Dijkfeesten: spektakel in Westkapelle Veilig wegdoen Wandelen Mae Uku 5 .1 Puzzelen met de auto Grote kroelpoes zoekt een gezellig thuis 5 WOENSDAG 2 AUGUSTUS 2017 Zeepkisten en spetterend vuurwerk WESTKAPELLE - Dit jaar vie ren de Wasschappelaars 'op het durp', want zo noemen ze dat hier, de XL variant. Drie dagen sport,'feest en activitei ten met voor ieder wat wils. Vanaf woensdag wordt er ge start met voetvolley wedstrij den, beach korfbal, jeu de boules, diverse spelen voor kinderen en een touw trekwedstrijd. Deze sportieve dagen worden georganiseerd door W de Noormannen, Gymnastiekvereniging Hygiëa, KV Stormvogels en Kasteel van Batavia. Zeepkistenrace Het klapstuk van de Dijkfees ten is de zeepkistenrace, die ieder jaar een groter aantal deelnemers trekt. Toeristen komen speciaal naar Westka pelle om zelf mee te doen. Het is een fenomeen waar een sluier van geheimzinnigheid omheen hangt. Wij vonden een van de deelnemende teams bereid een tipje van de sluier op te tillen: de Bat Boys. Thomas Wuite, Frans Domini- cus en Svend Minderhoud durven wel als woordvoerders naar buiten te treden. Al we ken zijn zij driftig bezig om hun Hells Angels-zeepkist van vorig jaar om te bouwen in een heuse Batmobile. Tho mas: "Vorig jaar zijn we twee de geworden maar hadden met gemak kunnen winnen. Jammer was dat een van onze teamleden zijn voet aan de grond zette tijdens de rem proef en dat mag niet. Daar hebben we van geleerd. Onze Batmobile is groot en lastig wendbaar met zijn enorme draaicirkel. maar dat neemt niet weg dat we er gewoon weer voor gaan en hopen op een eerste plaats dit jaar." Bat Boys Team De ideeën van het Bat Boys Team ontstaan in een loods op het industrieterrein onder het genot van een stuk kaas en menig glaasje port. Wie denkt dat het een makkie is, heeft het mis. De verschillende de tails zijn voor iedere bouwer een uitdaging waarvoor zij in noverende constructies heb ben bedacht die ter plekke ontworpen en uitgevoerd moeten worden. En dan is er natuurlijk de lol van het sa men bouwen. Dominicus zegt: 'Teder jaar willen we met iets nieuws komen. Deze kist heb ben we vorig jaar al gebruikt en voor dit jaar omgebouwd. Volgend jaar komen we weer met een hele nieuwe. Deze wordt na de race toegevoegd aan onze collectie. Een van onze maten heeft een manege en hangt hem daar op, je weet niet watje ziet." Thomas Wuite, Frans Dominicus en Svend Minderhoud van het Bat Boys Team dagen de andere teams uit om hun Batmobile te verslaan dit jaar tijdens de zeepkistenrace. Batman en Robin zijn er klaar vooi Foto: Canny den Heijer The Joker Over de kleding en de eventu ele komst van The Joker zwij gen de heren in alle talen. Minderhoud zegt: We willen nog niet alles verklappen na tuurlijk. Er wordt hard ge werkt aan de kleding. The Jo ker hebben we ook geprobeerd te strikken voor deze dag maar we hebben'nog geen reactie." Na de zeepkistenrace is er livemuziek en wordt het eve nement afgesloten met vuur werk, gesponsord door Melis. De organisatie is in handen van Ronald van de Sande van Kasteel van Batavia. Alle Walchena- ren kunnen binnenkort hun ongebruikte medicijnen inle veren bij elke apotheek in Zeeland. Dit zorgt ervoor dat mensen op gemakkelijke wij ze hun medicijnen kunnen wegbrengen en zo zelf kun nen bijdragen aan een scho ner milieu. Dit inzamelpunt dichtbij is mogelijk dankzij een samenwerking van de Zeeuwse gemeenten, Evides Waterbedrijf, waterschap Scheldestromen, OLAZ en Zeeuwse apotheken. In de dagelijkse praktijk wor den ongebruikte medicijnen soms in de vuilnisbak gegooid of door de wc gespoeld. Medi cijnen vallen onder klein ge vaarlijk afval en kunnen naar de milieustraat gebracht wor den, of - vanaf nu - ingeleverd worden bij de apotheek. De inzameling van medicijnafval is een aanpak bij de bron. Een keten- en bronaanpak heeft de voorkeur, waarbij inde hele keten maatregelen worden genomen. Het voorkomt dat de stoffen in het afvalwater terechtkomen en uiteindelijk het oppervlaktewater belas ten.Het bestuur van OLAZ heeft ingestemd met een proefperiode van twee jaar. De kosten voor afvoer van medi- cijnresten via apotheken, wor den de komende twee jaar verdeeld onder de partijen binnen de SAZ+. De komende maanden worden gebruikt om de proef verder uitte wer ken met de apothekers. Ook wordt er al gekeken naar een vervolg en verdergaande ke tenaanpak. Voor veel mensen is inleveren bij de apotheek een stuk praktischer en dicht bij. Medicijnen inleveren bij de milieustraat is natuurlijk ook nog steeds mogelijk. ZEEPKISTEN OP D'N DIEK Ook dit jaar beloven de Dijkfeesten weer volop vermaak en spektakel voor jong en oud. Voor een compleet en gedetailleerd overzicht, kijk op de website www.kasteel- vanbatavia.nl Mac de Zeeuwen houdt donderdag io augustus een puzzel-ge- zeiligheidsrit waar iedere automobilist aan mee kan doen. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur bij camping de Witte Raaf aan de Mui- denweg 3, te Arnemuiden. Voor de beginnende rijder is er een eenvoudige route uitgezet met gemakkelijke opdrachten en leuke oriën tatiepunten die onderweg gezocht moeten worden. Na afloop is er Bingo, iede re deelnemer gaat met een leuke prijs naar huis. VLISSINGEN - Felix is als von deling bij ons binnengekomen en niemand die hem mist. is toch zonde voor zo'n dot van een poes? Wij van het asiel hebben hem geschat op on geveer 4 jaar oud. Felix is hier een schat van een kater die in het begin even moest wennen maar nu een grote kroel is. Meer weten? Dierenasiel Wal cheren, Maanweg 5, 4382 MZ Vlissingen, 0118-613579. Zaterdag 5 au gustus tussen 11.00 en 16.00 uur is er in Domburg een de monstratie van het dorsen op een oude manier met ver schillende dorsmachines. Ook kunt u genieten van oude tractoren en werktui gen. Het geheel staat in het teken van de old-timer we reld. Het koren wordt eerst met een oude binder van het land gehaald en nadat het opgeladen is op een wagen, wordt het gedorst in de dorsmachines. Toegang voor kinderen beneden de 4 jaar gratis en voor volwassenen een klein bedrag van 2,50 Euro. Waar? tegenover Zand- wegje 2 Domburg. KOUDEKERKE Foodtruckers by the Sea is op 4, 5 en 6 au gustus van 12.00 - 22.00 uur aan de Wielemakersbaan 6, 4371 PM Koudekerke. Food- trucks, kinderactiviteiten, ponyritjes, springkussen, ka- melenritten en een paarden- show. Vrijdagavond speelt OOST-SOUBURG - Ten bate van het komende Midzomer feest van Stichting Mae Uku verzorgt de wandelgroep Sou- mikou zaterdag 12 augustus een sponsorwandeltocht. Voor deze sponsorwandel tocht zijn de vertrektijden 9.30, 10.00 en 10.30 uur voor achtereenvolgens de 15,10 en 5 kilometer. Het deelnemers- geld is 3 euro per persoon deelnemers kunnen een sponsorformulier uitprinten via de Mae Uku website. Aan melden kan per mail naar stichting@mae-uku.nl. De route van 15 km gaat langs alle drie Molukse Wijken in SOU- burg-MIddelburg-KOUdeker- ke (SouMiKou)waar de Mo lukse Wijkraden een stempelpost hebben. Het startbureau in Mae Uku is open van 08.30-14.00 uur. Met soortgelijke activiteiten pro beren de vrijwilligers geld bin nen te halen ter ondersteu ning van het 35e editie Wijkfeest - in de Molukse Wijk - aan de Prins Hendrik straat te Oost Souburg van 17- 19 augustus. Zo worden de opbrengsten van het voorbije Nieuwjaarsbal, Pannenkoe kenavond, Hapjesbingo, Rabo Clubactie en andere acties in gezet voor het jaarlijkse feest.

de Faam | 2017 | | pagina 5