ALKU GEOPEND TIJDENS DE BOUWVAK Julia en Loïs houden van Fagade 2017 Zomers feestweekend in de Scheldestad Bezoek Sint Niklaas 25 Zeeuwse trekpaarden VLISSINGEN- Vrijdag is vanaf 19.00 uur de traditionele Mid- zomernachtmarkt op de bou levards. Cultuur, folkore en commercie gaan hier hand in hand. De markt sluit om hal feen 's nachts een groots vuurwerk dat vanaf de hele boulevard te zien is. Zaterdag 5 augustus is vanaf 19.30 uur het bellamypark de place-to- be met Vlissingen zingt. Met de meezingkrant in hand zul len duizenden mensen er weer een oer-gezellige muzi kale avond van maken. MIDDELBURG Middelburg viert dit jaar 800 jaar stads rechten. Onze zuiderburen uit het Vlaamse Sint-Niklaas doen dat ook. Middelburg en Sint-Niklaas hebben dit jubileumjaar aan gegrepen voor het organise ren van een uitwisseling. Na het bezoek van Sint-Niklaas aan Middelburg op 3 juni 2017, zijn de inwoners van Middel burg op zaterdag 2 september 2017 te gast in Sint-Niklaas. Sint-Niklaas heeft een rijke feesttraditie en prachtig archi tecturaal erfgoed. Jaarlijks vin den in het eerste weekend van september de Vredefeesten plaats. De Vredefeesten zijn hét topevenement van de stad Sint-Niklaas. Met de Grote Markt als unieke opstijgplaats voor heteluchtballonnen in al lerlei groottes en vormen. Te vens worden die dag diverse rondleidingen in de stedelijke musea en kerken aangebo den. In het kader van Middelburg 800 biedt Middelburg zijn in woners deze daguitstap aan voor 12,50 euro per persoon. ZOUTELANDE - Het Wer kend Trekpaard Zeeland geeft een grote oogstde- monstratie met maar liefst 25 Zeeuwse trekpaarden. Deze demonstratie is dins dag 8 augustus van 14.00 uur tot 19.00 uur op de hoek Westkapelseweg en De Bucksweg, tegenover hotel Zuiderduin in Zoute- lande. Deze middag de monstreren trekpaarden houders allerlei activiteiten uit vroeger dagen. Twee zelfbinders, voortgetrokken door drie paarden, maaien het graan en binden dit in schoven, die darana op au thentieke menwagens naar de dorsmachine worden gereden. Kinderen kunnen een rondje meerijden op een menwagen. Ook is er een rosmolen aan het werk, die vroeger op elke boerderij aanwezig was. De dorsmachine schudt de tarwe uit de schoven en deze tarwe wordt in jute zakken opgeslagen. De en treeprijs is 5,00 euro per volwassene en voor kinde ren vanaf 6 tot 11 jaar 3,00 euro. Dit is inclusief parke ren en meerijden öp de wagens en de carrousel. Bij slecht weer wordt de de monstratie verschoven naar 9, 10 of 11 augustus. www.trekpaarden.nl Deze week ontvingen wij een selfie van Julia Kalle en Loïs Antheunissen uit Middelburg. Zijgingen op de foto met 'AHEAD' van Anouk Kruithof bij het Molenwater in Middelburg. FACADE 2017 loopt nog tot 6 november dus maak nog zo'n fa^elfie! Graag ontvangen wij uw 'fa^elfie' via info@cbkzeeland.nl. Wellicht staat u dan volgende week in De Faam en op de Facebook pagina van CBK Zeeland. Tevens maakt u kans op een plek in de Ao postercampagne van eind september. Lees de voorwaarden op www.facebook.com/CBKZeefand/ Helaas geen verre oorden, prachtige stranden en groene zeeën voor ons. Tijdens de bouwvakvakantie pakken wij namelijk speciaal voor jou door. Dus ben je op zoek naar kunststof kozijnen, deuren, schuifpuien en dakkapellen om over naar huis te schrijven? Kom dan voor een minivakantie langs in het ALKU Ontdekkingscentrum ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg: Klarinetweg 5 I www.alku.nl Openingstijden: ma t/m vr 09:30 -18:00 uur I za 09:30 - 16:00 uur ALKU is gesloten op de volgende maandagen: 17, 24, 31 juli en 7,14, 21 augustus Duurzame geveltoepassingen

de Faam | 2017 | | pagina 15