Jr Kermis in Middelburg Oplevering nul-op-de-meterwoning OFFICIËLE PUBLICATIES Geen inzameling van oud papier in de zomervakantie Werkzaamheden Pottenbakkerssingel bijna afgerond Afspraak ophalen grofvuil via website MIDDEL BURG GEMEENTE Foto: Aart van Belzen MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©GemMiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Van vrijdag 4 tot en met donderdag 10 augustus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster Maxxx, Space Jam en Future Dance tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Prikkelarme kermis zondag 6 augustus Na het grote succes van vorig jaar blijkt een prikkelarme kermis duidelijk in een behoefte te voorzien. Daarom is er op Vorige week donderdag verrichtte wethouder Chris Dekker symbolisch de laatste handeling aan een zogeheten nul-op-de-meterwoning aan de Biesbosstraat 41. De woning, die ais demonstratiemodel dient, is daarmee officieel opgeleverd. De gemeente en Bouwbedrijf Adriaanse laten in deze demonstatiewoning zien welke maatregelen genomen kunnen worden om een huis nul-opde-meter te maken. Met andere woorden: een woning die net zoveel energie opwekt als dat het gebruikt. Zelf een nul-op-de- meterwoning? Het is voor particulieren zeer interessant om hun woning nu grondig aan te pakken. Voor maximaal 43 particuliere woningen heeft gemeente Middelburg namelijk maximaal 21.000 subsidie om de woning te renoveren tot nul-op-de- meter (N0M) of N0M Ready. N0M Ready houdt in dat de woning bijna N0M wordt en de juiste stappen worden gezet om later NOM te worden. Heeft u interesse in deze subsidie, dan kunt u zich melden via zondag 6 augustus van 13.00 tot 15.00 uur weer een prikkelarme kermis. Prikkelgevoelige kinderen en natuurlijk ook ouderen, zijn van harte welkom om plezier te beleven aan de Middelburgse kermis. Een prikkelarme kermis is toegankelijk voor mensen met bijvoorbeeld autisme, epilepsie, een lichamelijke en/of geestelijke beperking. Zij kunnen vanwege het harde geluid, de (felle)lichten/ lichteffecten en de draaisnelheid van de attracties doorgaans niet op een normale kermis aanwezig zijn. Bij de prikkelarme kermis zijn al deze prikkels er niet of in sterk verminderde mate. Tijdens deze kermis gelden de reguliere prijzen. Niet parkeren op parkeerterrein Oude Veerseweg Er kan op het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg niet geparkeerd worden van maandag 31 juli 07.00 uur tot en met zaterdag 12 augustus 24.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitanten met hun wagens. Wegsleepregeling is van toepassing. Warenmarkt naar Damplein In verband met de kermis zijn de zaterdagmarkt van 5 augustus en de weekmarkt van donderdag 10 augustus op het Damplein. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overlieid. nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Beddewijkstraat 15, Bellinkstraat 23, Elvis Presleystraat 33 en Buddy Hollystraat 16, langeviele 56, Molendijk 35 (Nieuw- en Sint Joosland), Molenwater 93, Molenwater 121, Sprencklaan 17 nomteam@middelburg.nl Iedere woning is anders. Daarom is het ook belangrijk dat u zich van te voren goed laat informeren en adviseren over de maatregelen die u nog kunt treffen in huis en daar een goede planning van maakt zodat maatregelen die u nu treft, u niet zullen beperken in de toekomst. Wilt u weten hoe u uw woning in stappen nul-op-de-meter of energieneutraal kan maken? Ga dan naar de website van het gemeentelijk Duurzaam Bouwloket: www.duurzaambouwloket.nl/ nulopdemeter. Verleende omgevingsvergunningen Damplein 4042, Kanaalweg 26, Lange Noordstraat 1, Park Veldzigt 13, Prins Bernhardstraat 2 (Arnemuiden), Turfkaoi 15 Kennisgeving verlengde beslistermijn Noordweg 162, Zandstraat 2 Verleende exploitatievergunningen Mortiereboulevard 34, Nieuwe Kerkgang 1 In de zomervakantie gaat de maandelijkse inzameling van huishoudelijk oud papier in de wijken één keer niet door. Ook de inzamelende verenigingen, clubs en kerken hebben dan vakantie. In de oud papier- en afvalkalender staat vermeld of in uw wijk in juli of in augustus geen oud papier wordt opgehaald. De kalender kunt u ook raadplegen op www.middelburg.nl onder het kopje afval. Rittenburg In de nieuwe wijk Rittenburg wordt vanaf heden het oud papier opgehaald door de Zendingscommissie Gereformeerde Gemeente. Behalve in augustus, want dan wordt er wegens de vakantie niet opgehaald. Oud papier kunt u altijd naar de milieustraat brengen. Inwoners van de wijk Dauwendaele kunnen hun oud papier kwijt in de ondergrondse papiercontainers in die wijk. Deze week worden de werkzaamheden aan de Pottenbakkerssingel, die met verschillende belanghebbenden zijn uitgedacht, afgerond. Het drukke gebied voor de ingang van de Albert Heijn moet dan beter toegankelijk zijn voor voetgangers. Er worden borden geplaatst die het begin en einde van het voetgangersgebied aangeven. Dit gebied loopt vanaf de bloemenkiosk tot en met de brug. De komende maanden wordt gemonitord of fietsers daadwerkelijk afstappen. Mocht dit onvoldoende het geval zijn dan worden er sluishekken geplaatst. Bij deze hekken is rekening gehouden met de bereikbaarheid van de supermarkt voor scootmobielen. Er komt zelfs een opstelplaats voor scootmobielen. Voor de fietsers komen er parkeerbeugels in een gemarkeerd vlak. Het fietsparkeren in het voetgangersgebied is verboden. De nieuwe tegels liggen er al. Door het voegen is er een dunne sluier op de tegels ontstaan, hierdoor zien ze er nog niet op hun best uit. Deze week maken we tegels nog een keer schoon. Foto: Aart van Belzen Het is nu mogelijk om via de website www.middelburg.nl een afspraak te maken voor het ophalen van grofvuil. Grofvuil kan gratis naar de milieustraat worden gebracht, maar u kunt ook een afspraak maken om het grofvuil op donderdagen door de gemeente te laten ophalen. U kunt ook een afspraak maken om op dinsdagen uw tuinafval te laten ophalen. Aan het laten ophalen van grofvuil en tuinafval zijn kosten verbonden. De gemeente vraagt een vergoeding van 38,57 euro voor het ophalen van 1 m3 grof huishoudelijk afval en 38,57 euro voor de volgende m3. Het online regelen van het ophalen van grofvuil is de nieuwste service die de gemeente ook online aanbiedt. Zo was het al mogelijk om bijvoorbeeld digitaal een verhuizing door te geven of een uittreksel aan te vragen.

de Faam | 2017 | | pagina 9