100% Mobiel I Elk weekend kun je wel een rollend eetfestival bezoeken Ga op autovakantie over de mooiste autoroutes van europa Voorkom Frans fileleed 19 WOENSDAG 26 JULI 2017 dis geen ander hoe het v\ door Mariska den Hartog eldje in elkaar s eetfestival bezoeken, irganiseert dergelijke i foodtruck. Hij weet ZEELAND - "Foodtrucks zijn nog steeds enorm populair. In het begin kreeg je betaald om ergens te komen staan, tegen woordig is het andersom en kun je een leuke boterham verdienen. Toen ik mijn food truck te koop zette, was die de volgende dag verkocht. In Ne derland zijn er tussen de 2200 en 2300 geregistreerde food trucks. En dan heb je nog de mensen die het er een beetje bij doen." Arnout Schop en zijn vrouw Trudi Warns uit Nieuw- en Sint Joosland zochten iets om naast hun werkzaamheden voor Theater de Wegwijzer te doen. Dat seizoen loopt van september tot mei en in de zomer was er nog ruimte voor iets anders. Maar ze pakten het wel serieus aan. Arnout: "We hebben een oude bouw keet gekocht en die compleet verbouwd. Hij is helemaal ge stript, tot aan het dak aan toe. Er zat een vies oud keuken blokje in en een paar bankjes. Er kwamen zelfs wat oude pornoblaadjes tevoorschijn. Omdat ik ook een bouwbedrijf heb, kon de keet vier maan den in mijn eigen loods staan om te verbouwen." Verbouwen Arnout kocht de keet speciaal op het kenteken, omdat deze 2000 kilo mag hebben. Hij zorgde dat alle benodigde uit rusting erin kwam. Van krachtstroom tot een gasaan- sluiting en van werkbanken tot koelingen. Hun foodtruck heet Aloha Gaudi en kan aan twee kanten gebruikt worden. Aan de ene kant serveren ze Hawaïaanse Poké Bowl en aan de ander kant Spaanse paella en tapas. Vandaar ook de naam Aloha Gaudi. "We ge bruiken altijd maar een kant tegelijk, anders is het niet te doen qua ruimte. De Poké Bowl is heel hip, we maakten dat eens voor onze cursisten in het theater en dat sloeg zo aan dat we besloten het voor de foodtruck te gaan gebrui ken. Ik doe dit samen met mijn vrouw en vrijwilligers van het theater. Eigenlijk ben ik geluidstechnicus, maar vindt zoveel andere dingen leuk. Koken hoort daar ook bij." Goede sfeer Arnout vindt de sfeer op food- truckfestivals geweldig en prijst de gemeenschapszin onderling. "Je maakt zo'n festi val met zijn allen." Volgens Bart van der Linden is het in derdaad een wereldje op zich. "Er is zelfs een besloten Face- bookgroep waar foodtruckei- genaren werkelijk alles be spreken met elkaar." Ook Arnout zit daarbij. "We wisselen ervaringen uit. Ga je voor het eerst met je food truck naar een evenement, dan informeer je bijvoorbeeld in die groep wie er al ervaring mee heeft, hoe de sfeer is en of er een beetje publiek op af komt." Ben jij nog op zoek naar een leuke vakantiebestemming? Wij geven je drie prachtige Europese wegen voor honderd pro cent autoplezier! Haarspeldbochten, bergen en prachtige zee zichten. Voor elk wat wils. Door Annelies Schelfaut Au- toTrack Transfagara?an in Roemenië Deze 90 kilometer lange weg brengt je van Pite?ti naar Si- biu, dwars door de zuidelijke Karpaten. Het hoogste punt van de route ligt op 2.042 me ter, hiermee is het de tweede hoogste bergpas in Roemenië. Deze route zit vol haarspeld bochten, steile afdalingen en prachtige watervallen. Jeremy Clarkson noemde deze weg tijdens een aflevering van 'Top Gear' zelfs "the best road in the world!" Het kan in het weekend erg druk zijn op deze bergpas; doe je zelf een plezier en kies een weekdag uit voor je road trip. Causeway Coastal Route in Noord-lerland Gek op 'Game of Thrones'? Dan is dit zeker een aanrader! Deze 310 kilometer lange kust weg brengt je van Belfast naar de tweede grootste stad van het land, Londonderry. Wat mag je verwachten op deze rit? Allereerst de geweldige en ruige kustlijn, pittoreske vis sersdorpjes en talrijke locaties die je herkent uit 'Game of Thrones'. Eén van de absolute