Ontdek de Delta zelf vanaf het water 29 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 2017 Genieten op de Zeeuwse wateren het Deltagebied ervaar je pas echt vanaf het water. Ontdek per boot de rust en de natuurlijke schoonheid van het groot ste nationaal park van Nederland, de Oosterschelde. Beleef waterrecreatie in overvloed op het Veerse Meer, of proef de rijke VOC-historie vanaf de Middelburgse grachten. ZEELAND - Op de zonnige da gen een strandlaken op een van de prachtige stranden in Walcheren of Schouwen-Dui- veland neervlijen, met na tuurlijk op niet al te grote af stand een gezellige strandtent voor verfrissende versnape ringen, is voor velen al een ongekend genot. Lekker ont- stressen. Toch is het strand pas het begin van een topvakantie in Zeeland. Op en rond het water bruist het van de activi teiten die je kan ondernemen en van vaartuigen die je kan huren. Er is voor elk wat wils. Voor de natuurliefhebber mag een ontdekkingstocht op de Oosterschelde niet op de agenda ontbreken. De moge lijkheden van sportieve activi teiten op het water variëren van licht tot intensief, van ge nieten van de natuur tot sen sationele attracties. Een dagje op nationaal park de Oosterschelde kan een on vergetelijke belevenis worden. Zeehonden De zandbanken krioelen van allerlei soorten vogels die druk bezig zijn om hun kostje bij elkaar te scharrelen. Op die zelfde zandbanken liggen de zeehonden te zonnen of je ziet af en toe hun kopje uit het water opduiken terwijl ze rondzwemmen. Vanuit diver se plaatsen kan je voor schap pelijke tarieven mee met spe ciale zeehondensafari's op een comfortabele rondvaartboot. Een meer pure ervaring op de Oosterschelde wordt het wan neer je de stilte hoort in het kabbelende water, wanneer je het zilt van de zee proeft op je lippen. En ook daarvoor zijn er meerdere mogelijkheden. Een kleinschalige, sfeervolle en ze ker ook avontuurlijke manier om de Oosterschelde te bele ven biedt Outdoor Inspiration. Onder deskundige begelei ding van Guido Krijger ga je met maximaal vijf personen zeekajakken. Guido vaart weer vanaf eind augustus. Dichter bij de elementen en de Zeeuwse wildernis kom je niet. Guido neemt je mee naar de echt afgelegen en mooie plekjes in de Oosterschelde, daar sta je dan op een verlaten zandplaat midden op zee. De ervaring is onvergetelijk, de kans dat je onderweg een bruinvis tegenkomt maakt het alleen maar spannender. Op de site www.ontdekdeooster- schelde.nl vind je een mooi overzicht van wat de Ooster schelde zoal te bieden heeft en een impressie van de vele activiteiten die je er kunt on dernemen. Water Water, in Zeeland vind je het overal en overal zijn er ook leuke activiteiten voor op het water. Een populaire vrije tijdsbesteding op het water is kanoën. Het rustige water van het Veerse Meer is ideaal om heerlijk in een Canadese kano rond te peddelen. Je kan ze huren en met twee of drie personen heerlijk van eilandje naar eilandje varen. Het is een sportieve ervaring die je ook heel relaxt kunt oppakken en waarbij ook het nodige te la chen valt als blijkt dat een kano niet uit zichzelf recht door vaart. Kanoa Outdoor Events aan Haven de Piet, Wolphaartsdijk, is zo'n adres waar je onder andere kano's kunt huren. Regelmatig orga niseert Kanoa ook speciale ac tiviteiten, zoals Summercamp voor io tot 15-jarigen, vijf da gen lang alleen maar kanova ren, suppen, boogschieten, vlot bouwen en varen, archery tag, katapult bouwen en schieten, kanopolo, klimmen en nog veel meer zoals een kampvuur aan de oevers van het Veerse Meer. Een andere activiteit is kanoën bij volle maan, de eerstvolgende Full Moon Paddle is zaterdag 8 juli, Op en rond het water in heel het deltagebied bruist het van de activiteiten die je kan ondernemen en van vaartuigen die je kan huren. FOTO: GUIDO KRIJGER -1- Op diezelfde zandbanken liggen de zeehonden te zonnen of je ziet af en toe hun kopje uit het water opduiken. FOTO: GUIDO KRIJGER romantiek gegarandeerd! Naast kanoën kan je bij Kanoa ook suppen waarbij je op al staand op een board peddelt, of super suppen wat je met meerdere personen doet. Of bouw samen een vlot en kijk daarna of het zeewaardig is, wil je meer relaxt dan kan je voor een waterfiets kiezen. Ook kanoën maar dan in een heel andere