Opnieuw Zeeuwse Luchtvaartdagen Walchers trappen Wie heeft het gouden mandje voor Siske? Walchenaren op TV Batman en Robin jagen op de Joker 5 WOENSDAG 26 JULI 2017 "Puur omdat het zo leuk is" ZEEUWS VLIEGFEEST De luchtvaartdagen zijn vrijdag 4 en zaterdag 5 augustus op Vliegveld Mid den-Zeeland, Calandweg 36,4341 RA in Arnemuiden. De entreeprijs bedraagt 4 euro. Voor alle detailinformatie zie de website www.zeeuwseluchtvaartdagen.nl ARNEMUIDEN - In 2006 is besloten om de kennis, de in formatie over de luchtoorlog boven Zeeland en de diverse verzamelingen van verschil lende personen te bundelen en onder te brengen in WtV. Binnen de Stichting is er blij vende aandacht voor de ge sneuvelden. Er is nog een re den voor het luchtvaartevenement. Ver geer: "De samenwerking tus sen de op het vliegveld ge vestigde bedrijven is bijvoorbeeld belangrijk. Die doen ook mee tijdens de Zeeuwse Luchtvaartdagen. Van 11.00 tot 18.00 uur is er veel te beleven. Zo is er een authentieke Messerschmitt ME109. Een vrijwilliger zal er in een Duits pilotenpak bij staan. Wij hebben geen ro mantische ideeën over de Tweede Wereldoorlog, maar willen het laten zien. De ha kenkruizen hebben we eraf gehaald. Wim de Meester is een autoriteit op het gebied van de luchtoorlog. Hij is aan wezig met zijn nieuwste boek. Wij komen zelf met de vliegtuigen Auster, Cub en een Boeing-Stearman", ver- Op dinsdag 1 augustus is de jaarlijkse Terre des Hommes Dorpentocht over Walcheren. Dit jaar is het thema "Groen". Groen op de stempelposten: Denk aan een bloemen- of plantenkweker, een tuincen trum of zelfs aan een groen, geschilderd panorama. Groen onderweg: Op Walche ren zijn diverse instellingen actief op het gebied van land schapsbeheer. Denk aan Staatsbosbeheer, Het Zeeuw se Landschap en Waterschap Walcheren. Je kunt een aantal verrassen de projecten zien die op Wal- Op woens dag 9 augustus houdt het Polderhuis Nostalgisch West- kapelle. Deze dag staat bol van de activiteiten. Zo is er op de Markt van 11.00 tot 20.30 uur een Brocante en ouwe telt Vergeer. Wings to Victory, is blij met historische opstel ling van de Memorial Flight. Deze bestaat uit authentieke verkenningsvliegtuigen uit de periode 1944. Vrijwilligers verduidelijken de taak die deze eenvoudige vliegtuigjes hadden. Verder komen er rondvluchten in moderne en klassieke toestellen en is er parachutespringen. Vergeer: "Er verschijnen vliegtuigen die niet vaak in het Zeeuwse zijn te zien. Zoals de Antonov II. Dit evenement is bij uitstek geschikt voor gezinnen, waaronder steeds vaker toe risten. Voor de kinderen zijn er trapvliegtuigjes en ze mo gen vliegtuigjes bouwen." En: "Wij willen ook jongeren be reiken. Daarom is er een sa menwerking met defensie. Koninklijke Luchtmacht komt met een F16 Flight Simulator en een echte F16A static. Ook verschijnt het Wervingsteam Defensie met bijvoorbeeld een schietsimulator." Verder presenteert oorlogsmuseum Gdynia legervoertuigen. Groep Y-cie toont DAF leger voertuigen en Vliegend Mu seum Pelse zal er eveneens zijn. Het evenement wordt verzorgd door gedreven lief hebbers. En die inzet zorgde afgelopen jaar voor 9000 be zoekers. "Mijn interesse voor de luchtvaart komt door mijn ouders. Die hebben in Nijme- cheren gerealiseerd zijn. Om mee te kunnen doen koop je voor 5 euro het routeboekje op de start-/stempelposten of vooraf bij een Walcherse V.V.V., bij de Tourist Shop in de Drvk- kery te Middelburg, het Pol derhuis te Westkapelle of de Terre des Hommes winkel, Achter de Houttuinen 48 te Middelburg. Met de opbrengst steun je het Terre des Hommes project "Kinderarbeid in Azië". Dit pro ject houdt in: het terugdringen van kinderarbeid door diverse deelprojecten, zoals voorlich ting aan kinderen en