hoogtepunten is Giant's Cau seway: een rotsformatie die 60 miljoen jaar geleden ont stond na een vulkaanuitbraak. Volgens lokale legendes zijn de hoekige stenen echter ge vormd door ruziënde reuzen. Op de route zit ook de oudste whiskystokerij van Ierland, de 'Old Bushmills Distillery'. Ont dek hoe whisky wordt ge maakt tijdens een rondleiding of ga lekker proeven in één van de lokale bars. De Amalfikust Deze Italiaanse weg bevindt zich aan de zuidelijke kant van het Sorrento schiereiland, on der Napels. De Amalfikust staat sinds 1997 op de werel- derfgoedlijst van Unesco, re den genoeg dus voor een road trip door dit prachtige medi terrane landschap. De weg slingert langs steile kliffen, heuvelterrassen met pastel- kleurige dorpjes en mooie uit zichten over de Tyrreense Zee. Hoogtepunten zijn Salerno, Ravello en Amalfi. Ravello staat bekend als één van de meest romantische plekken in Italië; neem dan Giant's Causeway: een rotsformatie die 60 miljoen jaar geleden ontstond na een vulkaanuitbraak. FOTO: PR ook ruim de tijd om hier op verkenning te gaan. Houd wel rekening met de drukte in de zomermaanden en de Itali aanse rijstijl op deze smalle wegen. Avanti! Wegen worden soms druk nadat voorkwamen f 1 in een TV-serie. De Coastal Route in Ierland is er zo een. Bijna niemand weet dat in de Spaanse Bardenas Reales ook opnamen daarvoor gemaakt werden. Zwarte zaterdag is de term die we gebruiken voor de honderden kilometers file die elk jaar weer te vinden zijn op de Franse snelwe gen. Dit jaar worden 29 juli, 5 en 12 augustus aange vinkt als zwarte zaterda gen. Met onze vijf tips zor gen wij ervoor dat jij stressvrij aankomt op be stemming. Vrijdag en zaterdag Heel logisch en effectief: vermijd gèwoon zaterdag en vertrek op een doorde weekse dag richting je va kantiebestemming. Vrijdag en zaterdag zijn altijd de drukste dagen op de snel wegen, weekdagen zijn een pak rustiger. Ook zon dag is het een stuk rustiger op de weg,-houd er alleen rekening mee dat de zon dag na een zwarte zaterdag ook extra druk kan zijn. Rijd niet 's nachts "Even een paar uur de ogen sluiten en dan 's nachts rij den", het is een veel ge hoord advies maar niet aan te raden. Ten eerste is 's nachts rijden gewoon erg gevaarlijk; de kans op een ongeval ligt een stuk hoger. Ten tweede heeft het ook totaal geen zin. Ondanks het vroege vertrek sluit je in Frankrijk gewoon achter in de rij aan. Vertrek rond de middag richting Frank rijk, dan is het een stuk rus tiger. Je rijdt achter de files aan en komt heel wat fris ser en rustiger aan op je bestemming. Pauze? Ga de snelweg af! Ook files bij de benzine pomp en toiletten zijn be kende fenomenen. Ga daarom van de snelweg af en ga tanken bij één van de Franse megasupermarkten. Hier vind je alles voor een korte pauze: benzine, toi letten en eetgelegenheden. En het is ook een stuk goedkoper dan bij de pomp aan de rand van de snel weg. Tolbadge Tolpoortjes kunnen een stuk sneller als je kiest voor betaling met een credit card. Reis je regelmatig naar Frankrijk? Dan is een tolbadge misschien de op lossing voor je: je koopt voor 11 een badge en be taalt daarna 2,5 per ge bruikte maand. Badgehou ders kunnen gebruik maken van de speciale rij stroken waar het een stuk minder lang aanschuiven Blijf rustig Ben je dan toch in de file beland? Haal dan even diep adem, blijf rustig en accep teer datje in de file staat. Je kan er weinig aan verande ren, dus laten we er maar het beste van maken. Een foodtruck kan ook een goede aanvulling zijn op een stenen winkel. Zo verkoopt de Cakedealer tijdens festivals allerlei lekkers dat ook in hun theehuis Honeypie in Middelburg verkrijgbaar is. Arnout Schop, hier op de foto met een vrijwilliger van het theater, zocht iets om naast de werkzaamheden voor Theater de Wegwijzer te doen. Het werd deze foodtruck. FOTO: Mariska den Hartog

de Faam | 2017 | | pagina 19