setting kan bij Rondvaart Middelburg. Met de kano peddel je door de grachten en heb je een prach tig gezicht op de gevels die de roemrijke VOC-stad zo ken merken, of op de vele toeris ten in hun kleurrijke outfits. Wil je meer weten over de VOC-historie van de stad dan is de rondvaartboot van Rond vaart Middelburg aan te beve len, de schippers weten het op een razend interessante ma nier te vertellen, maar of je nu de kano of de rondvaartboot kiest, je ziet Middelburg op een andere manier, de manier zoals de zeelui van de VOC het destijds zagen nadat ze van een lange reis terugkwamen. Genieten van de natuur, van sport of van de Zeeuwse ge schiedenis, het kan allemaal vanaf het water. Wil je voor de afwisseling een zinderende beleving, ja, dat kan ook. Zinderend Bij de Zeeuwse Gasten, Strand en Watersport Brouwersdam kan je banaanvaren, flyboar- den (je wordt op een wake board tot wel 10 meter hoogte uit het water gestuwd) of met z'n drieën op de fun tube, een band die op hoge snelheid door het water wordt getrok ken, actie en lachen! Ook hier kan je kayaks huren, of bij voorbeeld een waterscooter waarmee je de Noordzee op kan. Waterskiën en wakeboar- den of het leren kan ook in Zeeland. Schotsman Water sportcentrum in Kamperland heeft een mini- en een grote kabelskibaan. Op de grote ski baan kan je als dat wilt zelfs schansen nemen. Nieuw dit jaar en de enige aan het Veer se Meer is het Aquapark, ge schikt voor kinderen van zes tot zestig plus. Het Aquapark is een soort van opgeblazen parcours waarop je kan klim men, springen, glijden en vlie gen. Sta je op de blob en de ander springt erop dan wordt je als een raket gelanceerd. In de Delta zijn er verder ook vol op mogelijkheden om te leren zeilen en te leren duiken. MEER INFO? Een uitstekend startpunt voor oriëntatie van wat er in Zeeland op het water mogelijk is is www.wvzeeland.nl. Wil je alles weten over hoe je nationaal park de Oosterschelde kunt ontdekken dan is een bezoekje aan www.np-oosterscheide.nl aan te raden. Een overzicht van activiteiten op het Veerse Meer vind je op www.veersemeer.com. Met een originele Zeeuws paviljoentjalk die ooit werd gebruikt voor de aardappel- en suikerbietenvaart, is het genieten van de Oosterschelde in optima forma. Zeilschepen De Scaldis (foto) en Morgenster combineren comfort met nostalgie. Heerlijk deinen op de golven, het klapperen van de zeilen in de wind maakt de ervaring persoonlijk. Er zijn rneezeiltochten en zeehondentochten. On derweg leggen de schippers uit wat ze doen en wat je ziet. Lekker zitten of helpen met het hijsen van de zeilen. Individueel boeken is mogelijk via www.meezeilenzierikzee.nl In een grote open boot is het ontspannen en volop genieten van het zonnetje tijdens de rondvaart in Middelburg. De tocht duurt cir ca 45 minuten en is een prima en vermake lijke manier om de rijke historie van de Zeeuwse hoofdstad te leren kennen. Wel af en toe bukken als je onder een laag brugge tje door moet! Kan je er geen genoeg van krijgen of ontdek je liever Middelburg op eigen houtje dan kan je bij Rondvaart Mid delburg een kano huren en zelf de grachten op gaan. www.rondvaartmiddelburg.nl FOTO: RONDVAART MIDDELBURG Kanoa Outdoor 8c Events is gelegen aan het Veerse Meer in Zuid-Beveland tussen Wolp haartsdijk en Arnemuiden. Er zijn volop ac tiviteiten rondom en op het water mogelijk, alleen en in groepsverband. Kanoeën, sup pen, super suppen en waterfietsen op het Veerse Meer. Boogschieten, of klimmen en tokkelen bij de klimtoren en het touwpar- cours. Het zijn slechts voorbeelden van wat er allemaal kan. Centraal ligt er een sfeervol terras met prachtig uitzicht op het Veerse Meer Meer informatie via www.kanoa.nl FOTO: KANOA Voor plezier, hilariteit en adrenaline kan je in Zeeland prima terecht. Waterskieën of wa- keboarden op eigen houtje of het leren kan bij Schotsman Watersportcentrum in Kam perland. Kinderen van zes tot zestig plus kunnen zich vermaken in het gloednieuwe Aquapark. Je kan er ook kajakken, flyboar- den, banaanvaren, suppen. In Burgh-Haam- stede kan je bij de Zeeuwse Gasten kajak ken, flyboarden, banaanvaren, suppen, op de Fun Tube of bijvoorbeeld een waterscoo ter huren, www.schotsmanwatersport.nl FOTO: SCHOTSMANWATERSPORT

de Faam | 2017 | | pagina 29