Kermis in Middelburg Uitwisseling Sint-Niklaas - Middelburg MIDDEL Wijziging regels gemeenschap van goederen OFFICIËLE PUBLICATIES Standwerkerconcours in de Lange Delft Inbrekers gaan niet met vakantie Terug van vakantie? Spoel de kraan 1 minuut door www.evides.nlAraandoorspoelen MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur -ri'-ï Burgemeester Harald Bergmann opent vrijdag 4 augustus om 13.00 uur de kermis in Middelburg. De zevenendertig attracties staan tot en met donderdag 10 augustus op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster Maxxx, Space Jam en Future Dance tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van Foto: Aart van Betzen oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 13.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Prikkelarme kermis zondag 6 augustus Na het grote succes van vorig jaar blijkt een prikkelarme kermis duidelijk in een behoefte te voorzien. Daarom is er op zondag 6 augustus van 13.00 tot 15.00 uur weer een prikkelarme kermis. Prikkelgevoelige kinderen en natuurlijk ook ouderen, zijn van harte welkom om plezier te beleven aan de Middelburgse kermis. Een prikkelarme kermis is toegankelijk voor mensen met bijvoorbeeld autisme, epilepsie, een lichamelijke en/of geestelijke beperking. Zij kunnen vanwege het harde geluid, de (felle)lichten/ lichteffecten en de draaisnelheid van de attracties doorgaans niet op een normale kermis aanwezig zijn. Bij de prikkelarme kermis zijn al deze prikkels er niet of in sterk verminderde mate. Tijdens deze kermis gelden de reguliere prijzen. Niet parkeren op parkeerterrein Oude Veerseweg Er kan op het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg niet geparkeerd worden van maandag 31 juli 07.00 uur tot en met zaterdag 12 augustus 24.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitanten met hun wagens. Wegsleepregeling is van toepassing. Warenmarkt naar Damplein In verband met de kermis zijn de zaterdagmarkt van 5 augustus en de weekmarkt van donderdag 10 augustus op het Damplein. Middelburg viert dit jaar 800 jaar stadrechten evenais onze zuiderburen uit Sint- Niklaas. De steden hebben dit jubileumjaar aangegrepen voor het organiseren van een uitwisseling. Na het bezoek van Sint- Niklaas aan Middelburg in juni, is Middelburg op zaterdag 2 september te gast in Sint-Niklaas. In het kader van Middelburg 800 bieden we inwoners van de gemeente Middelburg deze daguitstap aan voor 12,50 euro per persoon. Sint-Niklaas heeft een rijke feesttraditie en prachtig architecturaal erfgoed. Jaarlijks vinden in het eerste weekend van september de Vredefeesten plaats. De Vredefeesten zijn hét topevenement van de stad Sint-Niklaas. Met de Grote Markt als unieke opstijgplaats voor heteluchtballonnen in allerlei groottes en vormen. Tevens worden die dag diverse rondleidingen in de stedelijke musea en kerken aangeboden. Inschrijven voor dit bezoek kan via www.middelburg800.com. Hier treft u ook de praktische informatie en het complete programma aan. fP fi Personen die vóór 1 januari 2018 zijn getrouwd, zijn automatisch in algehele gemeenschap van goederen getrouwd, tenzij er huwelijkse voorwaarden zijn opgemaakt bij een notaris. Vanaf 1 januari 2018 Vanaf 1 januari 2018 wordt een huwelijk automatisch in beperkte gemeenschap van goederen (onder huwelijkse voorwaarden) gesloten. Dit betekent dat alleen de bezittingen en schulden die tijdens het huwelijk worden verkregen of zullen ontstaan, gemeenschappelijk zullen worden. De bezittingen en schulden die een echtgenoot vóór het huwelijk had, blijven van die echtgenoot. De beperkte gemeenschap van goederen zal gelden voor nieuw te sluiten huwelijken. Voor personen die al getrouwd zijn (en die geen huwelijkse voorwaarden hebben gemaakt) blijft de algehele gemeenschap van goederen zoals wij die nu kennen van toepassing. Wie toch wil trouwen in algehele gemeenschap van goederen, moet dat apart regelen bij de notaris. Uitzondering Schenkingen en erfenissen zullen buiten de gemeenschap van goederen blijven. Dit wordt dus niet gemeenschappelijk, tenzij dit anders is geregeld. Partnerschapsregistratie Dezelfde wijzigingen gelden bij het aangaan van een partnerschapsregistratie Kijk voor meer informatie op www.rijksoverheid.nl. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid. nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen lange Delft 22, Londensekaai 39, Molenweg 36 (Arnemuiden), Mortiereboulevard 20, Mozartweg/Jazzroute hoek, Oude Rijksweg 50 (Nieuw- en Sint Joosland), Torenweg/Welzingsewatergang, Tuindorp 60 (Arnemuiden) Verleende omgevingsvergunningen Elektraweg 30, Lange Noordstraat 53, Mortiereboulevard 20, Oosterse Lageweg (volkstuincomplex), Oude Koudekerkseweg 1 i Kennisgeving verlengde beslistermijn Koepel 29, Molenwater 99, Schoolstraat 7 (Arnemuiden), Trompstraat 15, Derringmoerweg 7 D (Arnemuiden) Verkeersmaatregel Seintoren Donderdag 10 augustus wordt in de Lange Delft het jaarlijkse standwerkerconcours gehouden. Bijna dertig standwerkers gaan de strijd aan. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 Een jury beoordeelt de standwerkers op originaliteit, overtuiging en welbespraaktheid. Om 17.00 uur reikt wethouder Saskia Szarafïnski aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. Deze prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. Voor het tweede jaar is er voor de winnaar een wisseltrofee. De trofee is genoemd naar de bekende standwerker met zijn groenteschaaf, Bertus de Regt. Dit standwerkerconcours telt mee als voorronde voor het nationale kampioenschap, dat ook in Middelburg wordt gehouden en wel op zaterdag 19 augustus. De zomerperiode is een fijne tijd waarin veel mensen op vakantie zijn of dagjes uit ondernemen. Maar ook de tijd waarin veel inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. Om een inbraak te voorkomen is het belangrijk dat bewoners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Overburen zien meer van uw woning dan buren naast u. betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan, Naast deze tips, blijft het natuurlijk van belang om te zorgen voor goedgekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goedgekeurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) en herkent u aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hierover advies aan een PKVW- bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op de website: www.politiekeurmerk.nl.

de Faam | 2017 | | pagina 9