakt het extra spannend en motiveert de deelnemers om extra hun best te doen. Een deskundige anonieme jury beoordeelt de standwerkers. De nieuwe sluitingstijden gelden dus niet voor het type zachte horeca (restaurants) en de niet-commerciële horecabedrijven (bijvoorbeeld De Spot). Voor cafés die buiten het horecaconcentratiegebied liggen blijft de algemene sluitingstijd van 02.00 uur van kracht. In de zomervakantie gaat de maandelijkse inzameling van huis houdelijk oud papier in de wijken één keer niet door. Ook de in zamelende verenigingen, clubs en kerken hebben dan vakantie. In de oud papier- en afvalkalender staat vermeld of in uw wijk in augustus geen oud papier wordt opgehaald. De kalender kunt u ook raadplegen op www.middelburg.nl onder het kopje afval. Stadsbeiaardier Janno den Engelsman laat weten dat er deze maand drie nieuwe werken op het automatisch speelwerk van het carillon in de Lange Jan staan. Het gaat om muziek van Middelburgse componisten. Voor het hele uur speelt Wals-Caprice van Jan Morks (1865-1926), voor het halve uur Fröhliches Lied van Margreeth C. de Jong (1961) en kwart voor het uur Aria van Pieter Bustijn (1647-1729). Oud papier kunt u altijd naar de milieustraat brengen. Inwoners van de wijk Dauwendaele kunnen hun oud papier kwijt in de ondergrondse papiercontainers in die wijk. Ritten burg In de nieuwe wijk Rittenburg wordt het oud papier opgehaald door de Zendingscommissie Gereformeerde Gemeente. Dit doen zij elke 3e vrijdag van de maand. Behalve in augustus, want dan wordt er wegens de vakantie niet opgehaald. MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Bezoekadres: Internet: www.middelburg.nl Kanaalweg 3 Twitter: @Gem Middelburg 4337 PA Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Postadres: Openingstijden stadskantoor: Postbus 6000 Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur 4330 LA Middelburg Donderdag 8.30 tot 20.00 uur In 2017 viert Middelburg dat zij 800 jaar geléden stadsrechten kreeg. Naast de vaste evenemen ten vinden er allerlei extra activi teiten plaats. Deze maand kunt u onder andere de Culikaravaan, de kunstmanifestatie Fapade, het ringrijden op het Molenwater en verschillende markten bezoeken. Ook is het tot en met donderdag 10 augustus nog kermis in de stad. Kijk voor meer informatie op www.middelburg800.com en www.uitinmiddelburg.nl. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Abeelseweg 2, Augustijnenstraat 6, Damplein 23, Hofplein 11Klevers- kerkseweg 79, Koudekerkseweg 161 A, Langevielesingel 46, Oosterse Lageweg (volkstuincomplex), Stationsstraat 2-4, Veersehof 1 Verleende omgevingsvergunningen Blauwedijk 3, Christiaanpolderweg/ Wilhelminapolderweg (Amemuiden), Dam 73, Londensekaai 39, Molenwater 121, Mortiereboulevard 34, Mortiereboulevard 36, Noordweg 162, Oude Veerseweg 134, Torentijdweg 1Trix Terwindtstraat 47 t/m 65 en Eduard Vetermanstraat 7 t/m 17, 8 en 12 t/m 18, 'tZanddorp 2 Kennisgeving verlengde beslistermijn Abdij 6 Inspraakprocedure Herinrichting"Volkerakstraat Donderdag 10 augustus wordt in de Lange Delft het jaarlijkse standwerkerconcours gehouden. Bijna dertig standwerkers gaan de strijd aan. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Een jury beoordeelt de standwer kers op originaliteit, overtuiging en welbespraaktheid. Om 17.00 uur reikt wethouder Saskia Szarafinski aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. Deze prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. Voor het tweede jaar is er voor de winnaar een wisseltrofee. De trofee is Foto Aart van Belzen Dit standwerkerconcours telt mee als voorronde voor het nationale kampioenschap, dat ook in Mid delburg wordt gehouden en wel op zaterdag 19 augustus. genoemd naar de bekende stand werker met zijn groenteschaaf, Bertus de Regt.

de Faam | 2017 | | pagina 9