gemeen- sannie markt waarvoor nog deelnemers worden gezocht. Neem hiervoor contact op met: evenement@polder- huiswestkapelle.nl Deze dag trekt gegarandeerd veel be zoekers naar Westkapelle. gen gewoond en daar kwa men dagelijks de bommen werpers over. Wij hebben onze vrijheid aan de gealli eerden te danken." Volgens Vergeer zijn de Zeeuwse Luchtvaartdagen kwalitatief gegroeid. Het is niet de be doeling er een enorm spekta kel van te maken. "Wij vinden een laagdrempelig gezellig evenement belangrijker. Onze Stichting gaat zich anders ontwikkelen. Er zijn plannen voor een grotere loods dan wij nu hebben. Met plaats voor de historische vliegtui gen, museum en restauratie werkplaats", besluit hij. schappen, opleiding, juridi sche hulp, voorlichting aan overheden en het direct red den van slachtoffertjes. In het routeboekje zit een lot waar mee je kans maakt op een fiets of een waardebon van 250 euro beschikbaar gesteld door fietsspecialist Piet Voskamp te Middelburg. Vanaf 9:00 uur kun je op iedere stempelpost starten. Het stempelen ge beurt door leden van elf goe- de-doelen-organisaties. Op de laatste stempelpost ont- vangje een laatste stempel en de medaille. Naast de 'Brocante en ouwe sannie markt' is er nog veel meer te beleven. Voor de kin deren is er een kleedjes- markt, ringsteken en een car rousel. De dag sluit met een sjezenwedstrijd. De Paus, de Flintstones, de Hells An gels en het A-team. Allen namen ze de afgelopen ja ren deel aan de zeepkisten race in Westkapelle. En dit jaar komen Batman en Ro bin naar Wasschappel met in hun kielzog de Joker en zijn trawanten. Op vrijdag 4 augustus zullen zij van de dijk af vlammen tijdens de jaarlijkse zeepkistenrace. Het Dijkfeest na de zeep kistenrace is ieder jaar een hoogtepunt in de zomer. VLISSINGEN - Vrijdag 29 juli en zaterdag 30 juli zijn er markten op de Oude Markt in Vlissingen. Boeken, crea,cu riosa, ambacht, vinyl etc. Heel veel zelf gemaakt. Verder lek ker snuffelen tussen de kra men. Markt is van 10.00 tot 16.00 uur, gratis toegankelijk. VLISSINGEN - Siske is een half langharige kater van ongeveer 7 jaar oud. Siske heeft alleen één probleem. Hij is heel slechtziend en daarom wat wantrouwig in het begin. Daarom zoeken wij voor hem een heel geduldig baasje die noeg Walchenaren op TV via Omroep Zeeland. Maar we gaan nu ook bekend worden in de rest van Nederland, als was het maar in het verre Oosten. MIDDELBURG - In de maan den juli en augustus volgt RTV Oost 18 gezinnen en stelletjes in de dagelijkse serie 'Zomer in Overijssel'. Ze vieren een week lang vakantie in Overijs sel. Wat vinden zij van onze provincie en waarmee kunnen we ze verrassen? De vakantie gangers ontvangen een koffer met tickets, opdrachten en tips. Een week lang trekken ze hem een huishouden geeft waar weinig tot niet met meubels word geschoven zo dat Siske zijn weg kan vinden in huis. Dierenasiel Walche ren, Maanweg 5, 4382 MZ Vlissingen, 0118-613579 www.dierenasielwalcheren.nl erop uit en worden ze op leu ke momenten gevolgd door de camera. Derek (30) en Kees (66) zijn vrienden uit het thea ter. Samen gaan ze Overijssel verkennen op hun eigen ex centrieke wijze. De twee zijn wel in voor wat actie, maar krijgen vooral veel informatie te verwerken. Gelukkig kun nen ze de dag afsluiten met een wijntje: "Want een dag zonder wijn is een dag niet geleefd..." 'Zomer in Overijssel' met Derek Kees zie je van 31 juli t/m 4 augustus elke werk dag op TV Oost om 17.25 uur. De uitzending is te zien op www.rtvoost. n l/tv/zo - mer-in-overijssel. Hans Vergeer van Stichting WingsTo Victory houdt van de oude vliegtuigen die tijdens De Zeeuwse Luchtvaartdagen zijn te zien. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT

de Faam | 2017 | | pagina 5