Westkapelle staat deze maand bol van de activiteiten en evenementen ii Het is hier niet alleen maar strand en water Wl WOENSDAG 9 AUGUSTUS 2017 Westkapelle zet zich in de maand augustus stevig op de kaart met allerlei evenementen, ledereen in het stoere dijkwerkersdorp, dat bestaat uit hard werkende nuchtere Zeeuwen, zet zich in om van de zomer één groot feest te maken voor haar toeristen en inwoners. Het Polderhuis Musea en Meer is niet al leen een dijk- en oorlogsmuseum. Er zijn regelmatig exposities te zien over Zeeuwse onderwerpen en de natuur in de omge ving. De geschiedenis komt er tot leven: hoe was het wonen op Walcheren in de ijzertijd, de tijd van de Romeinen en Vikin gen en de Gouden Eeuw, tot de oorlog in Westkapelle en omstreken, de bombarde menten en de verwoesting en de weder opbouw. De openingstijden van het Pol derhuis en de vuurtorens staan vermeld op de website. Jeanine van Marion van het Polderhuis 'Musea en Meer' vertelt enthousiast over de verschil lende activiteiten in haar dorp. "We organise ren hier al jaren van alles en nog wat en mer ken dat de belangstelling steeds groter wordt. Steeds meer mensen komen speciaal hier naar Westkapelle of directe omgeving op vakantie omdat er zoveel te doen is. Niet alleen hier in het dorp maar ook op omliggende campings. We beginnen op 9 augustus met de Nostalgi sche dag. Er zijn verschillende markten, rond leidingen, klederdracht shows en old timers. Dus voor ieder wat wils, van jong tot oud." Zintuigen prikkelend Maar dat is het niet alleen. Het Polderhuis wil dit keer de nadruk leggen op de zintuigen: proeven, ruiken, zien, horen en voelen. Om te proeven zijn er de traditionele smouters en zelfgebakken wafels. Klim je op de vuurtoren dan ruik je de zilte zeelucht. Er is veel te zien, teveel om op te noemen, maar we doen een paar aanbevelingen: het solex museum, de Ko ninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij houdt open dag (mits zij niet uit moeten ruk ken), de Tuusemaekt markt met zelfgemaakte artikelen van schilderijen tot Zeeuw- se-stof-pannenlappen, er rijdt een paarden tram en er is een brocante en ouwe sannie markt. De TroubaBoer komt zingen en je kunt de paarden aaien die meedoen aan het sjees rijden. Uitgebreide maandkalender Ook de weken na de nostalgische dag staat de uitgebreide maandkalender helemaal vol ge pland. Ringrijden, kinderspelen, kofferbakver koop, speciale camping dagen, een viswed strijd, lighthouse weekend met zendamateurs, wandeltochten en Diekersdag. Jeanine van Marion zegt: "Het hele dorp bruist van de be zigheden en alle verenigingen doen mee; op de Markt, de Zeedijk, in de vuurtorens, op het strand en in de Zuidstraat, bij het Kasteel van Batavia, overal. Vanaf het Polderhuis worden rondleidingen door Westkapelle georganiseerd en de molens en vuurtorens zijn op gezette tij den open. Het is een belevenis voor iedereen, verveling is hier in de vakantie niet aan de orde." Campingdag Op 14 augustus is er het ringrijden om de 'Hoge Licht-trofee'. Een dag later vakantiemarktop de Boomgaard en op 16 augustus organiseren ver schillende campings bij Westkapelle ter plekke evenementen. Zoals markten en een koffer bakverkoop. Op die dag zijn ook de molen en beide vuurtorens geopend voor een rondlei ding en zijn er kampioenspelen in de tuin van het Polderhuis. Diekersdag "De Diekersdag op 23 augustus bekijken we nog even apart. Het is een dag voor echte dijk lief hebbers. Je kunt die dag meedoen aan een wandeltocht van 5 of 10 kilometer of met Vrou we Pimpernel gaan strandjutten. Van Marion: "Mensen willen frisse lucht en kunnen genie ten van het weidse land. Het kan hier allemaal." Kinderen kunnen gaan strandjutten met Vrou we Pimpernel en vliegers maken. Er is een ma ritieme markt en de Heiploeg geeft een de monstratie hoe zij de palen slaan die in het water staan als golfbreker. Ook is er de bekerfi nale in de Polderhuistuin. Kijk voor meer infor matie over data, exacte locaties en tijden op onderstaande websites. www.polderhuiswestkapelle.nl www.westkapelle.com De Polderhuistuin waar op het gezellige terras kinderen vliegers kunnen maken en verschillende markten worden gehouden. Foto's: Conny den Heijer Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Polderhuis Musea en Meer, Zuidstraat 154-156,4361AK Westkapelle

de Faam | 2017 | | pagina 27