Sport in de regio Spelen met de Zeeuwse wind 1 33 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 2017 €199- €599.- €799.- €899- €999. Rachel van Westen Vliegeren is een leuke manier om te spelen met de wind. Het klinkt eenvoudig, maar in de praktijk kan het toch flink tegenvallen, ledereen die ooit eens heeft gestoeid met een vlieger kent het wel; het is een prachtige dag en er staat een stevige wind, maar de vlieger is met geen mogelijkheid de lucht in te krijgen. Of de vlieger gaat wel enthousiast de lucht in, maar stort dan compleet onverwacht neer en is verwoest. Gedesillusioneerd propje de vlieger in de dichtstbijzijnde afvalbak. Om dit soort teleurstel lingen te voorkomen worden er in Zeeland workshops en cursussen aangeboden waar je kunt leren vliegeren. De deelnemers leren hoe ze een vlieger in de lucht kunnen krijgen, daar kunnen houden en hoe ze de vlieger kunnen besturen. En wil je een stapje verder, dan is powerkiten iets voor jou. Een powerkite is niets an ders dan een grote vlieger, maar vergis je niet; spierballen zijn een vereiste. Een uurtje powerkiten kan de volgende dag flink wat spierpijn opleve ren. Powerkiten gebeurt meestal in groepjes en dat is niet voor niets. Vaak moet je elkaar vasthouden om niet door de wind over het strand gesleept te worden. Een andere manier om met de Zeeuwse wind te spelen is blokarten, oftewel strandzei- len. Liggend, vlak boven de grond, bestuur je de blokart en scheer je over de Zeeuwse stranden. Dit klinkt, in tegen stelling tot het vliegeren, als een activiteit voor waaghal zen, maar niets is minder waar. Blokarten is geschikt voor jong en oud en is gemak kelijk onder de knie te krijgen. Zelfs mindervaliden kunnen blokarten, mits de handen en armen goed functioneren. Mocht dat niet het geval zijn, is het vaak ook mogelijk om in een tweezits blokart mee te rijden. Een volgende uitdaging is windsurfen. Voordat je zelf aan de slag gaat, zijn een paar surflessen onontbeerlijk. Langs heel de kust van Zeel and en langs het Veerse Meer zijn surfscholen te vinden. Hier worden basislessen en lessen voor gevorderden ge geven. Kinderen vanaf zes jaar kunnen al een poging wagen. En voor de twijfelaars bieden de meeste scholen ook ken nismakingslessen. Zo'n kennismakingsles is trou wens ook mogelijk wanneer je wilt kijken of kitesurfen iets voor jou is. Kitesurfen, de naam zegt het al is eigenlijk een combinatie tussen vliege ren (kite betekent vlieger) en surfen. Terwijl je op een plank op het water staat, word je voortgetrokken door een vlie ger. Door deze vlieger is het mogelijk om hoge sprongen te maken en kun je snelheden bereiken tot wel tachtig kilo meter per uur. Kitesurfen wordt tot de extreme sporten gerekend. Laatje dan ook niet verleiden om het op eigen houtje te proberen, maar zorg voor een deskundige begelei ding van gecertificeerde in structeurs. Naast privélessen, duolessen of groepslessen, is het bij sommige scholen ook mogelijk om trucjes te leren, zoals springen, bochten ma ken en andere spectaculaire trucs. En wil je wel graag genieten van water en wind, maar gaat kitesurfen je boven de pet? Dan is zeilen een aanrader. Houd er wel rekening mee dat Heb je het zeildiploma al op zak? Dan is het op verschillende plaatsen in Zeeland mogelijk om een zeilbootje te huren. FOTOGRAFIE: Cadijn Pijl je niet na een paar uurtjes les al zonder begeleiding het wa ter op mag. Voordat je zelf standig over de Zeeuwse wa teren mag zeilen, moet je eerst in bezit zijn van het zo geheten CWO 2 diploma. Ga er vanuit datje minimaal 28 uur les nodig hebt om dit diploma te halen. Op www.zeilschool- zeeland.nl kun je alle Zeeuwse zeilscholen met elkaar verge lijken. Heb je het diploma al op zak? Dan is het op verschil lende plaatsen in Zeeland mo gelijk om een zeilbootje te hu ren. Ook voor het huren van een catamaran is een papier tje vereist, maar dit is door gaans wel sneller behaald dan het hierboven genoemde zeil diploma. Bij verschillende surf- of zeilscholen in het Zeeuwse kan je een introduc tieles nemen. Daarna besluit je of je een volledige cursus wilt volgen. De basiscursus bestaat doorgaans uit zes les sen, die verspreid zijn over verschillende dagen. Na de basisopleiding catamaranzei len kun je examen doen en een internationaal VDWS cer tificaat verkrijgen waarmee je catamarans kunt huren. Heb je zin gekregen om met de Zeeuwse wind te spelen? Vraag naar de mogelijkheden bij het dichtstbij zijnde VW-kantoor of google op de betreffende activiteit voor meer informatie.

de Faam | 2017 | | pagina 33